Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Mūze un Palameika Somijā pārvar 60m, iekļūstot trijniekā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Mūze un Palameika Somijā pārvar 60m, iekļūstot trijniekā
Līna Mūze. Foto: Scanpix.

Šodien Somijas pilsētā Turku notikušajās leģendārā un titulēta somu skrējēja Pāvo Nurmi vārdā nosauktajās vieglatlētikas sacensībās “Paavo Nurmi games” Latvijas šķēpmetējas Līna Mūze un Madara Palameika pārvarēja 60 metru robežu un ieguva attiecīgi otro un trešo vietu, piekāpjoties tikai sezonas vicelīderei Kristīnai Hussongai no Vācijas.

Šodien Turku sākās pirmā no divām sacensību dienām “Paavo Nurmi games”. Latvija bija pārstāvēta dāmu šķēpmešanā, kur 10 dalībnieču vidū startēja arī Līna Mūze un Madara Palameika. Pēc sezonas rezultātiem Mūze (64,81m) bija otrā, bet Palameika (60,10m)– ceturtā, savukārt Madara bija otrā pēc personiskajiem rekordiem. Galvenā favorīte bija sezonas vicelīdere Kristīna Hussonga, kura pirms nedēļa Polijā sasniedza savu personisko rekordu – 69,19m.

Pēc pirmā mēģinājuma vadībā ar 57,39m izvirzījās Madara Palameika. Taču tā bija pēdējā reize, kad Latvijas sportistes vārda parādījās augšējā rindā, jo otrajā mēģinājumā Hussonga šķēpu raidīja 66,63m tālu, faktiski atrisinot jautājuma par uzvarētāju, jo pārējām tad bija jāsasniedz personiskie rekordi. Trešajā mēģinājumā pasaules junioru vicečempione Mūze kā otrā šķēpu raidīja pāri 60m – 61,34m, pakāpjoties no sestās vietas uz otro, jo sacensības bija iesākusi ar 55,80m. Atlikušie trīs mēģinājumi Līnai netika ieskaitīti, bet ar to pilnībā pietika otrajai vietai.

Latvijas rekordistei Palameikai, kurai bija trīs jeb par vienu vairāk ieskaitīti metieni nekā Mūzei, pēdējā mēģinājumā arī izdevās pārsniegt 60m (60,04m), kas 2016.gada Dimanta līgas kopvērtējuma uzvarētājai ļāva pacelties uz trešo vietu, par 6cm atpaliekot no sava sezonas labākā rezultāta. Ceturtā palika lietuviete, 2018.gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvēja Liveta Jasiunaite no Lietuvas (58,55m), kura šosezon vēl nav sasniegusi 60m robežu.

Hussonga tāpat kā Mūzei bija tikai divi ieskaitīti mēģinājumi, pēdējā šķēpu raidot 59,96m tālu.