Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Burāšanā par olimpiskajiem čempioniem kļūst Vērns un Rindoma

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Burāšanā par olimpiskajiem čempioniem kļūst Vērns un Rindoma
Mets Vērns. Foto: EPA/Scanpix

LETA. Austrālietis Mets Vērns un dāniete Anna Marija Rindoma svētdien nodrošināja uzvaras Tokijas olimpisko spēļu burāšanas sacensībās, uzvarot attiecīgi "Laser" un "Laser Radial" klasēs.

Vispirms sportisti aizvadīja desmit braucienus, bet svētdien labākie desmit otrajā posmā piedalījās vēl četros braucienos, kur iegūtā vieta tika reizināta ar divi. Summā netika ņemts vērā sliktākais no pirmā posma braucieniem. Vērnam jau pirms medaļu braucieniem bija komfortabls pārsvars, kuru viņš nostiprināja otrajā fāzē, arī tajā izcīnot uzvaru. Summā viņam bija 53 punkti, horvāts Tonči Stipanovičs iekrāja 82 punktus, bet norvēģim Hermanam Tomsgordam bija 85 punkti. Stipanovičs otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas samierinājies ar sudrabu. Zīmīgi, ka šajā klasē pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs uzvarējuši austrālieši.

Rindoma pirmajā fāzē pēdējā no desmit braucieniem izstājās, apdraudot izredzes uz zeltu. Otrajā posmā viņa bija vien septītā, bet tas neliedza nosargāt pirmo pozīciju. Regates finišā Rindomai bija 78 punkti, zviedriete Jusefīna Ulsone guva 81 punkti, bet nīderlandiete Mārita Bouvmeistere iekrāja 83 punktus. Rindoma Riodežaneiro sudrabam pievienoja zeltu, bet 2016.gada olimpiskajai čempionei Bouvmeisterei tagad ir viss medaļu komplekts.

"Laser" klasē igaunis Karls Martins Rammo izcīnīja 15.vietu, bet "Laser Radial" sacensībās lietuviete Viktorija Andrulīte bija 25.pozīcījā. Latvija šajās olimpiskajās spēlēs nepiedalīsies burāšanas sacensībās, kur turpmākajās trīs dienās tiks sadalīti vēl seši medaļu komplekti.

Noderīgas saites:

Tokijas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums

Skaties visus olimpisko spēļu notikumus tiešraidēs, abonējot discovery+ pie Go3!

Izmantotie resursi:
LETA