Nacionālās hokeja līgas (NHL) aizvadītajā naktī Vašingtonas "Capitals" rezultatīvais kanādiešu spēka uzbrucējs Toms Vilsons (#43) iesaistījās masu kautiņā, apstrādājot Ņujorkas "Rangers" rezultatīvos krievu uzbrucējus Pāvelu Bučņeviču (#89) un Artemiju Panarinu (#10). ASV galvaspilsētas vienība tobrīd bija iedzinējos (2:3), bet galu galā uzvarēja ar 6:3. Video: MSG / SportsNet
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
+4 [+] [-]
Vai spēlētājiem no tā paliek vieglāk? Šaubos.
"Vecajā NHL" ar šādiem provokatoriem agri vai vēlu notika šitā:
https://www.youtube.com/watch?v=kTj...
Vai šitā:
https://www.youtube.com/watch?v=bXL...
+1 [+] [-]
[+] [-]
ceru , ka agri vai vēlu atgriezīsies pie tā, jo tādu rupekļu kļūst arvien vairāk un hokejs paliek netīrāks. daudzas traumas to apliecina.
+1 [+] [-]
[+] [-]
Un kas Eiropā ir citādāk, ka šāda vajadzība pārāk plaši netiek apspriesta?
[+] [-]
Juris ielika piemērus ar Eiveriju — un vai tas nozīmēja, ka viņš neturpināja? Jā, viņu var aizvākt uz piecām soda minūtēm un būtībā sūtīt kādu, kurš ar viņu visu spēli noņemas, bet vai tas viņu apturēja? Viņš ļoti racionāli zināja, kas ir viņa darbs, uz to arī koncentrējoties, pat ja nācās kādreiz dabūt pa galvu. Tieši tafgaju laikos labāka iespēja izjaukt spēli, pārvērst to visu par ņemšanos ap vienu epizodi.
Un ir pietiekami daudz piemēru (Saimoni, Maksorliji, Bertuci), kad atmaksa beidzās pārāk nelabi.
[+] [-]
[+] [-]
Cik tādu bija? Nez, skaitīt neskaitīju, taču šie milzīgie lāči uz slidām bija ļoti populāri 90tajos un 2000šo gadu pirmajā desmitgadē. Gan pirms, gan arī pēc lokauta. Ivanāns, ja tā pavisam kritiski vērtē, bija viens no tādiem (lai gan uz līdzīgo fona viņš nebija sliktākais pēc spēles prasmēm).
Faktiski var ņemt JEBKURU no šī laika supresmagsvariem un ar retiem izņēmumiem šis apzīmējums nebūs aktuāls.
Varbūt mazāk tādam apzīmējumam atbilda kāds Kriss Nīls, Džordžs Laraks, jo viņiem kaut kāda rezultativitāte ar bija.
Taču tā - Būgārds, Belaks, Makgratans, Parošs, Šellijs, Brašīrs... īstenībā reāli te visi pēc kārtas bez maz vai jāsauc.
Un te vēl arī tas stāsts par DET deviņdesmito gadu izskaņas čempionu komandu un viņu kaušļiem (tur tādu bija daudz), jo ir baika, ka 97. un 98. gada finālsērijās vārtus guvušais Kocurs (laika periodā 84.-99. visvairāk kautiņu līgā) nemaz tā īsti nav pratis slidot atmuguriski.
Īsāk sakot, tādu līgā netrūka. Jo arī uzstādījums bija skaidrs - komandā ir jābūt super-hevīveitam un tad nu tas smagsvars nodarbojās ar savām lietām un neko citu nedarīja.
Nemaz nerunājot, ka bija arī tīri ierasta prakse, ka starpsezonā zemāko līgu vai junioru vecuma kaušļi reāli arī startēja boksa/mma cīņās.
[+] [-]
Tie "atriebšanās" piemēri, protams, ka ir bēdīgi, taču arī paši atriebēji ir tādi apšaubāmi (Saimons un Bertuci) kadri, nevis īsti policisti. Šādas situācijas arī NEKĀ un NEVIENS nevar ne izkontrolēt, ne novērst, taču cik gadījumos šādas "atriebšanās" nav notikušas, jo ir bijis "iekšējais kontroles mehānisms", to neviens nevar pateikt.
[+] [-]
Eiropā tas, lai vai kā, bet ir ar spēcīgu bendija fundamentu (lai arī tagad tas, protams, ir nosacīti, bet jau no paša sākuma te šo spēli spēlēja citādāk), kamēr ZAmerikā uzreiz ir mežacirtēju sports.
