Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 3

Ostapenko dubultspēlē Monreālā atspēlē mačbumbu

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Ostapenko dubultspēlē Monreālā atspēlē mačbumbu
Aļona Ostapenko un Dajana Jastremska. Foto: AP/Scanpix

Aļona Ostapenko kopā ar Ukrainas tenisisti Dajanu Jastremsku ļoti grūtā cīņā pārvarēja Monreālas WTA 1000 turnīra pirmo kārtu, kur ar rezultātu 4:6, 6:4, 12:10 pieveica Francijas un Krievijas komandu Oseana Dodāna/Kamilla Rahimova.

Aļonai Ostapenko un Jastremskai sākotnēji bija plānota tikšanās ar Japānas un Ķīnas duetu Eri Hozumi/Šuaja Džana, taču šis mačs nenotika, jo Džana dažas stundas agrāk kājas savainojuma dēļ nespēja pabeigt vienspēli, vēlāk izstājoties arī no dubultspēļu turnīra.

Hozumi un Džanas aizvietotājas cīņas favorītēm radīja ļoti grūtu maču, kas gan lielā mērā notika arī savu paviršību dēļ. Ostapenko un Jastremska spēja uzvarēt no seta un 1:4 deficīta (divi breiki), turklāt arī Latvijas tenisa līdere supertaibreikā atspēlēja vienu mačbumbu.

Ostapenko ar pārinieci no 9:10 uzvarēja trīs izspēlēs pēc kārtas. Ostapenko mačbumbu atspēlēja savas otrās serves izspēlē, kad ar diagonālo sitienu piespieda Dodānu kļūdīties (sitiens tīklā). Viņa nākamajā izspēlē kļūdu noorganizēja Ranhimovai (auts), kura neprecīzi sita arī mača pēdējā izspēlē – auts, bumbiņai aizķerot tīklu.

Ostapenko otro reizi spēlē kopā ar Jastremsku. Pirmais turnīrs bija ļoti sekmīgs, 2019. gadā Pekinā sasniedzot WTA 1000 līmeņa finālu, kas viņai ir nozīmīgākais dubultspēļu fināls karjerā.

Tikšana 2. kārtā Monreālā dod 105 punktus. Latvijas un Ukrainas komanda par ceturtdaļfinālu sacentīsies ar septīto izsēto Austrālijas un Čehijas spēlētāju pāri Elena Peresa/Kveta Peške. Mačs gaidāms ap pusnakti.