Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Uz Eiropas čempionātu vieglatlētikā no Latvijas dosies astoņi sportisti

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Uz Eiropas čempionātu vieglatlētikā no Latvijas dosies astoņi sportisti
Līna Mūze. Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) informējusi, ka uz Eiropas čempionātu vieglatlētikā, kas no 15. līdz 21. augustam notiks Vācijas pilsētā Minhenē, dosies astoņi Latvijas sportisti - četras dāmas un četri kungi. Pieci no tiem startēs šķēpmešanā.

Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) šodien informējusi par to vieglatlētu sastāvu, kas pārstāvēs Latviju Eiropas čempionātā vieglatlētikā. Tas no 15. līdz 21. augustam notiks Vācijas pilsētā Minhenē.

Kopumā Latviju pārstāvēs astoņi vieglatlēti, kuri piedalīsies piecās dažādās disciplīnās. Uz Minheni dosies četras dāmas un četri kungi. Līna Mūze un Madara Palameika startēs šķēpmešanā, Gunta Vaičule 400 metru skrējienā, bet Eiropas čempionātā debitēs Rūta Lasmane, kas piedalīsies trīssoļlēkšanā. No pieminētajām sportistēm Mūze, Vaičule un Palameika startēja arī tikko notikušajā pasaules čempionātā ASV, augstāko vietu izcīnot Mūzei - sesto.

No vīriešiem uz Minheni dosies trīs šķēpmetēji - Patriks Gailums, Rolands Štrobinders un Gatis Čakšs. Tāpat 20 kilometru soļošanā Latviju pārstāvēs Raivo Saulgriezis.

Uz Vāciju dosies arī pieci treneri. Tie būs - Zigismunds Sirmais, Gints Palameiks, Juris Petrovičs, Mārcis Štrobinders un Edvīns Krūms.

Eiropas čempionātu vēsturē Latvija tikusi pie desmit godalgām - četrām zelta, trim sudraba un trim bronzām. Pirms četriem gadiem Berlīnē Latviju pārstāvēja 17 sportisti, taču neviens no tiem ar godalgu mājās nepārbrauca.

Latvijas sportisti Eiropas čempionātā vieglatlētikā

SportistsDisciplīna
Līna MūzeŠķēpmešana
Madara PalameikaŠķēpmešana
Gunta Vaičule400 metru distance
Rūta LasmaneTrīssoļlēkšana
Patriks GailumsŠķēpmešana
Rolands ŠtrobindersŠķēpmešana
Gatis ČakšsŠķēpmešana
Raivo Saulgriezis20 km soļošana

Izmantotie resursi:
https://athletics.lv/lv/article/455...

1 2 40 komentāri

  -1 [+] [-]

, 2022-08-05 11:14, pirms nedēļas
Medaļām būt..

  +2 [+] [-]

, 2022-08-05 11:30, pirms nedēļas
W W E rakstīja: Medaļām būt..
Vaičulei PČ Q priekšā bija 11 skrējējas, Gailumam 4 šķēpmetēji, Mūze finālā bija labākā no Eiropas. Šķēpmešanā iespējas ir.

https://worldathletics.org/competit...

  +3 [+] [-]

, 2022-08-05 13:02, pirms nedēļas
Vai tā nav krīze Latvijas vieglatlētikā. Tikai 8 vieglatlēti (neesmu skatījies cik bija iepriekšējos EČ) no Latvijas. 5 šķēpmetēji - ļoti labi, soļotājs (bet laikam soļošanā visvieglāk izpildīt kvalifikāciju) un vēl 2 sportisti.
Kaut kā maz redzu jaunos sportistus, kuri varētu ielauzties pasaules TOP-32 reitingā.
Labi ka vēl šķēpmešana turās.

  +3 [+] [-]

, 2022-08-05 13:25, pirms nedēļas
Tikai no leišu lapām var uzzināt,ka letiņi startēs Dimantā..
https://www.delfi.lt/sportas/kitos-...

