Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 3

Bulgārijas sporta ministrs: "Mēs esam līderi Eiropā dopinga lietošanas ziņā"

Juris Miņins
Juris Miņins

Bulgārijas sporta ministrs: "Mēs esam līderi Eiropā dopinga lietošanas ziņā"
Bulgāru svarcēlājai Milkai Manevai šogad arī bija otrā pozitīvā dopinga prove karjerā.
Foto: AFP/Scanpix

Atsaucoties uz Eiropas fitnesa asociācijas datiem Bulgārijas jaunatnes lietu un sporta ministrs Karsens Kralevs paziņoja, ka Bulgārija dopinga lietošanā ir pirmajā vietā visā Eiropā. Tāpat viņš piedāvāja pasākumus, kas būtu jāveic, lai situāciju izlabotu.

Telekanālam NOVA TV Kralevs paziņoja, ka pēc jaunākajiem statistikas datiem starp visām Eiropas valstīm tieši Bulgārijā ir fiksēts pats lielākais dopinga lietotāju skaits. Tāpat ministrs atzīmēja, ka šāda situācija nevar ilgi turpināties un jau tuvākajā laikā tiks izstrādāts nacionālais plāns, lai apkarotu šo problēmu. Īpašu uzmanību pievēršot tieši profesionālā sporta pārstāvjiem.

Interesanti, ka šāds paziņojums nāk klajā pēc tam kā pagājušmēnes visa Bulgārijas svarcelšanas izlase, 11 cilvēku sastāvā, saņēma diskvalifikācijas par aizliegto vielu lietošanu gatavojoties Eiropas čempionātam. Turklāt, tas nebūt nav pirmais gadījums, kad bulgāru svarcēlājus diskvalificē, jo 2008. gadā par metandienona lietošanu Bulgārijas izlase, arī pilnā sastāvā, jau tika diskvalificēta. Četriem no 11 šogad diskvalificētajiem sportistiem šī bija jau otrā tāda reize, tajā skaitā pagājušā gada Eiropas čempionam un pasaules vicečempionam Ivanam Markovam.
Tāpat arī vairāki bulgāru treneri, strādājot citu valstu izlasēs, ir saistīti ar dažādām dopinga lietām, tajā skaitā ar Irānas izlases pozitīvajiem testu rezultātiem 2006. gadā.

Savukārt pēc šī gada dopinga skandāla pašā Bulgārijā, valsts svarcelšanas federācija ir atteikusies maksāt Starptautiskajai svarcelšanas federācijai (IWF) tai piespriestos sodus. Sodīšanas sistēma paredz, ka par katru pozitīvo rezultātu ir jāmaksā 50 000 ASV dolāri, taču, ja pieķerto skaits sasniedz deviņus vai vairāk, tad soda naudās ir jāizmaksā pusmiljons ASV dolāru. Taču, tas vēl nav viss, tā kā Bulgārijas izlase īsā laika periodā atkārtoti izgāž dopinga testus, turklāt pilnā sastāvā, tad IWF var piespriest lielāku sodu, līdz pat vienam miljonam ASV dolāru.
Ja Bulgārijas svarcelšanas federācija šo sodu neapmaksās, viņiem draud diskvalifikācija no Olimpiskajām spēlēm. Kā arī šī incidenta dēļ par sportu atbildīgā ministrija ir apturējusi visas federācijas darbības līdz konflikta atrisināšanai.

Atgriežoties pie Karsena Kraleva paziņojuma, viņš arī uzsvēra, ka nākotnē plānots daudz stingrāk uzraudzīt arī fitnesa zāles, kur, pēc ministra teiktā, daudzi lieto aizliegtos preparātus, lai gūtu ātrākas ķermeņa aprišu izmaiņas. Turklāt, kas pēc ministra domām ir pats trakākais, daudziem iesācējiem lietot šos preparātus iesaka paši fitnesa zāļu instruktori.

Izmantotie resursi:
Novinite.com - Sofia News Agency

     [+] [-]

, 2015-04-16 10:41, pirms 10 gadiem
Laikam ierobežoto līdzekļu dēļ joprojām strādā ar vecajiem preparātiem, kamēr turīgākas valstis pārgājušas uz jaunajiem.

     [+] [-]

, 2015-04-16 10:50, pirms 10 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Laikam ierobežoto līdzekļu dēļ joprojām strādā ar vecajiem preparātiem, kamēr turīgākas valstis pārgājušas uz jaunajiem.
2008. gadā iekrita uz metānu, šogad paņēma viņus uz stanu. Nu tas tiešām ir visai arhaiski, no vienas puses. No otras gan jāsaka, ka ja jau dod rezultātu, kāpēc maksāt vairāk?

     [+] [-]

, 2015-04-16 12:31, pirms 10 gadiem
rezultāts ir negods pa visu pasauli, totāls diskābels un mīnus miljons valsts maciņā. Bet galīgi par to nebrīnos, jo tieši no nabadzīgiem slāņiem potenciālie sportisti ir gatavi izrauties par jebkādu cenu, lai tik tiktu pie svaiga gaisa un eiropas.

     [+] [-]

, 2015-04-16 14:11, pirms 10 gadiem
76 rakstīja: rezultāts ir negods pa visu pasauli, totāls diskābels un mīnus miljons valsts maciņā. Bet galīgi par to nebrīnos, jo tieši no nabadzīgiem slāņiem potenciālie sportisti ir gatavi izrauties par jebkādu cenu, lai tik tiktu pie svaiga gaisa un eiropas.
Problēma ir tā, ka Bulgārijas svarcelšanas skola kādam ļoti traucē, tāpēc no viņu sportistiem proves paņem vajadzīgajos laikos.