Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Šķēpmetēja Ozoliņa pasaules junioru čempionāta finālā paliek 13. vietā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Šķēpmetēja Ozoliņa pasaules junioru čempionāta finālā paliek 13. vietā
Sanija Ozoliņa. Foto: no privātā arhīva/dzirkstele.lv

LETA. Latvijas šķēpa metēja Sanija Ozoliņa otrdien Kolumbijas pilsētā Kali notiekošā pasaules junioru vieglatlētikas čempionāta finālā ierindojās 13. vietā.

Labākajā mēģinājumā Ozoliņas raidītais šķēps lidoja vien 42,86 metrus tālu, par vairāk kā astoņiem metriem atpaliekot no 12. vietas, bet uzvarētājai zaudējot vairāk kā 20 metrus.

Jau ziņots, ka Ozoliņa finālā iekļuva pēc veiksmīgas apelācijas, lai gan kvalifikācijā viņas labākais rezultāts bija 47,45 metri. No 16 kvalifikācijā startējušajām šķēpraidēm latviete ieņēma priekšpēdējo vietu.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Latvijas delegācijas vadītājs Dmitrijs Miļkevičs, otrajā mēģinājumā pēc Ozoliņas metiena, kas tika izpildīts, nepārkāpjot līniju, tiesnesis pacēla sarkano karogu un tas netika mērīts. Vēlāk atzīstot savu kļūdu, latvietei tika ļauts izpildīt vēl vienu mēģinājumu, kas objektīvu apstākļu dēļ nebija tik veiksmīgs.

Tiesneši atteicās apstiprināt sportistes izpildīto metienu, jo tas netika mērīts, bet augstāk stāvošā apelāciju komisija tomēr pielaidusi Ozoliņu kā 13. dalībnieci finālam. Video atkārtojumā konstatēts, ka neieskaitītajā mēģinājumā šķēps piezemējies apmēram pie 50 metriem, kas, visticamāk, būtu devis vietu finālā.

Par čempioni otrdien kļuva serbiete Adriana Vilagoša, kurai finālā labākajā mēģinājumā padevās 63,52 metrus tāls metiens, kas ir jauns U-20 čempionātu rekords. No pasaules junioru rekorda serbiete atpalika vien par 34 centimetriem. Sudraba godalgu ar rezultātu 57,84 izcīnīja kolumbiete Valentīna Bariosa, bet bronza tika Manuelai Rotondo no Urugvajas, kas labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja līdz 55,11 metru atzīmei.

Tikmēr 800 metru skrējiena finālam otrdien neizdevās kvalificēties Invidai Mauriņai, kura savā pusfināla skrējienā ieņēma septīto vietu astoņu skrējēju vidū, finišu sasniedzot pēc divām minūtēm un 9,12 sekundēm. Finālam kvalificējās trīs pusfināla skrējienu divas ātrākās sportistes un divas labākās pēc laika no pārējām. Summā Mauriņai 19. vieta.

Latviju pasaules U-20 čempionātā pārstāv Agate Caune 3000 un 5000 metru skrējienos, Lāsma Zemīte augstlēkšanā un tāllēkšanā, Gerda Kerija Dreimane septiņcīņā, Vineta Krūmiņa lodes grūšanā un diska mešanā, Sanija Ozoliņa šķēpa mešanā, Invida Mauriņa 800 metru skrējienā, Alisona Diāna Neidere kārtslēkšanā un Aleks Pelcmanis 400 metru barjersprintā. Sportistiem uz Kali līdzi devušies treneri Ainis Raubišķis, Māris Urtāns un Raivis Maķevics.

Meistarsacīkstes norisināsies līdz sestdienai.

  -1 [+] [-]

, 2022-08-03 11:35, pirms nedēļas
Nu nevajag sūtīt uz mačiem galīgi vāji sagatavotus!!!

  +1 [+] [-]

, 2022-08-03 11:44, pirms nedēļas
Izskatās, ka Ozoliņai galīgi nav veicies finālā - divi ieskaitīti metieni, kas krietni atpaliek no šogad uzstādītā PB: 51.80m.
Ja paskatās viņas šī gada metienus, tad šie nebja sliktākie un sacensībās iet "kā pa viļņiem", kas ir diezgan normāli junioru vecumā. Vēl ir laiks progresēt un gūt pieredzi, tam jau junioru čempionāti ir domāti. Ar personīgo tāpat būtu ārpus TOP8, desmitnieks gan bija reāls.

https://worldathletics.org/athletes...

  -1 [+] [-]

, 2022-08-03 13:18, pirms nedēļas
Vispār finālā nebija jābūt!

  -1 [+] [-]

, 2022-08-03 13:20, pirms nedēļas
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Izskatās, ka Ozoliņai galīgi nav veicies finālā - divi ieskaitīti metieni, kas krietni atpaliek no šogad uzstādītā PB: 51.80m.
Tad viņa būtu 13 vietā pat ar savu Personīgo Rekordu, jēga bija braukt uz Kolumbiju otrā pasaules malā?!

  +1 [+] [-]

, 2022-08-03 14:08, pirms nedēļas
oxa rakstīja: Tad viņa būtu 13 vietā pat ar savu Personīgo Rekordu, jēga bija braukt uz Kolumbiju otrā pasaules malā?!
ar personīgo viņa būtu TOP10

https://media.aws.iaaf.org/competit...

     [+] [-]

, 2022-08-03 15:36, pirms nedēļas
Iespējams, ka optimāli noskaņoties sacensībām patraucēja arī apelācijas process pēc kvalifikācijas. Jauniem sportistiem tas noteikti ir stresaināk

https://sportacentrs.com/vieglatlet...

     [+] [-]

, 2022-08-03 17:23, pirms nedēļas
oxa rakstīja: Tad viņa būtu 13 vietā pat ar savu Personīgo Rekordu, jēga bija braukt uz Kolumbiju otrā pasaules malā?!
ir labi savā vecumā būt 13. labākajai visā pasaulē, diezgan kruti