Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Getlins trīs nedēļas pirms pasaules čempiona titula aizstāvēšanas gūst traumu

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Getlins trīs nedēļas pirms pasaules čempiona titula aizstāvēšanas gūst traumu
Džastins Getlins. Foto: PA Images/Scanpix

LETA--AFP. Titulētais amerikāņu sprinteris Džastins Getlins otrdien Zagrebā guva traumu Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) Izaicinājuma sacensībās.

Getlins 100 metru sprintā aptuveni 20 metrus pirms finiša savieba seju sāpēs un finišēja pēc 10,29 sekundēm, kas deva ceturto vietu. Ātrākais ar 10,04 sekundēm bija viņa tautietis Maikls Rodžerss. Getlins skrejceļu pameta klibodams un tikai ar komandas biedra palīdzību.

37 gadus vecajam amerikāņu sprinterim pēc trim nedēļām Dohā būs jāaizstāv aizpērn izcīnītais pasaules čempiona tituls prestižajā 100 metru distancē. Pasaules čempionātā viņš zeltu guva arī 2005. gadā, kad uzvarēja 100 un 200 metru sprintā. Planētas meistarsacīkstēs ASV sprinteris izcīnījis arī piecas sudraba medaļas. Savukārt olimpiskajās spēlēs viņš izcīnījis vienu zelta, kā arī pa divām sudraba un bronzas medaļām.

Getlins karjeras laikā divreiz ticis diskvalificēts par dopinga lietošanu.

Vispirms 2001. gadā viņa organismā tika konstatēts amfetamīns, par ko skrējējs saņēma divu gadu diskvalifikāciju. Tiesa, vēlāk šis sods tika samazināts uz pusi, jo sportists pierādīja, ka kopš mazotnes lietojis aizliegto vielu saturošu medikamentu, kas viņam palīdzēja ārstēt uzmanības deficīta sindromu.

Savukārt 2006. gadā, kad Getlins jau bija kļuvis par pasaules čempionu 100 metru distancē, viņa organismā tika konstatēts paaugstināts testosterona līmenis. Par šo pārkāpumu Getlins saņēma astoņu gadu diskvalifikāciju, lai arī draudēja mūža diskvalifikācija. Tā netika piešķirta, jo skrējējs sadarbojās ar dopinga apkarotājiem, piedevām, vēlāk arī šis sods apelācijas kārtībā tika samazināts uz pusi.

Starp abām diskvalifikācijām Getlins 2004. gadā triumfēja Atēnu olimpiskajās spēlēs. Getlins "simtiņu" šogad skrējis 9,87 sekundēs, kas sezonas rangā dod ceturto vietu.

     [+] [-]

, 2019-09-05 09:12, pirms 2 gadiem
Getlinam tā nav trauma. Viņš finišā teica, ka tas ir tikai krampis.