Cilvēciskais faktors un dzīves īstenība
Anglijas futbola izlases ir tīri cilvēciski žēl. Pat ja esi Vācijas izlases līdzjutējs. Taču tas, kas notika Pasaules kausa izcīņas 1/8 fināla spēlē starp Vāciju un Angliju var nākt tikai par labu futbolam.
Futbols ir viena no konservatīvākajām sporta spēlēm pasaulē un futbola vadoņi lepojas arī ar to. No pēdējā laikā ieviestajām izmaiņām spēles noteikumos kā būtiskākās var minēt pēdējās cerības pārkāpumu un neļaušanu vārtsargam ņemt bumbu rokās pēc savas komandas spēlētāja piespēles. Pārējās - tās ir nianses. Tagad, iespējams, notiks kardinālas pārmaiņas.
Futbola vadoņi kā nelabais no krusta bēga no videoatkārtojuma ieviešanas futbolā strīdīgas vārtu gūšanas gadījumā (tikai un vienīgi šādā gadījumā), taču pēc skandāla Vācijas un Anglijas izlašu mačā ledus laikam ir sakustējies. Tiesa, zinot cienījamo vīru iepriekšējo "aktivitāti" un daudzu jauninājumu bremzēšanu, tas vēl nenozīmē, ka tuvākajā laikā būs reāla rīkošanās. Var piekrist FIFA prezidentam Jozefam Blateram, ka nav tik vienkārši pilnīgi visas futbola bumbas un visus vārtus visā pasaulē apgādāt ar tā sauktajiem čipiem, taču visu pasauli jau nemaz uzreiz arī nevajag aptvert. Pasaules un Eiropas čempionāti, oficiālas izlašu spēles, Čempionu līga un Eiropas līga jeb visas svarīgākās sacensības nebūt nav visa pasaule, to sarīkošanai jau tā ir daudz dažādu prasību un priekšnoteikumu, tā ka vēl viena nekļūtu par nepanesamu nastu. Ir tikai jāgrib rīkoties.
Galu galā - pagājušajā sezonā UEFA Eiropas līgā sekmīgi tika izmēģināts jauninājums ar pieciem tiesnešiem - proti, vēl pa vienam tiesnesim pie katriem vārtiem, lai palīdzētu galvenajam tiesnesim fiksēt 11 m soda sitienu vai simulāciju, citus pārkāpumus soda laukumā, kā arī lai saskatītu, kur atrodas bumba - šajā vai jau tomēr tajā pusē vārtu līnijai. Ja minētajā Vācijas un Anglijas izlases mačā pie vāciešu vārtiem tāds tiesnesis būtu bijis, tad spēles rezultāts būtu kļuvis 2:2. Kas būtu tālāk un vai angļi būtu lauzuši spēles gaitu - to mēs nekad nezināsim, taču spēle noteikti būtu kļuvusi citādāka. Jauninājums ar piecu tiesnešu ieviešanu iepatikās gan treneriem un spēlētājiem, gan pašiem tiesnešiem, tātad - uz priekšu! Skaidrs, ka līdz Pasaules kausa finālturnīram atlika pārāk maz laika, lai to ieviestu jau tagad DĀR, taču kas traucē to sākt vispusīgi ieviest jau ar jauno futbola sezonu, lai jau 2012. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā tas kļūtu par ierastu lietu? Ne FIFA, ne UEFA nav tās nabadzīgākās organizācijas, lai vēl divu tiesnešu ieviešana - sākumā kaut vai tikai oficiālās starptautiskās spēlēs, pašmāju čempionātos atstājot to vietējo federāciju pārziņā - kļūtu tām par lielu finansiālu triecienu.
Pilnībā strīdīgas situācijas nav iespējams izskaust un varbūt arī nevajag to darīt, jo tad zudīs daļa kaislību un emociju, tā sauktajam cilvēciskajam faktoram, kļūdu faktoram ir jāpastāv, taču nedrīkst būt arī tā, ka cilvēciskā faktora dēļ (nu, nevar tiesneši vienmēr pilnīgi droši noteikt, vai bumba bija pilnībā šķērsojusi vārtu līniju) netiek ieskaitīti pilnīgi pareizi un pelnīti gūti vārti.
+10 [+] [-]
[+] [-]
+5 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
[+] [-]
Saprotams, ka angļu izkrišana varbūt radīs lielāku "zemestrīci" un tie vecie āksti izdomās arī kko mainīt.
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]