Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Ostapenko sev tradicionāli neveiksmīgo Dubaijas turnīru pabeidz ar graujošu zaudējumu

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Ostapenko sev tradicionāli neveiksmīgo Dubaijas turnīru pabeidz ar graujošu zaudējumu
Aļona Ostapenko. Foto: AFP/Scapix

Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko (WTA 55.) Dubaijas WTA 1000 turnīra otrās kārtas mačā nespēja spēlēt pietiekami precīzi, lai izvairītos no sagrāves pret Čehijas tenisisti Barboru Krejčīkovu (WTA 63.), viņai kapitulējot ar rezultātu 3:6, 1:6.

Aļona Ostapenko savā pirmajā serves geimā pieļāva trīs kļūdas, divas bumbiņas raidot tīklā un vienu autā, jau pašā cīņas ievadā nokļūstot iedzinējos. Krejčīkova uzvarēja savos pirmajos divos serves geimos un izvirzījās vadībā. Lai arī Ostapenko uzreiz atspēlējās, viņa nespēja sakārtot savu spēli, ciešot loģisku sakāvi.

Ostapenko piektajā geimā nepieļāva 1:4 deficītu, no 30:40 ar trim jaudīgām darbībām uzņemšanā pieļaujot čehieti kļūdīties un tā atspēlējot breiku – 2:3. Aļona sestajā geimā tuvojās neizšķirtam 3:3, taču no 40:15 pieļāva četras kļūdas pēc kārtas (trīs sitieni tīklā un viens autā), atjaunojot Krejčīkovai breika pārsvaru – 2:4. Viņa vēlreiz atspēlēties nespēja.

Vēl neveiksmīgāks Ostapenko bija 2. seta pirmais geims, kurā viņa bija priekšā ar 40:0, taču pat tādā situācijā spēja zaudēt geimā, arvien spēlējot ar pārāk lielu jaudu. Krejčīkova breikbumbas izspēlē tika līdz bumbiņai pēc Ostapenko "dropšota", Ostapenko to negaidīja un nespēja atbildēt čehietes sitienam pa sānu līniju – 0:1.

Ostapenko nākamajā geimā ar diagonālajiem "forehand" uzbrukumiem ieguva četras breikbumbas, taču nespēja nevienu realizēt – pirmā un pēdējā izniekota ar kļūdām (apvedošais sitiens autā un trāpījums tīklā), bet otro un trešo Krejčīkova atspēlēja ar labām servēm. Ostapenko tūlīt vēlreiz zaudēja savas serves geimā un šajā setā vienīgo geimu ieguva pie rezultāta 0:4.

Ostapenko Krejčīkovu pārliecinoši uzveica abos iepriekšējos mačos 2015. gadā (6:3, 6:4 un 6:1, 6:4), bet šodien spiesta samierināties ar fiasko spēlētājai, kura zināma kā dubultspēļu speciāliste. Divkārtējā dubultspēļu "Grand Slam" čempione un bijusī ranga līdere Krejčīkova vienspēlēs nav bijusi augstāk par 59. vietu.

Ostapenko ceturto reizi spēlēja sev ļoti neveiksmīgajā Dubaijas turnīrā, kur viņai ir 1-4 bilance, vienīgo uzvaru gūstot vakar. Ar to tika nopelnīti 60 reitinga punkti. Viņa nākamajā nedēļā spēlēs WTA 500 turnīrā Sanktpēterburgā, bet Dubaijā vēl palikušas dubultspēlēs kopā ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku.

Statistika

KategorijaOstapenkoKrejčīkova
Eisi15
Dubultkļūdas43
1. serves precizitāte64%60%
1. serves punkti14/3221/36
2. serves punkti9/1816/24
Breikbumbas1/75/5
Visi punkti4664

  +5 [+] [-]

, 2021-03-09 15:30, pirms 3 mēnešiem
Nabaga Bartoli! Nauda, ko viņa pelna, neatsver to kaunu, kādu viņai sagādā Ostapenko ar savu uzvešanos un "tenisu", ko rāda.

  +3 [+] [-]

, 2021-03-09 15:39, pirms 3 mēnešiem
vorkuta rakstīja: Nabaga Bartoli! Nauda, ko viņa pelna, neatsver to kaunu, kādu viņai sagādā Ostapenko ar savu uzvešanos un "tenisu", ko rāda.
Jā!
Reiz sacīju, ka savākt savus galvas tarakānus Aļonai ar katru gadu paliks arvien grūtāk - ja nu vienīgi kādā brīdī [piemēram, pēc bērna piedzimšanas] notiks personības lūzums.

