Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:813, Did:0, useCase: 0

Berretīni ar varenu servēšanu pirmoreiz ietraucas "Grand Slam" finālā

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Berretīni ar varenu servēšanu pirmoreiz ietraucas "Grand Slam" finālā
Mateo Berretīni. Foto: Reuters/Scanpix

Itālijas spēcīgākais tenisists Mateo Berretīni (ATP 9.) pirmajā Vimbldonas pusfinālā ar rezultātu 6:3, 6:0, 6:7(3), 6:4 uzvarēja Polijas līderi Hubertu Hurkaču (ATP 18.), pirmoreiz iekļūstot "Grand Slam" finālā.

Mateo Berretīni šodien ar servi bija gandrīz neaizskarams – Itālijas tenisistam vajadzēja atvairīt tikai divas breikbumbas, pa vienai ar jaudīgu pirmo servi atspēlējot katrā no pirmajiem diviem setiem. Savukārt Hubertam Hurkačam grūtības nebija tikai 3. setā, bet pirms tam viņš servi pamanījās zaudēt piecas reizes pēc kārtas.

Polijas tenisists cīņas trešajā geimā atspēlējās no 0:40. Berretīni sestajā geimā ar pirmo servi atspēlēja breikbumbu, kuras izspēlē Hurkačam neprecīza serves atsišana (auts). Itālijas sportists šajā geimā sāka 11 pēc kārtas uzvarētu geimu posmu.

Berretīni septītajā geimā ar diviem apvedošajiem sitieniem un Hurkača kļūdu (trāpījums tīklā) ieguva breikbumbu, kuru realizēja ar "backhand" sitienu pa līniju. Hurkačs nokavēja aizsardzībā, iesitot tīklā. Berretīni pie 5:3 izmatoja uzbrukumu iespējas otrās serves izspēlēs, iegūstot setbumbu. Hurkačam "forehand" auts pēc pirmās serves atsišanas.

Hurkačs pamatīgi izgāza nākamo setu, kur viņam bezcerība spēlē ar otro servi (0/6) un haoss uzbrukumos, it īpaši no labās puses. Hurkačs "sausā" zaudētajā setā ieguva tikai astoņus punktus – pa četriem ar servi un uzņemšanā. Viņš tuvāk uzvarai kādā no geimiem bija uzņemšanā, kad piektajā geimā ieguva breikbumbu. Berretīni ieservēja eisu.

3. sets tika izspēlēts bez breikbumbām. Berretīni pēdējos divos geimos uzņemšanā izdevās tikt līdz "vienādi", kad Hurkačs servēja par mača turpināšanu. Hurkačs taibreiku sāka ar jaudīgu Berretīni pirmās serves atsišanu, tiekot pie iespējas iziet pie tīkla un tā dabūt agru minibreiku. Polis paņēma nākamos divus punktus servi un pēc Berretīni "volley" kļūdas (trāpījums tīklā) tika vadībā ar 4:0, drīz svinot panākumu setā.

Pēdējā seta atrisinājums notika jau pirmajā geimā, kurā Berretīni dominēja ar "forehand" uzbrukumiem, nopelnot divkāršo breikbumbu un realizējot jau pirmo, kad Hurkačs bumbiņu trāpīja tīklā pēc Mateo "slaisa". Hurkačam atspēlēšanās iespēju nebija, bet pašam vienu breikbumbu vajadzēja atvairīt pie 3:5, kad viņš ar pirmo servi atspēlēja mačbumbu. Berretīni nākamajā geimā izservēja maču.

Itālijas tenisa līderis piektdien guva 11. uzvaru pēc kārtas Londonā, kur pirms Vimbldonas triumfēja ATP 500 turnīrā. Kamēr Hurkačam šodien bija pirmais "Grand Slam" pusfināls, Berretīni otro reizi spēlēja tādā mačā. Viņš pirms diviem gadiem Ņujorkā ar 6:7(6), 4:6, 1:6 zaudēja pasaules otrajam numuram Rafaelam Nadalam. Berretīni kļuva par pirmo Itālijas spēlētāju, kurš sasniedzis finālu Vimbldonā.