Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Duplentiss trešo reizi labojis pasaules rekordu kārtslēkšanā

Agris Suveizda

Duplentiss trešo reizi labojis pasaules rekordu kārtslēkšanā
Mondo Duplentiss. Foto: AFP/Scanpix

LETA--DPA. Olimpiskais čempions no Zviedrijas Armands jeb Mondo Duplentiss pirmdien "World Indoor Tour Silver" sacensībās Belgradā labojis pasaules rekordu kārtslēkšanā, pārlecot 6,19 metru augstumā novietotu latiņu.

22 gadus vecais zviedru lēcējs iepriekšējo divu gadu laikā vairākkārt bija mēģinājis iekarot šo augstumu. Duplentiss sacensības sāka ar pirmajā lēcienā pārvarētiem 5,61 metriem, un arī 5,85 metrus un sešu metru augstumā novietoto latiņu pārlēca pirmajā mēģinājumā. 6,19 metru augstumā viņš pirmajos divos mēģinājumos nebija sekmīgs, bet trešajā ar ceļgaliem nedaudz pieskārās latiņai, taču tā palika savā vietā.

"Domāju, ka esmu mēģinājis pārvarēt 6,19 metrus kādas 50 reizes," sacīja Duplantis pēc veiksmīgā lēciena. "Ir pagājis ilgs laiks. Man nekad nav bijis augstuma, kas man būtu sagādājis tik daudz nepatikšanu, tāpēc tā ir ļoti laba sajūta."

Tas Duplentisam ir trešais pasaules rekords kārtslēkšanā. Visi sasniegti telpās. 6,17 metrus viņš pārvarēja 2020. gada februārī Polijas pilsētā Toruņā, 6,18 metrus - nedēļu vēlāk Glāzgovā, bet 6,19 metrus - Belgradā. Kārtslēcējs atgriezīsies Serbijas galvaspilsētā uz pasaules čempionātu telpās, kas notiks no 18. līdz 20. martam.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2022-03-07 23:03, pirms 2 mēnešiem
Satriecoši!

     [+] [-]

, 2022-03-07 23:09, pirms 2 mēnešiem
Nereāli iespaidīgs rekords. Jebkurās sacensībās jau 6m skaitās - iespaidīgi un uzvaras cienīgi! Duplantis kā savulaik Bubka liek rekordus klāt pa centimetram