Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Kenijietis Kangogo saņem diskvalifikāciju par antidopinga pārkāpumiem

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Kenijietis Kangogo saņem diskvalifikāciju par antidopinga pārkāpumiem
Marks Kangogo. Foto: Athletics Kenya

LETA--AFP. Kenijas garo distanču skrējējs Marks Kangogo otrdien saņēma pagaidu diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu pārkāpumu, vēsta Vieglatlētikas integritātes savienība (AIU).

AIU paziņojumā norādīts, ka Kangogo saņēmis pagaidu diskvalifikāciju pēc tam, kad viņa testos tika atklātas aizliegtās vielas norandrosterons un triamcinolona acetonīds. Šīs abas vielas kopā palīdz atlētiem samazināt svaru bez muskuļu spēka zuduma un palielināt gan muskuļu masu, gan spēku.

Kangogo ir starp 21 kenijiešu atlētu, kuri šogad saņēmuši diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu pārkāpumiem, apšaubot Kenijas vieglatlētikas reputāciju. Lielākā daļa no diskvalificētajiem sportistiem ir garo distanču skrējēji.

Pirmdien uz trīs gadiem tika diskvalificēts vēl viens kenijiešu skrējējs Failemons Kačerans, kura dopinga analīžu rezultātos tika fiksēts paaugstināts testosterona līmenis.

33 gadus Kangogo šovasar Šveicē debitēja arī kalnu skriešanā, uzvarot kalnu taku skrējienā no Sjēras līdz Cinālei un kļūstot par pirmo Āfrikas skrējēju, kuram izdevies triumfēt vienā no grūtākajiem taku skrējieniem.

Jau 2016.gadā Kenija tika iekļauta Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) sarakstā starp valstī, kuras nepieciešams īpaši uzraudzīt saistībā ar antidopinga pārkāpumiem.

Izmantotie resursi:
LETA