Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:778, Did:0, useCase: 3

Francijai pirmais meiteņu tituls kopš 2009. gada, zēnu turnīrā Šveices fināls

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Francijai pirmais meiteņu tituls kopš 2009. gada, zēnu turnīrā Šveices fināls
Dominiks Stefans Štrikers. Foto: AFP/Scanpix

"French Open" junioru turnīros uzvarēja Francijas un Šveices jaunie spēlētāji. Elza Žakmo ar atspēlēšanos finālā izcīnīja Francijai pirmo titulu kopš 2009. gada, bet divu Šveices spēlētāju finālā zēnu turnīrā uzvarēja Dominiks Stefans Štrikers.

17 gadus vecā Elza Žakmo, kura Parīzē bija izsēta ar trešo numuru, finālā ar 4:6, 6:4, 6:2 apspēlēja neizsēto krievieti Aļinu Čarajevu (18). Krievijas tenisiste dominēja cīņas pirmajā pusē, taču nespēja nosargāt seta un breika pārsvaru, 2. setā 4:2 zaudējot astoņos geimos pēc kārtas. Čarajeva mača otrajā pusē nogura, pieļaujot ļoti daudz kļūdu pret francūzietes aizsardzības tenisu.

Žakmo bija pārāka arī abu vienīgajā iepriekšējā mačā, pirms gada ar 6:3, 6:3 uzvarot junioru turnīrā Francijā uz māla seguma. Žakmo kļuva par astoto Francijas tenisisti, kura uzvarējusi "French Open" junioru turnīrā. Līdz šim iepriekšējais vietējās spēlētājas triumfs bija 2009. gadā, kad uzvarēja Kristina Mladenoviča.

Zēnu turnīrā bija divu Šveices spēlētāju fināls, kurā ar septīto numuru izsētais Dominiks Stefans Štrikers 18 gadus vecu spēlētāju mačā ar 6:2, 6:4 uzvarēja ar astoto numuru izlikto Leandro Rīdi. Mačs ilga tikai 61 minūti, Štrikeram pirmoreiz uzveicot savu tautieti (1-3).

Tas bija pirmais divu Šveices spēlētāju fināls "Grand Slam" turnīros. Štrikers ir otrais šveicietis, kurš uzvarējis "French Open", atkārtojot Stena Vavrinkas panākumu 2003. gadā. Šveicei līdz šim pēdējais "Grand Slam" turnīrs bija tieši Parīzē, kur 2016. gadā meiteņu turnīrā uzvarēja Rebeka Masarova.

Štrikers Parīzē uzvarēja arī dubultspēļu turnīrā, kur triumfēja kopā ar Itālijas spēlētāju Flavio Čobolli. "Grand Slam" turnīros pēdējoreiz divkāršs triumfs bija 2017. gadā "US Open", kur abos turnīros uzvarēja ķīnietis Jibins Vu. Savukārt Parīzē tas nebija noticis kopš 1986. gada, kad izcēlās argentīnietis Giljermo Peress Roldans.

"French Open" junioru čempioni pēdējos 10 gados

GadsZēnu čempionsMeiteņu čempione
2011.Bjorns Fratandželo (ASV)Onsa Žabūra (Tunisija)
2012.Kimmers Kopežans (Beļģija)Annika Beka (Vācija)
2013.Kristians Garins (Čīle)Belinda Benčiča (Šveice)
2014.Andrejs Rubļovs (Krievija)Darja Kasatkina (Krievija)
2015.Tomijs Pols (ASV)Paula Badosa (Spānija)
2016.Žofrijs Blankano (Francija)Rebeka Masarova (Šveice)
2017.Aleksejs Popirins (Austrālija)Vitnija Osuigve (ASV)
2018.Čunsins Cens (Taivāna)Koko Gofa (ASV)
2019.Holgers Vituss Nedskovs Rūne (Dānija)Leila Annija Fernandesa (Kanāda)
2020.Dominiks Stefans Štrikers (Šveice)Elza Žakmo (Francija)