Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:6, Did:0, useCase: 3

Pena noliedz seksuālo uzbrukumu, WTA kritiski vērtē sniegto interviju

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Pena noliedz seksuālo uzbrukumu, WTA kritiski vērtē sniegto interviju
Šuai Pena. Foto: Reuters/Scanpix

LETA--AFP. Ķīnas tenisiste Šuai Pena savā pirmajā intervijā kopš skandalozā paziņojuma, ka viņai seksuāli uzmācies Ķīnas bijušais vicepremjers Džans Gaoli, noraidījusi pati savus apgalvojumus.

"Nekad neesmu teikusi vai rakstījusi, ka kāds mani seksuāli būtu aizskāris," svētdien ar telefona kameru filmētā intervijā kādās sporta sacensībās Šanhajā stāstīja 35 gadus vecā tenisiste. "Gribu to uzsvērt ļoti skaidri." Tenisistes citēto publicējis Singapūrā ķīniešu valodā iznākošais laikraksts "Lianhe dzaobao".

Savukārt Sieviešu Tenisa asociācija (WTA) pirmdien bija kritiska par šo interviju un norādīja, ka "ir nopietnas bažas par viņas labklājību un spēju sazināties bez cenzūras vai piespiešanas." Publicētajā video dzirdams, ka kāda persona jautā, vai viņa var brīvi pārvietoties, un vai kopš apsūdzību izteikšanas viņu novērojušas drošības iestādes. Šuai atbildēja, ka viņa vienmēr ir bijusi ļoti brīva.

Jau vēstīts, ka 35 gadus vecā Pena, kura WTA rangā pašlaik ieņem 281.vietu, 2.novembrī Ķīnas sociālo mediju platformā "Weibo" paziņoja, ka viņai seksuāli uzmācies Ķīnas bijušais vicepremjers Džans Gaoli. Intervijā "Lianhe dzaobao" tenisiste nenoliedza, ka ieraksts ir bijis, taču viņa to raksturoja kā "privātu lietu", par kuru cilvēkiem ir daudz pārpratumu. Sīkākus paskaidrojumus tenisiste nesniedza.

Ieraksts no platformas drīz tika dzēsts, bet kopš paziņojuma tenisiste bija pazudusi no sabiedrības redzesloka uz trim nedēļām. Satraukumu par sportistes pazušanu pauda vairākas starptautiskās organizācijas, sporta zvaigznes un federācijas.

Kā norādīja Pena, kas WTA rangā vienspēlēs savulaik ieņēma augsto 14.pozīciju, bet dubultspēlēs pat pirmo, Ķīnas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas politbiroja loceklis Džans pirms trim gadiem pieprasījis, lai sportiste ar viņu stātos seksuālās attiecībās.

Sportiste paziņoja, ka vairākus gadus viņai un Džanam bijušas attiecības ar abpusēju piekrišanu, tomēr tad politiķis pārcelts darbā uz Pekinu un viņi vairs neesot sazinājušies.

Pēc septiņiem gadiem, kā apgalvoja Pena, Džans ar viņu sazinājies, un uzaicinājis uzspēlēt tenisu ar politiķi un viņa sievu. Pēc tenisa spēles kompānija atgriezusies Džana mājās, kur politiķis piespiedis viņu iesaistīties seksuālās attiecībās.

75 gadus vecais Džans no 2013. līdz 2018.gadam bija Ķīnas vicepremjers. Kā zināms, WTA ir apturējusi visus Ķīnā plānotos turnīrus, turpinoties bažām par Penas Šuai drošību.

Izmantotie resursi:
LETA

  +1 [+] [-]

, 2021-12-20 16:41, pirms 2 gadiem
Cilvēkam ir reāli piedraudēts ar nopietnām sekām, viņa nenovērtēja, kas notiek ar cilvēkiem komunistu valstī, kas atļaujas kaut ko teikt par politisko vadību, olimpiskās spēles ir kā kronis brutālajam režīmam

  +1 [+] [-]

, 2021-12-20 18:26, pirms 2 gadiem
Marchx rakstīja: Cilvēkam ir reāli piedraudēts ar nopietnām sekām, viņa nenovērtēja, kas notiek ar cilvēkiem komunistu valstī, kas atļaujas kaut ko teikt par politisko vadību, olimpiskās spēles ir kā kronis brutālajam režīmam
vina bija sim komunistam milaka(pati to atdzist) ...

     [+] [-]

, 2021-12-20 22:32, pirms 2 gadiem
Kā jau rakstīju, tā sieviete ir neadekvāta. Tāds iznākums bija gaidāms.
Kortā viņa pie sevis varēja ņemties, kas pēkšņi varēja pārvērsties nepamatotā zaudējumā. Jāprasa tam komunistam, vai vispār kas ir bijis viņu starpā.

     [+] [-]

, 2021-12-21 08:08, pirms 2 gadiem
LTpirags rakstīja: vina bija sim komunistam milaka(pati to atdzist) ...
Maz maksāja vai gribēja lai aprec!?