Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Eiropiešu savstarpējās cīņās panākumi Krievijas un Spānijas pludmales volejbolistēm

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Eiropiešu savstarpējās cīņās panākumi Krievijas un Spānijas pludmales volejbolistēm
Nadježda Makroguzova aptur Orsi Totas uzbrukumu. Foto: Reuters/Scanpix

Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola sieviešu turnīrā šodien aizvadītas četras spēles, no kurām interesantākās risinājās starp Eiropas duetiem. Pie panākuma tika krievietes Nadježda Makroguzova/Svetlana Holomina un spānietes Liliana/Elsa.

Sieviešu turnīra otrajā dienā cīņā iesaistījās B un E grupas komandas. Saistošu cīņu varēja gaidīt starp Itālijas un Krievijas Olimpiskās komitejas komandām, savstarpējo spēli aizvadot Nadježdai Makroguzovai/Svetlanai Holominai un Martai Menegati/Viktorijai Orsi Totai. Spēles sākums labāks padevās itālietēm, ar diviem eisiem atzīmējoties Orsi Totai (5:2). Holiminas spēle aizsardzībā un Makroguzovas eiss krievietēm ļāva atjaunot līdzsvaru uz tablo, bet pēc pārtraukuma turpināja izrāvienu, iekrājot sešu punktu pārsvaru (15:9). Itālietes nepadevās, pietuvojās minimālā atstatumā, bet seta galotnē Krievijas pārstāves nodrošināja uzvaru ar 21:18.

Arī otrajā setā krievietēm izdevās gana ātri iegūt divu punktu pārsvaru, bet Makroguzova ar eisu un bloku izvirzīja savu pāri vadībā ar 10:5. Itālietes arī šoreiz sadeldēja deficītu, bet panākt izlīdzinājumu neizdevās. Seta otrajā pusē Kreivijas Olimpiskās komitejas duets pilnībā kontrolēja cīņas gaitu, novedot spēli līdz uzvarai - 2-0 (21:18, 21:15).

B grupā šīs dienas spraigākā spēle bija starp Sani Kaizeri/Madelēnu Mepelinku no Nīderlandes un Lilianu Fernandesu/Elsu Bakuerizo no Spānijas. Spēli ar 4:1 izrāvienu sāka nīderlandietes, izmantojot pretinieču nesekmīgos uzbrukumus. Elsa ar darbību aizsardzībā palīdzēja spānietēm panākt izlīdzinājumu, bet līdz tehniskajam pārtraukumam nīderlandietes atkal izvirzījās vadībā ar 12:9. Seta otrajā pusē Nīderlandes pludmales volejbolistes saglabāja trīs - četru punktu pārsvaru, bet seta galotnē Liliana ar sekmīgām darbībām uzbrukumā sadeldēja deficītu līdz minimumam. Pēc pārtraukuma Mepelinka tomēr lika punktu setam - 21:19.

Otrā seta sākumā Mepelinka ar bloku deva savam pārim divu punktu pārsvaru (5:3), bet spānietes spēja veikt izrāvienu un pašas iegūt četru punktu pārsvaru (10:6). Gan Kaizere, gan Mepelinka turpināja regulāri kļūdīties, kas maksāja zaudētu setu. Tā galotnē vēl izdevās daļu deficīta atspēlēt, bet spānietes tāpat bija pārākas ar 21:18.

Trešajā setā pirmās pie trīs punktu pārsvara pēc diviem Lilianas blokiem tika spānietes (5:2). Nīderlandietes visa seta garumā izmisīgi cīnījās, lai panāktu neizšķirtu, bet, kad likās, ka to vairs neizdosies paveikt, Kaizere atspēlēja bumbu aizsardzībā un paveica vēlamo (14:14). Prieki gan bija īsi, jo Liliana brīdi vēlāk ar bloku noslēdza spēli par labu Spānijas duetam - 2-1 (19:21, 21:18, 16:14).

Jau rīt pludmales volejbola turnīrā iesaistīsies arī Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kuras plkst. 03:00 pēc Latvijas laika cīnīsies pret ASV pludmales volejbolistēm Kleizu un Sponsilu.

Tokijas olimpiskās spēles, pludmales volejbols sievietēm, 25. jūlijs

GrupaSpēleRezultāts
BRosa/Klainmena (ASV) - He/Vaņa (Ķīna)2-0 (21:17; 21:19)
EArtačo del Solara/Klensija (Austrālija) - Lidija/Leila (Kuba)2-0 (21:15; 21:14)
EMakroguzova/Holomina (ROC) - Menegati/Orsi Tota (Itālija)2-0 (21:18; 21:15)
BKaizere/Mepelinka (Nīderlande) - Liliana/Elsa (Spānija)1-2 (21:19; 18:21; 14:16)

Noderīgas saites:

Tokijas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums