Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Liepiņš spēcīgajā svelmē finišē sekotāju grupā Omānas tūres trešajā posmā

Toms Markss
Toms Markss

Liepiņš spēcīgajā svelmē finišē sekotāju grupā Omānas tūres trešajā posmā
Emīls Liepiņš
Foto: Wallonie - Bruxelles komandas arhīvs

Latvijas šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš pirmdien finišēja 98. pozīcijā un paveica nozīmīgu darbu komandas labā "Tour of Oman" daudzdienu velobrauciena trešajā posmā. Otro uzvaru pēc kārtas guva Kazahstānas čempions Aleksejs Lutsenko.

Spēcīgā svelmē pirmdien turpinājās Omānas daudzdienu velobrauciens (UCI HC kategorija). Sacensību trešajā posmā riteņbraucēji veica 192,5 kilometru garu distanci ar finišu kalnā. Vēl pirms tā dalībniekiem bija jāpievar virkne citu vērā ņemamu kāpumu.

Otro posmu pēc kārtas nepārspēts palika "Astana" komandu pārstāvošais Kazahstānas čempions Aleksejs Lutsenko, kurš par vienu sekundi apsteidza tuvāko sekotāju grupiņu ar Liepiņa komandas biedru Eliotu Lieteru tajā. Uzvarētājs trasē pavadīja 4 stundas 35 minūtes un 48 sekundes. Otro vietu ieguva Hesuss Herada ("Cofidis"), bet trešais bija olimpiskais čempions Gregs Van Avermāts ("CCC Team"). Lieteram cienījamā sestā vieta, 6 sekundes aiz kazahu riteņbraucēja.

Emīls Liepiņš posmu noslēdza 98. vietā, 15 minūtes un 49 sekundes aiz uzvarētāja. Mūsu sportists veica uzdevumus komandas labā. Jāņem gan arī vērā, ka spēcīga svelme nav dobelnieka stihija.

Kopvērtējumā līderis ir Lutsenko, kurš par 18 sekundēm apsteidz Heradu. No Liepiņa pārstāvētās "Wallonie – Bruxelles" vienības visaugstāk kopvērtējumā ir Lietars, kuru no Lutsenko šķir 29 sekundes.

Otrdien sportisti veiks 131 kilometru garu distanci ar pieciem izteiktākiem kāpumiem. Velobraucienu turpina 120 riteņbraucēji.

Izmantotie resursi:
lrf.lv