Talantīgais HK "Rīga" un nenovīdīgie latvieši
Viņdien pēc video intervijas ar Juri Klodānu, kur centāmies izprast HK "Rīga" spēku/vājumu, dabūjām daudz virtuālo dunku. Vai mums žēl, ka jaunie rīdzinieki tik labi spēlē Krievijas jaunatnes līgā? Abi gudrie vervelētāji maz zinot un vēl mazāk saprotot.
Vai mums žēl, ka HK "Rīga'' ir Krievijā augstās vietās un daudz uzvar? Pasarg, dies! Tikai prieks. Bet ko darīt, ja atmiņa laba un atceros šādus talantīgos/nenovērtētos gadus? Klusēt? Vai varbūt aicināt visus - arī puišu vecākus, radus un draugus - paskatīties, vai karalis nav kails? Vai arī puskails/pusapģērbts? Atbildi gan sniegs tikai laiks, un tas var notikt/nenotikt arī pēc pieciem gadiem. Taču katram cilvēkam ir kaut kāda pieredze, kas ļauj salīdzināt vakardienu ar šodienu un prognozēt rītdienu.
Par kādiem tik talantiem 30 gadu laikā nav dzirdēts! "Dinamo-81" (pirms tam "Daugava") esot tik talantīgs, ka kāds noteikti spēlēšot Monreālā. "LB/Essamikas-82" sakarā par Kanādu nemurgoja, bet čaļi - nu ļoti ļoti perspektīvi. "Aisberga-91" vadoņi vienubrīd pat meklēja sakarus ar Amerikas/Kanādas latviešiem, lai visa komanda varētu spēlēt Kanādas junioru līgā...
1988. gada komanda tiešām bija laba un ne velti uzvarēja Rīgā 1. divīzijas pasaule čempionātos U-18 un U-20 vecumā. Šai komandai labākie spēki jau spēlēja ārpus Latvijas - Kulda, Daugaviņš, A. Džeriņš, A. Ozoliņš... Tāpat kā šī gada U-20 izlasei - Pelšs, R. Freibergs, Ķēniņš, Vīgners, arī Hvorostiņins un varbūt pat Girgensons. Nav man rokās perspektivitātes bīdmēra, tāpēc piedāvāju, ko Latvijas U-20 šī gadsimta pirmo maiņu spēlētāji sasnieguši. Akcentējot 1980./1981. gadu un to Znaroka brīnumkomandu, kas pirmā izcīnīja tiesības spēlēt junioru elites grupā.
2010. Ermičs - hokeju nespēlē, studē Dānijā; R. Freibergs (ASV, U-20 izlases kandidāts) - Iliško (Zviedrija, D-3), Cinks (mēģina tikt "KS", MHL) - Ķēniņš (Šveice, U-20 izlases kandidāts) - Bukarts ("Dinamo");
Kauss beidzis spēlēt, Uļeščenko mokās Minskas "Junostj"
2009. Ermičs; Enkuzens - trenējas "Sāgā" un gaida izsaukumu uz ASV; Iliško - R. Freibergs, J. Ozoliņš ("Monarch", Latvija) - Straupe (Francija, D-2) - Jekimovs (Somija, D-2)
2008. Enkuzens, Pizāns ("Monarch", Latvija) - Kulda (AHL/NHL), Daugaviņš (AHL) - A. Džeriņš ("Dinamo") - A. Ozoliņš (Zviedrija, D-3);
Un otrā maiņa. Cibuļskis ("Dinamo") - Iliško, Gricinskis ("Hermes", Somija, D-3) - Skuška (nespēlē) - Zembergs ("Hanza/Prizma", Latvija)
2007. Stiģis (SMS Credit, Latvija), Kulda - Bārtulis (NHL/AHL), Gricinskis - A. Džeriņš - A. Ozoliņš
2006. Avotiņš (pērn HK "Ogre"), Bārtulis - Galviņš ("Dinamo"), Kļujevskis ("SMS Credit", Latvija) - Karsums ("Dinamo") - Saulietis (Somija, D-1)
2005. Raitums (Kazahstāna, D-1), Māris Jass (Slovākija, D-1) - Bārtulis, G. Džeriņš (profesionāli nespēlē, "Sāga, Rīga) - Dārziņš ('Dinamo") - Karsums;
Avotiņš;
Valters (nespēlē, it kā Amerikā) - Galviņš, Saulietis - Feoktistovs - Kļujevskis (abi SMS Credit, Latvija);
Andersons (Liepāja) - Šancovojs, Eniks - Pētersons (visi SMS Credit, Latvija) - Rutkis (?);
Demiters (Liepāja), Jemeļjaņenko (labs hokeja tiesnesis) - Bullītis ("Latgale", Latvija) - Želubovskis (Francija, D-3)
2004. Muštukovs (Anglija, D-1), Bārtulis - Jerofejevs (Krievija, KHL), Koreškovs (Francija, D-1) - Daniličs (Francija, D-2) - M. Rēdlihs ("Dinamo")
2003. Jaunzems ("Kurbads", Rīga), Sprincis ("Hanza/Prizma", Latvija, Rīga) - Škarstāns, Adoņevs (abi - "Hanza/Prizma", Rīga), Siļčonoks (treneris Liepājā) - M. Rēdlihs
2002. Legzda ("Hanza/Prizma", Rīga), J. Rēdlihs ("Dinamo") - M. Širokovs (Zviedrija, D-3), Štāls (Liepāja/"Dinamo") - Sprukts ("Dinamo") - Gredzens (pēdējie pieci gadi Zviedrijas D-3)
2001. pirmais piecnieks rakstos nav saglabājies.