  -1 [+] [-]

, 2022-08-05 13:48, pirms nedēļas
Izdošanos !

  +1 [+] [-]

, 2022-08-05 13:55, pirms nedēļas
ice F-1 rakstīja: Tikai no leišu lapām var uzzināt,ka letiņi startēs Dimantā..
https://www.delfi.lt/sportas/kitos-sporto-sakos/deimantineje-lygoje-ieties-metike-jasiunaite.d?id=90905597
nolaista vieglatlētika spirtacentrā līdz jobersportu līmenim, ka dale par to sācis interesēties un iespringst, ka nav kas ieskribilēts

  +1 [+] [-]

, 2022-08-05 14:28, pirms nedēļas
zaipis rakstīja: nolaista vieglatlētika spirtacentrā līdz jobersportu līmenim, ka dale par to sācis interesēties un iespringst, ka nav kas ieskribilēts
nope, man top sports vasarā..
un v-atlētika jau ilgu laiku ir jobersports LV masmedijos

  +2 [+] [-]

, 2022-08-05 14:32, pirms nedēļas
Aldis Br rakstīja: Vai tā nav krīze Latvijas vieglatlētikā. Tikai 8 vieglatlēti (neesmu skatījies cik bija iepriekšējos EČ) no Latvijas. 5 šķēpmetēji - ļoti labi, soļotājs (bet laikam soļošanā visvieglāk izpildīt kvalifikāciju) un vēl 2 sportisti.
Kaut kā maz redzu jaunos sportistus, kuri varētu ielauzties pasaules TOP-32 reitingā.
Labi ka vēl šķēpmešana turās.
soļošanā normatīvs bija 1:22:10, kas ir diezgan grūti izdarāms. Izpildījuši 20 no tiem, kuri startēs. Vieglatlētikā vispār normatīvi ir ļoti pacelti un uz nākamajiem lielajiem mačiem īsinās sarakstu arī tiem, kuri tiek pēc ranga.

     [+] [-]

, 2022-08-05 14:33, pirms nedēļas
Tikai 8 sportisti. Njamm... Žēl, bet tas tiešām ir maz priekš EČ.

     [+] [-]

, 2022-08-05 14:44, pirms nedēļas
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: soļošanā normatīvs bija 1:22:10, kas ir diezgan grūti izdarāms. Izpildījuši 20 no tiem, kuri startēs. Vieglatlētikā vispār normatīvi ir ļoti pacelti un uz nākamajiem lielajiem mačiem īsinās sarakstu arī tiem, kuri tiek pēc ranga.
Paldies par info. Varbūt kļūdos , bet, šķiet, vismaz kādreiz soļošanā bija relatīvi viegli izpildīt normatīvu. Soļošanai arī nesekoju īpaši līdz.
Par augstajiem normatīviem zinu. Lēkšanas ,mešanas disciplīnās parasti 32 sportisti piedalās OS, PČ. Vai saraksta īsināšana pēc ranga nozīmē ka nākotnē pielaidīs mazāku sportistu skaitu?

     [+] [-]

, 2022-08-05 14:46, pirms nedēļas
Aldis Br rakstīja: Paldies par info. Varbūt kļūdos , bet, šķiet, vismaz kādreiz soļošanā bija relatīvi viegli izpildīt normatīvu. Soļošanai arī nesekoju īpaši līdz.
Par augstajiem normatīviem zinu. Lēkšanas ,mešanas disciplīnās parasti 32 sportisti piedalās OS, PČ. Vai saraksta īsināšana pēc ranga nozīmē ka nākotnē pielaidīs mazāku sportistu skaitu?
jā, būs mazāk sportistu, kuri tiek pie starta pēc ranga.

  +1 [+] [-]

, 2022-08-05 14:47, pirms nedēļas
Nu veči varēja arī nebraukt.Negaidu tur nekādus labus rezultātus.

