Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

UCI neatrod pierādījumus mehāniskajam dopingam "Tour de France" laikā

Ints Megnis
Ints Megnis

UCI neatrod pierādījumus mehāniskajam dopingam "Tour de France" laikā
Velosipēda ievietošana mobilajā rentgena kabinetā
Foto: cyclingnews.com

Starptautiskā Riteņbraukšanas federācija (UCI) veikusi daudz pārbaužu, bet nav atradusi pierādījumus, ka prestižā "Tour de France" velobrauciena laikā kāds no sportistiem būtu izmantojis tā dēvēto mehānisko dopingu. Sacensību laikā ar apvainojumiem par iespējamu mehāniskā dopinga lietošanu saskārās arī latvietis Toms Skujiņš.

Laikā, kamēr Skujiņam velobrauciena pirmajā daļā piederēja kalnu karaļa līdera krekliņš, viņš iekļuva kritienā un pēc tam internetā izplatījās video, kurā bija redzams, ka tikko paceltajam latvieša velosipēdam pilnā ātrumā griežas aizmugurējā riepa. Sarunā ar Sportacentrs.com velobrauciena laikā, atbildot uz jautājumu par to, Skujiņš nedaudz aizsvilās. "Video nav pilnīgs. Ir arī otrs video, kurā var redzēt, ka pirms tam mēģinu uzlikt ķēdi. Varu visiem, kas netic, pateikt, ka tagad katru dienu, kad esmu uz pjedestāla, mans ritenis tiek pārbaudīts."

Apvainojumi internetā saistībā ar šo tēmu Skujiņam turpinājās vēl pāris dienu.

"Tour de France" velobrauciens noslēdzās svētdien, dienu vēlāk UCI pavēstot, ka tā ļoti nopietni piegājusi testiem par mehānisko dopingu un sacensību laikā 164 reizes velosipēdiem veikti rentgena test, bet visi rezultāti bijuši negatīvi. UCI ir spiesta pastiprināti cīnīties pret mehānisko dopingu pēc Francijas televīzijas izplatītajām šaubām par iepriekšējām ierīcēm, kas pārbaudīja velosipēdus. Tās tika ieviestas, kad 2016. gadā pasaules čempionātā velokrosā beļģu braucējas Femkes van den Drīšes velosipēdā tika atrasts primitīvs motoriņš. Tiek uzskatīts, ka pašlaik sportisti jau varētu izmantot daudz smalkāku mehānisko dopingu, kas ietvertu elektromagnētiskos riteņus.

Martā UCI paziņoja par īpašu stratēģiju cīņā pret mehānisko dopingu, izveidojot īpašu mobilo rentgena kabinetu, kā arī apsolot izmantot siltuma kameras un īpašu video iekārtu, kas pētītu visus televīzijas kadrus, izceļot aizdomīgas epizodes.

"UCI šodien var apstiprināt, ka veica stingtas pārbaudes 2018. gada "Tour de France" laikā, cīnoties pret tehnoloģisko krāpšanos," teikts federācijas pirmdien izplatītajā preses paziņojumā. "Testi tika veikti ar dažādām tehnoloģijām - magnētisko skenēšanu, rentgenu un termālajām kamerām pirms posmiem, to laikā un pēc posmiem. Visi testi noslēdzās ar negatīvu rezultātu."

Magnētiskās skenēšanas metode, kas tiek lietota jau divus gadus, 21 posma laikā kopā tika izmantota 2852 reizes, kamēr pēc posmiem 164 reizes velosipēdi tika pārbaudīti ar rentgenu.

Izmantotie resursi:
UCI finds no evidence of mechanical doping at...

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-07-30 23:28, pirms 6 gadiem
Vellapēda.

     [+] [-]

, 2018-07-31 08:09, pirms 6 gadiem
Absolūti neinteresē šis rijēju sporta veids, bet noskatoties video desmit reizes visās desmit absolūti skaidri redzams, kā aizmugurējais rats sākumā tiek stumts, tad piepaceļot sagriezts braukšanas virzienā un pēkšņi dabū nenormālu rotācijas ātrumu, kāda vēl ķēde ibio??? Tur pat pēda nav uz pedāļa, lai varētu teikt ka iegrieza liekot ķēdi!

     [+] [-]

, 2018-07-31 17:19, pirms 6 gadiem
Kamerās jau var izskatīties dažādi, bet Skujiņa gadījumā nekas mehānisks nebūtu vajadzīgs, lai dzīvē imitētu identisku situāciju, ja ričukam perfektā stāvoklī gultņi (kreisā roka tur sēdeklī, labā rokā strauji iegriež pedāļus, lai uztītu ķēdi uz zobrata, uzreiz ar labo tver pie stūres un paceļ visu ričuku, liekot uz seguma, viss pārējais tīra inerce), pat smieklīgi, ka kam tik vienkāršam tādu uzmanību pievērsa.