Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Šķēpmetēja Ozoliņa pēc apelācijas iekļūst pasaules junioru čempionāta finālā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Šķēpmetēja Ozoliņa pēc apelācijas iekļūst pasaules junioru čempionāta finālā
Sanija Ozoliņa. Foto: no privātā arhīva/dzirkstele.lv

LETA. Latvijas šķēpa metēja Sanija Ozoliņa pirmdien pēc veiksmīgas apelācijas iekļuva Kolumbijas pilsētā Kali notiekošā pasaules junioru vieglatlētikas čempionāta finālā.

Savā tālākajā mēģinājumā Ozoliņa šķēpu meta 47,45 metru tālumā. No 16 kvalifikācijā startējušajām šķēpraidēm latviete ieņēma priekšpēdējo vietu.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Latvijas delegācijas vadītājs Dmitrijs Miļkevičs, otrajā mēģinājumā pēc Ozoliņas metiena, kas tika izpildīts, nepārkāpjot līniju, tiesnesis pacēla sarkano karogu un tas netika mērīts. Vēlāk atzīstot savu kļūdu, latvietei tika ļauts izpildīt vēl vienu mēģinājumu, kas objektīvu apstākļu dēļ nebija tik veiksmīgs.

Tiesneši atteicās apstiprināt sportistes izpildīto metienu, jo tas netika mērīts, bet augstāk stāvošā apelāciju komisija tomēr pielaidusi Ozoliņu kā 13. dalībnieci finālam, kas norisināsies trešdien plkst.1.20 pēc Latvijas laika. Videoatkārtojumā konstatēts, ka neieskaitītajā mēģinājumā šķēps piezemējies apmēram pie 50 metriem, kas, visticamāk, būtu devis vietu finālā.

Lai iekļūtu finālā, šķēps bija jāraida 54,50 metru tālumā vai jāiekļūst labāko divpadsmitniekā. Iekļūšanai finālā pietika ar 48,89 metru tālumā, bet pārliecinoši labāko rezultātu kvalifikācijā sasniedza serbiete Adriana Vilagoša, kurai padevās 58,87 metru tāls metiens.

Latvijas skrējēja Invida Mauriņa pirmdien kvalificējās 800 metru distances pusfinālam. Priekšsacīkstēs Mauriņa savā skrējienā finišēja ceturtā, divus apļus veicot divās minūtēs un 5,65 sekundēs un par 1,26 sekundēm labojot personīgo rekordu. Mauriņa startēja ātrākajā priekšsacīkšu skrējienā, no kura četras labākās sportistes bija ātrākās arī starp visām 38 dalībniecēm.

Skrējienā uzvarējusī amerikāniete Džuljete Vitakere 800 metrus skrēja divās minūtēs un 4,92 sekundēs. Pēc pieciem priekšskrējieniem pusfināliem kvalificējās četras labākās sportistes no katra skrējiena, kā arī vēl četras labāko rezultātu īpašnieces no pārējām vieglatlētēm.

Lodes grūdēja Vineta Krūmiņa aizvadīja pieticīgas kvalifikācijas sacensības. Krūmiņa pirmajā mēģinājumā lodi grūda 12,11 metru tālumā, nākamajā piegājienā savu rezultātu uzlaboja gandrīz par vienu metru (13,09), bet trešajā mēģinājumā palika bez ieskaitīta rezultāta. Starp 23 sportistēm Krūmiņa bija priekšpēdējā.

Kvalifikācijas norma lodes grūšanā bija 15,70 metri, bet iekļūt finālā varēja arī ar 14,63 metru tālu metienu, kas ir astoņus centimetrus tālāk par Krūmiņas personīgo rekordu. Kvalifikācijā ar 16,13 metru tālu metienu pirmā bija Uzbekistānas vieglatlēte Malika Nasredinova.

Krūmiņa vēlāk startēs arī kvalifikācijā diska mešanā.

Latviju pasaules U-20 čempionātā pārstāv Agate Caune 3000 un 5000 metru skrējienos, Lāsma Zemīte augstlēkšanā un tāllēkšanā, Gerda Kerija Dreimane septiņcīņā, Vineta Krūmiņa lodes grūšanā un diska mešanā, Sanija Ozoliņa šķēpa mešanā, Invida Mauriņa 800 metru skrējienā, Alisona Diāna Neidere kārtslēkšanā un Aleks Pelcmanis 400 metru barjersprintā. Sportistiem uz Kali līdzi devušies treneri Ainis Raubišķis, Māris Urtāns un Raivis Maķevics.

Meistarsacīkstes norisināsies līdz sestdienai.

  -3 [+] [-]

, 2022-08-01 22:05, pirms 2 nedēļām
Nepatīkama situācija Ozoliņai, bet labi, ka beigās viss veiksmīgi. Jāgaida Caunes starts, redzēs kā ies PČ, cerības ir. Vēl kāds?

https://sportacentrs.com/vieglatlet...

     [+] [-]

, 2022-08-01 23:42, pirms 2 nedēļām
Gaidām Alisonas Neideres startu,tur jābūt medaļai