     [+] [-]

, 2022-08-05 14:49, pirms nedēļas
Trakums cik maz sportistu, laikam vieglatlētika pamazām iet uz grunti

     [+] [-]

, 2022-08-05 15:16, pirms nedēļas
zaxx rakstīja: Trakums cik maz sportistu, laikam vieglatlētika pamazām iet uz grunti
Jau kadu laiku. Cik berni nopietni vispar nodarbojas, es nerunaju par veselibas grupam?

  +1 [+] [-]

, 2022-08-05 15:33, pirms nedēļas
Murlāpsis rakstīja: Jau kadu laiku. Cik berni nopietni vispar nodarbojas, es nerunaju par veselibas grupam?
pagājušajā mācību gadā sporta skolās vieglatlētika bija trešajā vietā (6.6k) pēc audzēkņu kopskaita aiz futbola (10.4k) un basketbola (7.9k)
Šis ir kopskaits, nezinu, ko domā ar veselības grupām, bet tādas tur neizdala.

https://www.izm.gov.lv/lv/profesion...

     [+] [-]

, 2022-08-05 16:05, pirms nedēļas
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: pagājušajā mācību gadā sporta skolās vieglatlētika bija trešajā vietā (6.6k) pēc audzēkņu kopskaita aiz futbola (10.4k) un basketbola (7.9k)
Šis ir kopskaits, nezinu, ko domā ar veselības grupām, bet tādas tur neizdala.

https://www.izm.gov.lv/lv/profesionalas-ievirzes-sporta-izglitibas-iestazu-dati
Pludmales volejbolā tikai 3 treneri , 25 audzēkņi. No 38 sporta veidiem kuri ir tabulā, pēdējā vietā.

     [+] [-]

, 2022-08-05 16:14, pirms nedēļas
Galīgi skumji, ka tik maz mūsējo tikuši uz EČ, Ikauniece tā arī nekvalificējās..

     [+] [-]

, 2022-08-05 16:14, pirms nedēļas
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: pagājušajā mācību gadā sporta skolās vieglatlētika bija trešajā vietā (6.6k) pēc audzēkņu kopskaita aiz futbola (10.4k) un basketbola (7.9k)
Šis ir kopskaits, nezinu, ko domā ar veselības grupām, bet tādas tur neizdala.

https://www.izm.gov.lv/lv/profesionalas-ievirzes-sporta-izglitibas-iestazu-dati
ar veselibas grupam domaju tas, kuras vairak pilda socialo funkciju, nedomjot par augstiem merkiem. Tadas, protams, ari ir vajadzigas. Tapec jau ta masveidiba izskatas pieklajiga...

     [+] [-]

, 2022-08-05 16:16, pirms nedēļas
Murlāpsis rakstīja: ar veselibas grupam domaju tas, kuras vairak pilda socialo funkciju, nedomjot par augstiem merkiem. Tadas, protams, ari ir vajadzigas. Tapec jau ta masveidiba izskatas pieklajiga...
jā, tā mazliet ir sporta skolu nelaime, ka uz papīra skaitās kā profesionālā ievirze sportā, bet realitātē audzēkņu atlasi var veikt maza daļa treneru. Daudzi ņem visus, kas nāk, lai nokomplektētu grupas.

     [+] [-]

, 2022-08-05 16:18, pirms nedēļas
Aldis Br rakstīja: Pludmales volejbolā tikai 3 treneri , 25 audzēkņi. No 38 sporta veidiem kuri ir tabulā, pēdējā vietā.
pludmales volejbolu droši vien nevar atraut no zāles voleja. Tur masveidība ir diezgan OK. Viens otru papildina (vai drīzāk zāles volejbols papildina pludmales).

  -1 [+] [-]

, 2022-08-05 17:09, pirms nedēļas
8 dalībnieki ir patiešām maz, salīdzinot ar 15-20, kas principā visu laiku līdz šim bijis mūsu EČ nosacītais "normālrādītājs". Taču tas pilnībā saskan ar novērojumu, ka gan Latvijas panākumi, gan masveidība nosacīti populārajos "meinstrīma" sporta veidos (tāpēc šoreiz neskaitīsim renes šļūcējus, kuriem ir kādi desmiti nopietnu konkurentu dažās pasaules valstīs, BMX braucējus, kuri panākumus guva vien olimpiskā statusa pirmsākumos, vai 3x3 basketbolu, ko visdrīzāk gaida tāds pat liktenis) jau ilgāku laiku ir ar lejupejošu līkni.