Īsāk sakot - TUR hokeju spēlē citādāk kā TE un tieši spēka spēlē ir vislielākās atšķirības.
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Par secību — tas pārspīlējums tikai leģendas uzturēšanai, jo NHL nekāds Goon filmas scenārijs nav iespējams. Pēc hokeja prasmēm neatbilda — nu, pilna pasaule ar spēlētājiem, kuri pēc hokeja prasmēm neatbilst. Un kad pārfokusējies uz kautiņiem, daļai gan jau vēl vairāk pie attiecīga svara kritās.
[+] [-]
Un te arī ir mans pamata arguments — tas viss būtu jau pēc izdarītā. Hokejs kļūst netīrāks? Varbūt, ka neesmu pamanījis (es nopietni). Bet man izskatās citādāk.
Es taču nenosodu, pats sekoju Ivanānam, esmu skatījies to visu, bet tas arguments, ka tafgaji kaut ko attīra... Tur tad godīgi jāsaka, kā daļēji zaipis izdarīja — vienkārši pietrūkst. Plus tur, jā, no spēlētājiem dzirdētais, ka brīvāk spēlēt, tā tāda psiholoģiska lieta, kas gan arī brīžiem sev iestāstīts izskatās. Tagad pamēģinās bez. Varbūt ir pavisam brīvi spēlēt.
Pie viena atbildot par Eiropu un atšķirīgajiem redzējumiem — ļoti labi, tagad mainās arī NHL redzējums. Mazāk kaut kādu sarunāto kautiņu, kad mēs zinām, kas ar mūsu lomu, svaru un prasmēm mums abiem jādara, bet proprocionāli vairāk — kad tiešām ir kaut kādas spēles epizodes un konflikti.
2) Saimons apšaubāms tāpēc, ka no tiem, kuri regulāri kāvās, spēlēja rezultatīvāk?
[+] [-]
Jautājums ir nevis par Goon scenāriju, bet to, ka tiem hokejistiem PRO hokeja perspektīvas bez dūru cīņām būtu... nu, dziļas minorlīgas. Tas pats Ivanāna piemērs ir ļoti labs - līdz ar viņa aktīvu iesaistīšanos dūru cīņās, notika diezgan aktīvs kāpiens uz augšu, līdz pat NHL.
Visādi citādi, es nedomāju, ka kā tāds klasisks aizsargs, kāds viņš arī bija, viņš tiktu augstāk par ECHL.
Par kaušļu "sanitāru" lomu NHL ekosistēmā - pašlaik spēle ir, varbūt, ne ta ka netīrāka (ja salīdzina ar 90to beigām, tagad vispār ir tīra spēle), bet tāda nesodāmāka. Tas ļauj katram, kurš iedomājas darīt ko iedomājas.
Vai tafgaju būšana komandās šādus brīvdomātājus ierobežo? Noteikti un arī uz viņu darbu var skatīties divējādi. Protams, tas ir post factum pēc notikušā, bet, no otras puses, tas ir pirms visiem nākošajiem izlēcieniem.
Vai viņu būšana komandā pilnībā izslēdz šādu gadījumu iespējamību? Nē. Taču tāda mehānisma, kas to garantētu ar nav, tāpēc, tomēr ar viņiem ir, ja ne labāk vai drošāk, tad vismaz tas ir papildus arguments pret tādiem brīvdomātājiem.
Saimons apšaubāms tāpēc, ka viņš bija diezgan atsaldēts čalis-širminieks, ne policists.
Bet, ja man prasa vai es gribu, lai atgriežas visi tie 2metrīgie un 130kg superhevīveiti, es teiktu, ka nē. Jā, interesanti skatīties un TOP čaļu kautiņi vienmēr bija atsevišķs stāsts, sava veida "main event" iekš hokeja spēles, taču nē.
Mūsdienu hokejā daudz organiskāk izskatītos vēl iepriekšējās paaudzes (80/90to) kaušļi, kas arī spēlē kaut ko varēja parādīt.
-3 [+] [-]
[+] [-]
Jo izrādījās, ka regulāra sišana pa galvu beidzas ar hroniskām galvassāpēm un smadzeņu bojājumiem, kas tālāk noveda pie atkarībām, psihiskām novirzēm, vardarbību utt Esmu izlasījis praktiski vusu: Boy on Ice (slavenākais gadījums, kas beidzot izraisīja diskusiju par kaušanās aizliegšanu), Finding Murph (Joe Murphy - no koledžu hokeja uz NHL, Stenlija kausu, un pēc tam uz psihes sabrukumu un dzīvi zem tilta), Tough Guy (Bobs Proberts). Tā kā galvenais faktors bija tieši pašu "policistu"veselība, nevis viņu upuri
[+] [-]
https://www.eliteprospects.com/play...