2000. pirmais piecnieks rakstos nav saglabājies.
1980. gads - Cipulis, Masaļskis (abi Krievija, KHL), Mamonovs, Žabotinskis (abi Liepāja), Durdins (šobrīd "Monarch", Latvija), Dilevka (treneris, pēdējais klubs kā spēlētājam - "Vilki", 2002.), Aleksandrs Kudinovs ("Vilki", 2002., 1 spēle), Maslovs ("Rīga 2000", 2001., Latvija);
1981. - A. Širokovs (Somija, D-1), Bļinovs, Grāvītis (abi Liepāja), G. Pujāts (jau pasen treneris Liepājā), Serdjukovs (Īrijā), Dzirvinskis (ASK, 2006., Īrijā), Apončiks, Durnovs (abi "Big Team", NAHL), Storožuks, Vorožcovs, Ponomarjovs (NAHL ?);
1982. - Saviels (Itālija, D-1), Sprukts
Tas neattiecas uz raksta autoru personiski.
Lai tiktu PSRS izlasē bija jabūt tiešām augsta līmeņa sportistam, kas automātiski nozīmēja arī daudz vairāk darba sportistiem treniņos. Diemžēl,bet tajā laikā ne vienmēr šīs treniņu metodes bija tīras, bet smagas gan. Ko nozīmēja vecā RD hokejistiem treniņnometnes Kandavā domāju,ka nevienam nav jastāsta.
Vai tagad arī sportisti sevi pilnībā ziedo sportam?
Vislabāko atbildi sniedz LV basketbola izlases modelis 2009.
Vēl gribētu piezīmēt, ka droši vien jebkurā valstī varētu atrast kaudzēm talantīgu un perspektīvu hokejistu, kuri beigu beigās tā arī neko nesasniedz.
Tu esi paverojis kads procents talantigo kanadiesu, zviedu, krievu, somu u.t.t. kuriem bernu dienas un junioru vecuma paredz lielu nakotni vispar nonak lidz lielajam hokejam?
pats vienmer stasti, ka norma ir ja no katras komandas lielaja hokeja paliek tikai dazi jaunie hokejisti
tas, ka kads perspektivs jaunais ta ari paliek muzigi perspektivs vai ari klust par perspektivu kraveju rimi nenozime, ka vins ir bijis parvertets
ir jabūt uzvarētāju psiholoģijai, nevis pret katru pretinieku jaiziet ar nolemtību..
ja nesanāk tad nesanāk... bet tomēr jaiet ir uzvarēt..
Ir jaciena savs pretinieks, bet tajā pašā laika japrot izmantot viņu katru kļūdu.
viss jau ir atkarīgs, kā un no kuras puses uz lietām skatās. nav jau nekā nepareiza tajā, ko saki.
var ievērtēt notiekošo no skatpunkta "atkal" un tad ir nepārtraukta "nepietiek" sajūta. jo ir skaidrs, ka no jebkura "hokeja gada" katru gadu "atsijājas" noteikts daudzums līdz paliek 0. un laiku pa laikam var secināt, ka šajā gadā nav bijis Balderis.
otra versija - skatīties vairāk vai mazāk rozā brillēm no leņķa "labi ka ir". patiesība droši vien ir pa vidu. taču ar optimismu tomēr var noķert vairāk prieka no tā, kas notiek ledus laukumos. protams, pesimisti (kas sevi sauc par reālistiem) mēģina savu emocionālo stāvokli glābt ar nepātraukto gatavību uz sliktāko.
bet atbildi uz jautājumu - kādēļ pastāv hokejs un gala beigās sports kā tāds? kad būsi uz to atbildējis, tad "HK Rīga" šo atbildi izpilda tīri labi.
Tāpat šeit daudz ir apspriests Šveices modelis, kur neviens vien spēlētājs tajā pašā NLB no rītā trenējas, pa dienu strādā uz pusslodzi kādu algotu darbu un vakarā atkal trenējas.
No otras puses privāts klubs un ar jaunāku sastāvu visticamāk neatrastos tik augstās vietās, kaut gan Latvijas U18 gan jau, ka arī kaunu nedarītu un ja tiek runāts, ka HK Rīga ir faktiski puse no Latvijas U20, tad varbūt tiešām der nedaudz jaunāku sastāvu, Latvijas hokejam tas tomēr varētu būt lielāks devums. Būtu jau jauki, ja HK Rīga būtu labs atspēriens uz Z-Ameriku, vai vismaz Eiropas labākajām līgām.
Ja būtu saglabājuši RDJ BAČ,tad no šīs komandas būtu daudz lielāka jēga.