Kā jums liekas, kas varētu būt bijis mūsu pēdējo 10 gadu lielākais panākums, spilgtākā uzvara/tituls vai atzītākā zvaigzne sportā? Man nākas padomāt. Ostapenko uzvara GS? Varētu būt, bet emocijas atvēsina tas, ka turpinājuma vai atkārtojuma piecu gadu laikā nav bijis. Dukurs skeletonā? Klupiens pēc klupiena olimpiskajās spēlēs (un ko milzīgās mājnieku priekšrocības un stāvēšana rindā pie viena un tā paša vācu trenera pasaka par pašu sporta veidu un tā līmeni?) Porziņģis NBA? Augsts līmenis un liels papildspēks izlasei, bet uz bijušā komandas biedra un tikpat mazās Slovēnijas pilsoņa Dončiča sasniegumu fona tomēr drusku pablāvi. Skaistu zaudējumu, pieviltu cerību, liktenīgu neizdarību un elementāru neveiksmju dažādos sporta veidos, protams, netrūkst, bet ne jau ar sevis mierināšanu var iedvesmot sportam bērnus, jauniešus un sabiedrību kopumā...

     [+] [-]

, 2022-08-05 17:16, pirms nedēļas
Aldis Br rakstīja: Vai tā nav krīze Latvijas vieglatlētikā. Tikai 8 vieglatlēti (neesmu skatījies cik bija iepriekšējos EČ) no Latvijas. 5 šķēpmetēji - ļoti labi, soļotājs (bet laikam soļošanā visvieglāk izpildīt kvalifikāciju) un vēl 2 sportisti.
Kaut kā maz redzu jaunos sportistus, kuri varētu ielauzties pasaules TOP-32 reitingā.
Labi ka vēl šķēpmešana turās.
8 sportisti un no tiem normatīvu šogad izpildīja tikai viena!

     [+] [-]

, 2022-08-05 17:56, pirms nedēļas
LAI ARI cik nozhelojami musu meteeji butu lielajos machos, TOMER skeepi ir praktiski vienigais veids kuraa musejie spej izpildit kkadus normativus un startet lielajos machos!!!

Vatletika ir nolaista lidz klinkim

     [+] [-]

, 2022-08-05 18:28, pirms nedēļas
Baraks Osama rakstīja: 8 dalībnieki ir patiešām maz, salīdzinot ar 15-20, kas principā visu laiku līdz šim bijis mūsu EČ nosacītais "normālrādītājs". Taču tas pilnībā saskan ar novērojumu, ka gan Latvijas panākumi, gan masveidība nosacīti populārajos "meinstrīma" sporta veidos (tāpēc šoreiz neskaitīsim renes šļūcējus, kuriem ir kādi desmiti nopietnu konkurentu dažās pasaules valstīs, BMX braucējus, kuri panākumus guva vien olimpiskā statusa pirmsākumos, vai 3x3 basketbolu, ko visdrīzāk gaida tāds pat liktenis) jau ilgāku laiku ir ar lejupejošu līkni.