Protams, ka filma ir pilnīgs fufelis, pilna amerikāniskas patosa un tāla no patiesības. Doug Smith filmā parādās vienā no epizodēm ar masu kautiņu.
Iemācījas slidot gandrīz pusmūžā, pēc tam, kad saprata, ka boksera karjera nesanāk. Pēc rakstura lielībnieks un muldoņa, bet savu mērķi realizēja. Un 1x uz NHL izsauca! Tikai uz spēli nesaģērba, jo pēdējā brīdī ierindā atgriezās štata policists. Tagad strādā par parasto policistu
[+] [-]
https://www.youtube.com/watch?v=BQT...
[+] [-]
Patiesībā NHL pie vienas vietas visa tā veselība un viss pārējais, ko viņi te mēģina likt apakšā šai kautiņu apkarošanas idejai.
Gadu desmitiem viņiem bija pofig. Kas 21. gadsimta otrajā desmitgadē notika tāds (zinātnē, medicīnā), kas pēkšņi lika viņiem skatīties uz kautiņiem citādāk? Viņi pirms tam nezināja, ka saņemt sitienus pa galvu ir neveselīgi?
NHL interesē tikai nauda un tā ir arī šī stāsta pamatā - 2013. gadā vecie NHL spēlētāji, ņemot piemēru no NFL veterāniem, kuriem arī līdzīgas problēmas, iesūdzēja tiesā līgu (NHL) par to, ka tā "gadiem ir guvusi labumu no vardarbības cildināšanas un veicināšanas", kur pamatā arī ir gan kautiņi, gan stāsti par izsistajiem zobiem un "īsto veču sportu". Rezultātā līgai tas viss izmaksāja ap 20 miljoniem ASV dolāru (NFL - ap miljardu).
Lai nākotnē nekas tāds neatkārtotos, līga (kas ir līga? paši klubu īpašnieki arī ir) izstūma tādus īstos kaušļus no aprites. Viss. Kā saka - par ko cīnījās, to arī panāca.
Protams, paralēli notiek līgas tēla spodrināšana, jo ZAmerikas vecāki vienkārši nelaiž bērnus trenēties ne hokejā, ne amfutbolā, jo viņiem ir bail par bērnu veselību.
Vai kaušļi ir cietēji? Nedomāju, ka viņiem pašiem baigi patika tas ko viņi dara, jo reti kuram tas patīk, arī pat pašiem aktīvākajiem un trakākajiem, taču zaudētājs ir skatītājs, varbūt, ka pats hokejs.
[+] [-]
Tiklīdz tika iesniegta jau pieminētā sūdzība, līga gandrīz zibenīgi reaģēja un jau 14./15. gada sezonā tādi bija tikai 10. Vēl pēc gada - pieci. Zināt cik tādu ir tagad? Pēdējo 3 sezonu laikā KOPĀ - tikai viens, Nikolā Deloriē no ANA (19./20.), pārējie pat īsti nepietuvojas šiem 10 kautiņiem sezonā.
NHL komandu īpašnieki naudu skaitīt prot un neļaus viņi atkārtoties šādām prasībām par kompensācijām. Turklāt atrisina šo jautājumu ļoti vienkārši - neļaujot viņiem spēlēt līgā.
Taču, kā saka, viss šajā pasaulē ir cikliski un, ja pats hokejs vēl pēc gadiem būs tāds kā tagad, gan jau mode uz kaušļiem atkal atgriezīsies.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Nezinu, ko kurš iedomājas (varbūt mainoties hokejam, arī ir tā, ka retāk iedomājas ), bet nevarētu teikt, ka tas tiek izdarīts biežāk — ka kaut kādi ekscesi kļuvuši biežāki. Turklāt, kad tie ir vieni un tie paši spēlētāji, viņi attiecīgi var vākt savu vēsturi un izlaist vairāk spēļu.
Labi, mēs te varam pārstāstīt dažādus aspektus un iepriekšējus notikumus, bet aizvien — mana pamatdoma bija: tas naratīvs agrāk tādu lietu nebūtu, tagad ir tik netīra spēle neiztur kritiku, tāpēc interesējos, kad izteikumos/priekšstatos kaut kas uz to pusi velk.
P. S. Saimona situācijā tas viens otru neizslēdza. [..]