Visādi citādi - pilnīgs bezceris, sākot no rezultātiem, beidzot ar to, ka riebjas skatīties.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-09 15:42, pirms 3 mēnešiem
JoKaLeMeNe rakstīja: Jā!
Reiz sacīju, ka savākt savus galvas tarakānus Aļonai ar katru gadu paliks arvien grūtāk - ja nu vienīgi kādā brīdī [piemēram, pēc bērna piedzimšanas] notiks personības lūzums.

Visādi citādi - pilnīgs bezceris, sākot no rezultātiem, beidzot ar to, ka riebjas skatīties.
Izskatās, ka Ostapenko vajadzīga ātrā psihoterapeitiskā palīdzība

  +3 [+] [-]

, 2021-03-09 15:55, pirms 3 mēnešiem
Pilnīgi aprobežots teniss. Laikam vienu normālu izspēli uzvarēja. Vispar neprot spēlēt, tad cer uz laimi nahaļavu bliežot. Tas ir nevis spēles stils, bet viņas voenīgā cerība kādreiz uz dullo kaut ko vinnēt. Tāpēc reizēm maldīgi ozskatās, ka viņai ir potenciāls. Bet tur īstenībā ir nevis potenciāls, bet bezcerības kalngals.

  -1 [+] [-]

, 2021-03-09 16:11, pirms 3 mēnešiem
vorkuta rakstīja: Izskatās, ka Ostapenko vajadzīga ātrā psihoterapeitiskā palīdzība
Ja godīgi, domāju, ka es varētu viņai palīdzēt.
Nē, nē, neesmu psihoterapeits

  +4 [+] [-]

, 2021-03-09 16:13, pirms 3 mēnešiem
kkk rakstīja: Pilnīgi aprobežots teniss. Laikam vienu normālu izspēli uzvarēja. Vispar neprot spēlēt, tad cer uz laimi nahaļavu bliežot. Tas ir nevis spēles stils, bet viņas voenīgā cerība kādreiz uz dullo kaut ko vinnēt. Tāpēc reizēm maldīgi ozskatās, ka viņai ir potenciāls. Bet tur īstenībā ir nevis potenciāls, bet bezcerības kalngals.
Tur ir baisais potenciāls, ja viņa spēlē atbrīvoti - tā, kā viņa darīja FO. Savukārt, tur ir pilnīga bezcerība, ja viņa spēlē neatbrīvoti - tā, kā viņa to dara tagad turnīru otrajās/trešajās spēlēs.

  -1 [+] [-]

, 2021-03-09 16:25, pirms 3 mēnešiem
JoKaLeMeNe rakstīja: Tur ir baisais potenciāls, ja viņa spēlē atbrīvoti - tā, kā viņa darīja FO. Savukārt, tur ir pilnīga bezcerība, ja viņa spēlē neatbrīvoti - tā, kā viņa to dara tagad turnīru otrajās/trešajās spēlēs.
Kad tad viņa pēdējo reizi tika līdz trešajai spēlei?? 100 gadus atpakaļ. Laba spēle, ja ir atbrīvota, atbrīvota - ja iet laba spēle. Apburtais loks, un es neticu, ka Ostapenko no tāda spējīga izrauties. Atliek "baudīt"lamāšanos, degradāciju tenisā un lejupslīdi reitingā. Ar ko arī var apsveikt Latvijas tenisa līdzjutējus.

     [+] [-]

, 2021-03-09 17:33, pirms 3 mēnešiem
vorkuta rakstīja: Kad tad viņa pēdējo reizi tika līdz trešajai spēlei?? 100 gadus atpakaļ. Laba spēle, ja ir atbrīvota, atbrīvota - ja iet laba spēle. Apburtais loks, un es neticu, ka Ostapenko no tāda spējīga izrauties. Atliek "baudīt"lamāšanos, degradāciju tenisā un lejupslīdi reitingā. Ar ko arī var apsveikt Latvijas tenisa līdzjutējus.
Es arī neticu. Taču brīnumi mēdz notikt. Cita lieta, ka naudu uz brīnumu notikšanu es diez vai liktu.

     [+] [-]

, 2021-03-09 20:49, pirms 3 mēnešiem
Bumbulis savā elementā...