Dukurs skeletonā? Klupiens pēc klupiena olimpiskajās spēlēs (un ko milzīgās mājnieku priekšrocības un stāvēšana rindā pie viena un tā paša vācu trenera pasaka par pašu sporta veidu un tā līmeni?) Porziņģis NBA?
vai tad tiešam nedalec ,ka OS ir cirks skeletonā ar tām jaunājām trasēm un mazo treniņu skaitu ārzemniekiem

tas tacu pilnīgi debīli tiksi pēc tā vērtēt kaut kādu skeletona līmeni vai nelīmeni

     [+] [-]

, 2022-08-05 18:31, pirms nedēļas
zaxx rakstīja: Trakums cik maz sportistu, laikam vieglatlētika pamazām iet uz grunti
bet ir arī pozitīvas iezīmes no šī gada U20 čempionāta - kur jau divi TOP6 rezultāti un šodien Zemītei ir cerības uz līdzīgu sniegumu tāllēkšanas finālā, bet rīt Caunei noteikti ir līdzvērtīgs potenciāls 5000m. Arī Lasmane joprojām ir perspektīva, lai arī droši vien cerēja uz līdzīgu rezultātu progresu kā pagājušajā gadā.

https://sportacentrs.com/vieglatlet...

     [+] [-]

, 2022-08-05 18:33, pirms nedēļas
Baigais jau nu brīnums! Varēja tur būt vēl daži atlēti, bet tas lietas būtību nemaina. Īsti neasaprotu, kāpēc Blaževiča nepiedalās? Nav viņai normatīva, bet tomēr viņa ir 23 Eiropas rangā. Bukša nespēj atgūties pēc traumas; Ārentam rezultātu kritums; īsti nezinu, kas tur Velverei lēcies. Trauma? Pēdējos mēnešos nemana viņu. Ja nebūtu jāstartē Kolumbijā, ka jau arī Caune piedalītos. Bet tāpat vairāk par 12-13 atlētiem nesanāktu. Kamēr nebūs normāla viegaltlētikas infrastruktūra, tikmēr arī vairāk nebūs. Pieaugušiem sportistiem ir jātrenējas cauru gadu. Kur Latvijā ziemā līdz šim to varēja darīt? Labi, ka tagad ir Valmiera, bet uzreiz pienesumu tā nedos - ir jāpagaida daži gadi. Bet lai pilnvērtīgi sistēma darbotos līdzīgu manēžu vajag arī Rīgā.

     [+] [-]

, 2022-08-05 19:12, pirms nedēļas
Agrāk bija vairāk, jo vairāk dalībnieki varēja startēt. Tāpēc arī normatīvus pacēla.
Un, lai tiktu uz šāda līmeņa sacensībām, vajag ļoti lielu talantu. ja tā nav, tad nekāda infrastruktūra vai pasaules labākais treneris nepalīdzēs.
Katrā ziņā, tā nav problēma, ka maz top līmeņa sportistu. Svarīgāk ir panākt masveidību Latvijas līmenī, lai pabeidzot vidusskolu, sportisti turpinātu trenēties un ceļ vidējo līmeni.

     [+] [-]

, 2022-08-05 19:14, pirms nedēļas
ice F-1 rakstīja: vai tad tiešam nedalec ,ka OS ir cirks skeletonā ar tām jaunājām trasēm un mazo treniņu skaitu ārzemniekiem

tas tacu pilnīgi debīli tiksi pēc tā vērtēt kaut kādu skeletona līmeni vai nelīmeni
Nē, cirks slēpjas tur, ka skeletons - un nedaudz mazākā mērā citi renes sporta veidi - ir unikāls ar to, ka tur vispār šāda situācija ir iespējama. Ka tik liela nozīme rezultātos ir attiecīgās sporta būves un sacensību rīkošanas vietējām īpatnībām un ka nav neviena, kas gribētu vai varētu kaut ko šajā sakarā mainīt.

     [+] [-]

, 2022-08-05 19:15, pirms nedēļas
Vērtīgāk būtu, ja Latvijā 50 vīrieši skrietu zem 11.00, nekā viens pa 10.10

     [+] [-]

, 2022-08-05 19:17, pirms nedēļas
RHS rakstīja: Agrāk bija vairāk, jo vairāk dalībnieki varēja startēt. Tāpēc arī normatīvus pacēla.
Nav tiesa, EČ vieglatlētikā jau kādus 20 gadus dalībnieku skaits ir 1300-1400 sportistu robežās un nekas tur samazināts netiek, arī šogad tiek prognozēts ap 1500 dalībniekiem: https://www.munich2022.com/en/athle...

     [+] [-]

, 2022-08-05 19:22, pirms nedēļas
Var pat aptuveni paredzēt mūsējo rezultātus.
Tie gan mani minējumi, nekas personīgi.
Līna 62.00m, Madara 60.00 m. Gunta - 52.00 sek, Rūta - 13.95m, Patriks - 81.70 m, Rolands - 80.20m, Gatis - 77.40 m, Raivo - 1:26.00.
Ceru, ka kāds izšaus. Bušu tikai priecīgs.

     [+] [-]

, 2022-08-05 19:35, pirms nedēļas
Baraks Osama rakstīja: Nē, cirks slēpjas tur, ka skeletons - un nedaudz mazākā mērā citi renes sporta veidi - ir unikāls ar to, ka tur vispār šāda situācija ir iespējama. Ka tik liela nozīme rezultātos ir attiecīgās sporta būves un sacensību rīkošanas vietējām īpatnībām un ka nav neviena, kas gribētu vai varētu kaut ko šajā sakarā mainīt.
es pat nevienu neesmu dzirdējis runājam,ka vajadzētu kko pamainīt OS renes formātā...pat Martinu

     [+] [-]

, 2022-08-05 20:11, pirms nedēļas
Tikai 8, . Izmirst viss

  +1 [+] [-]

, 2022-08-05 20:13, pirms nedēļas
ice F-1 rakstīja: es pat nevienu neesmu dzirdējis runājam,ka vajadzētu kko pamainīt OS renes formātā...pat Martinu
šļūkātājus likvidēt un visu budžeta naudu novirzīt vieglatlētikai.
tie kas grib šļūkāt, lai šļūkā par savu naudu...

     [+] [-]

, 2022-08-05 20:30, pirms nedēļas
Baraks Osama rakstīja: 8 dalībnieki ir patiešām maz, salīdzinot ar 15-20, kas principā visu laiku līdz šim bijis mūsu EČ nosacītais "normālrādītājs". Taču tas pilnībā saskan ar novērojumu, ka gan Latvijas panākumi, gan masveidība nosacīti populārajos "meinstrīma" sporta veidos (tāpēc šoreiz neskaitīsim renes šļūcējus, kuriem ir kādi desmiti nopietnu konkurentu dažās pasaules valstīs, BMX braucējus, kuri panākumus guva vien olimpiskā statusa pirmsākumos, vai 3x3 basketbolu, ko visdrīzāk gaida tāds pat liktenis) jau ilgāku laiku ir ar lejupejošu līkni.

Kā jums liekas, kas varētu būt bijis mūsu pēdējo 10 gadu lielākais panākums, spilgtākā uzvara/tituls vai atzītākā zvaigzne sportā? Man nākas padomāt. Ostapenko uzvara GS? Varētu būt, bet emocijas atvēsina tas, ka turpinājuma vai atkārtojuma piecu gadu laikā nav bijis. Dukurs skeletonā? Klupiens pēc klupiena olimpiskajās spēlēs (un ko milzīgās mājnieku priekšrocības un stāvēšana rindā pie viena un tā paša vācu trenera pasaka par pašu sporta veidu un tā līmeni?) Porziņģis NBA? Augsts līmenis un liels papildspēks izlasei, bet uz bijušā komandas biedra un tikpat mazās Slovēnijas pilsoņa Dončiča sasniegumu fona tomēr drusku pablāvi. Skaistu zaudējumu, pieviltu cerību, liktenīgu neizdarību un elementāru neveiksmju dažādos sporta veidos, protams, netrūkst, bet ne jau ar sevis mierināšanu var iedvesmot sportam bērnus, jauniešus un sabiedrību kopumā...
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_sports_contracts(KP top100 contractu)
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Grand_Slam_women%27s_singles_champions(Ostapenko ar GS iekļūst starp 100 labākajām)!
1 2 40 komentāri