Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Pasaules čempione 400 metros antidopinga pārkāpumu dēļ diskvalificēta no Tokijas spēlēm

Agris Suveizda

Pasaules čempione 400 metros antidopinga pārkāpumu dēļ diskvalificēta no Tokijas spēlēm
Salva Eid Nasera. Foto: AP/Scanpix

Sporta arbitrāžas tiesa vakar apmierinājusi Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas un Pasaules Antidopinga aģentūras apelācijas un, pretēji Vieglatlētikas Integritātes vienības Disciplinārajam tribunālam, atzinusi Bahreinas skrējēju Salvu Eid Naseru par vainīgu antidopinga noteikumu pārkāpšanā.

Pirms gada Vieglatlētikas Integritātes vienība (AIU) uz nenoteiktu laiku atstādināja Eid Naseru no sacensībām par četriem pārkāpumiem 12 mēnešu laikā savas atrašanās vietas ziņošanā, tomēr oktobrī IU Disciplinārais tribunāls attaisnoja sportisti, uzskatot, ka viena no dopinga pārbaudēm tika nokavēta pārpratuma par viņas atrašanās vietu dēļ, bet cits pārbaudes pārkāpums noticis ārpus nepieciešamā 12 mēnešu termiņa.

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija un Pasaules Antidopinga aģentūra ar šādu lēmumu gan nebija mierā un iesniedza apelācijas Sporta arbitrāžas tiesā, kas šīs apelācijas arī apmierinājusi. Sporta arbitrāžas tiesa sportistei piespriedusi divu gadu diskvalifikāciju, sākot ar 2021. gada 30. jūniju un ņemot vērā, ka viņa iepriekšējā gadā jau izlaida vairāk nekā četrus mēnešus no 4. jūnija līdz 14. oktobrim. Tāpat anulēti visi viņas rezultāti kopš 2019. gada 25. novembra.

Naturalizētā nigēriete, kura dzima ar vārdu Ebelečukvu Agbapuonvu, 2017. gadā ar rezultātu 50,06 sekundes kļuva par pasaules vicečempioni 400 metru distancē, bet 2019. gada oktobrī ar jaunu Āzijas rekordu 48,14 sekundēm izcīnīja pasaules čempiones titulu. 2016. gadā Eid Nasera olimpiskajās spēlēs debitēja ar pusfinālu, pavisam nedaudz pietrūkstot līdz iekļūšanai finālā. Diskvalifikācijas dēļ Bahreinas skrējējai būs liegts aizstāvēt pasaules čempiones titulu – ASV pilsēta Jūdžina pasaules čempionātu uzņems 2022. gada jūlijā.

Izmantotie resursi:
https://www.tas-cas.org/fileadmin/u...

     [+] [-]

, 2021-07-01 12:48, pirms mēneša
Tātad Igaunijai viena OS zelta pusmedaļa par 99% garantēta

     [+] [-]

, 2021-07-01 14:51, pirms mēneša
Rastorgujevam laikam jau tas pats...

     [+] [-]

, 2021-07-01 16:12, pirms mēneša
ice F-1 rakstīja: Tātad Igaunijai viena OS zelta pusmedaļa par 99% garantēta
Hvz, tās divas Namībijas padsmitnieces šogad jož kā negudras.