Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Eiropas čempionātā telpās lielāko medaļu ražu sakrāj Nīderlande un Lielbritānija

Rolands Eliņš

Eiropas čempionātā telpās lielāko medaļu ražu sakrāj Nīderlande un Lielbritānija
Nīderlandes sieviešu stafetes komanda. Foto: Rusek/PressFocus/SIPA/Scanpix

Šovakar noslēdzies Eiropas čempionāts vieglatlētikā telpās. Pie otrās zelta medaļas šajās sacensībās tika Jakobs Ingebrigtsens, kurš uzvarēja arī 3000m distancē, 60 metru sprintā visātrākā bija Adžla del Ponte no Šveices, kamēr kārtslēkšanā triumfēja Mondo Duplentiss.

Par vienīgo divkārtēju čempionu šajā Eiropas čempionātā kļuva norvēģis Jakobs Ingebrigtsens, kurš iepriekš bija uzvarējis 1500m skrējienā, bet šodien bija ātrākais arī 3000m distancē. Viņš turklāt to paveica ar jaunu personīgo rekordu, distanci veicot ar rezultātu 7:48.20. Sudrabs šajā distancē beļģim Izākam Kimeli, kurš atpalika par 1.21 sekundi un par nieka tiesu pārspēja bronzas ieguvēju Adelu Mešālu no Spānijas.

Sieviešu sprintā 60m distancē uzvarēja Šveices sportiste Adžla del Ponte, kura veica distanci 7.03 sekundēs, kas ir sezonas labākais laiks pasaulē. Viņa tuvākās konkurentes pārspēja par gandrīz divām sekundes desmitdaļām.

Kārtslēkšanā vīriešiem labākais bija Zviedrijas sportists Armands "Mondo" Duplentiss, kurš vienīgais tika pāri 6m augstumā noliktajai latiņai. Viņa rezultāts bija 6.05m, kamēr otrās un trešās vietas ieguvējiem Valentīnam Lavilenī no Francijas un Pjotram Lisekam no Polijas labākais rezultāts bija 5.80m.

Eiropas čempionāta noslēgumā abās stafetēs uzvarēja Nīderlandes izlases, pirmo vietu iegūstot gan dāmu, gan vīriešu 4x400 stafetēs, tāpat Nīderlandi šodien zelta medaļa arī 60m barjeru distancē dāmām, kur uzvarēja Nadīne Vissera, atstājot aiz sevis divas Lielbritānijas sportistes.

Tas palīdzēja Nīderlandei sasniegt pirmo vietu medaļu kopvērtējumā šajā čempionātā – Nīderlande bija vienīgā valsts, kas ieguva četras zelta medaļas, kamēr Portugāle bija vienīgā ar trim zelta medaļām. Medaļu kopskaitā gan Nīderlande bija trešajā vietā, jo visvairāk savāca Lielbritānija (12 medaļas, divas no tām zelta), kurai sekoja mājiniece Polija (desmit medaļas, viena zelta).

Kopumā vismaz vienu medaļu ieguva 22 valsts, un to vidū nebija nevienas Baltijas valstis. Vismaz vienu zelta medaļu ieguva 15 valstis, bet to vidū nebija sporta lielvalsts Vācijas, kurai šoreiz divi sudrabi un četras bronzas.

Medaļu kopvērtējums

V.ValstsZSBKopā
1.Nīderlande4127
2.Portugāle3003
3.Lielbritānija24612
4.Beļģija2215
5.Francija2204
6.Ukraina2103
7.Norvēģija2002
8.Šveice2002
9.Polija15410
10.Spānija1225

Izmantotie resursi:
https://european-athletics.com/comp...
https://www.worldathletics.org/news...