Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Graudiņa par smaidīšanu (+video): "Olimpiādē mēs pielietojām šo stratēģiju"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Graudiņa par smaidīšanu (+video): "Olimpiādē mēs pielietojām šo stratēģiju"
Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Foto: Ilmārs Znotiņš, olimpiade.lv

Tokijas olimpisko spēļu ceturtās vietas īpašniece pludmales volejbolā Tīna Graudiņa šajā nedēļas nogalē viesojās Jāņa Šipkēvica vadītajā radio SWH raidījumā "Ar dziesmu pa dzīvi". Tika runāts arī par smaidīšanu un līdzjutēju skaita palielināšanos.

Dienvidkalifornijas Universitātes (USC) bakalaura grādu iegūstošā Graudiņa atgriezusies Latvijā uz ziemas brīvdienām, bet nākamā gada pavasarī aizvadīs pēdējā kursa studentes sezonu NCAA čempionvienības Losandželosas USC rindās. Eiropas eksčempiones Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka nākamgad startēs "Beach Pro Tour", kas stāsies Pasaules tūres vietā.

Olimpiskajās spēlēs sportisti bieži vien rāda saspringtas sejas, taču Graudiņa un Kravčenoka uz citu fona Tokijas mačos izcēlās ar smaidīgumu un izbaudīja notiekošo. "Tas ir jauki, ka no malas tā izskatījās. Bet atsauksmes bijušas visādas: daži saka, ka par daudz smaidām, citi - ka vajag vairāk," atklāj pludmales volejboliste.

"Daudzus gadus mūsu fizioterapeits bija Māris Eikens, viņš vienmēr teica: "Meitenes, kamēr jūs laukumā smaidāt, es zinu, ka viss ir kārtībā - tad jūs vienmēr esat uzvarējušas. Kad esat saspringtas un nesmaidāt, tas parādās arī rezultātā." Tā mēs pamazām sākām varbūt pat apzināti pasmaidīt arī ļoti grūtos momentos, paskatīties viena uz otru un pateikt kādu atslēgas vārdu, lai apzinātos, ka šis ir tas moments, kad vajag saprast apkārt notiekošo un atslābināties," informē Tīna Graudiņa. "Olimpiādē bija augstākais punkts, kur mēs pielietojām šo stratēģiju. Man šķiet, ka pretiniecēm nekas nav tik kaitinoši, kā redzēt, ka mums viss ir kārtībā un esam priecīgas. Dažām tas ļoti traucē, citām varbūt mazāk, bet mēs cīnāmies par katru punktu - ja šādā veidā varam dabūt kaut vienu punktu, tad noteikti to darīsim. Smaidīt neko nemaksā. Bet vajag atrast arī balansu ar nopietnību un fokusēšanos. Dažas vecākas spēlētājas ir tik spēcīgas personības, ka tas vien viņām dažreiz jau dod punktu. Tā kā mēs ar Nastju vēl esam ceļā uz to."

Radio raidījuma gaitā tika rosināts jautājums par to, vai kādreiz bijis piedāvājums kaut ko darīt uz skatuves. "Tā skatuve man mazliet saistās tieši ar pludmales volejbolu - kad uzeju laukumā, ir sajūta, ka esmu kā uz skatuves, kur jānovada priekšnesums, cilvēkiem patīk skatīties, tā kā es to uztveru gandrīz kā priekšnesumu."

Pludmales volejbolā ir atbildība pret komandas biedreni un atbildība pret skatītāju. "Esmu sapratusi, ka nespēlēju tikai sevis dēļ. Ir iesaistījušies tik daudzi citi cilvēki, kuri man seko līdzi varbūt pat emocionāli spēcīgāk nekā es pati sev. It īpaši to esmu sapratusi pēc olimpiskajām spēlēm, kad vecākiem un arī man ir nākuši klāt tik daudzi cilvēki, sakot, ka tik ļoti fanoja un juta līdzi pie televizora - pat īsti nezinu, vai man vajag atvainoties par pārciestajām emocijām, teikt paldies vai lūdzu. Zinu, ka daudzās spēlēs mums gāja diezgan traki. Ļoti labi zinu, kā ir fanot par citām komandām. Bet ir tik dīvaini iedomāties, ka tagad es esmu tas iemesls, kādēļ cilvēki naktī ceļas augšā un skatās manas spēles - tas ir kaut kas neiedomājams," atklāj pludmales volejboliste, kura nesen uzvarēja līdzjutēju balsojumā, kas tiks ņemts vērā cīņā par Gada sportistes titulu "Trīs zvaigžņu balvā".

Jūsu komandu varētu likt kā tādu mārketinga tēlu (brendu) - smaidāt, esat foršas, spēle iet un visiem patīk, uzskata raidījuma vadītājs Jānis Šipkēvics. "Tikai pirms dažiem mēnešiem Amerikā studējošajiem atļāva piesaistīt sponsorus. Noteikti izmantošu šo iespēju. Īstenībā tuvākajās dienās tiks paziņoti daži no sponsoriem, kurus mēs ar Nastju esam dabūjušas. Paldies par to, ka var redzēt, ka mums ir iespēja dabūt sponsorus," saka Graudiņa.


Izmantotie resursi:
https://radioswh.lv/2021/12/eiropas...

 +15 [+] [-]

, 2021-12-12 00:40, pirms 5 mēnešiem
Lai veicas smaidošajām sportistēm!

  +8 [+] [-]

, 2021-12-12 00:48, pirms 5 mēnešiem
Lai veicas smaidošajām sportistēm!

  +6 [+] [-]

, 2021-12-12 09:18, pirms 5 mēnešiem
Lai veicas smaidošajām sportistēm!

  +6 [+] [-]

, 2021-12-12 09:36, pirms 5 mēnešiem
Lai veicas smaidošajām sportistēm!

  +6 [+] [-]

, 2021-12-12 10:13, pirms 5 mēnešiem
Lai veicas smaidošajām sportistēm!

  +5 [+] [-]

, 2021-12-12 11:12, pirms 5 mēnešiem
Lai veicas smaidošajām sportistēm!

  +6 [+] [-]

, 2021-12-12 11:36, pirms 5 mēnešiem
Lai veicas smaidošajām sportistēm!

  +1 [+] [-]

, 2021-12-12 19:48, pirms 5 mēnešiem
Lai veicas smaidošajām sportistēm!

     [+] [-]

, 2021-12-13 12:46, pirms 5 mēnešiem
Ka tik pretinieces nesāk domāt , ka meitenes ir passistas...