Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Latvijā pēc gada pārtraukuma būs UCI līmeņa šosejas riteņbraukšanas komanda

Toms Markss
Toms Markss

Latvijā pēc gada pārtraukuma būs UCI līmeņa šosejas riteņbraukšanas komanda
Viesturs Lukševics
Foto: Romāns Kokšarovs

UCI kontinentālā līmeņa šosejas riteņbraukšanas komanda "Amore & Vita – Prodir" 2019. gada sezonā startēs zem Latvijas karoga. Vienības sastāvā iekļauti seši mūsu valsts velosportisti, kuriem tiks dotas iespēja startēt augsta līmeņa UCI kategorijas sacensībās.

Jau janvāra beigās Eiropā startēs 2019. gada starptautiskā šosejas riteņbraukšanas sacensību sezona. Šogad dažāda līmeņa starptautiskās komandas pārstāv kopumā 14 Latvijas šosejas velosportisti. Pirmdien ar oficiālu paziņojumu klajā nākusi viena no pasaules senākajām riteņbraukšanas komandām "Amore & Vita – Prodir".

Oficiāli kļuvis zināms, ka šajā sezonā Itālijā bāzētā "Amore & Vita – Prodir" komanda startēs zem Latvijas karoga. Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) pēc pārrunām ar komandas vadību un lēma akceptēt vienības vēlmi pārstāvēt mūsu valsti. Kā galvenais arguments komandas reģistrācijai Latvijā no LRF puses bija mūsu jauno un talantīgo šosejas riteņbraucēju iespēja startēt augsta līmeņa sacensībās, kas, ņemot vērā, ka Latvijā šobrīd nav savas UCI kontinentālā līmeņa komandas, nebūtu iespējams.

Kopumā 2019. gada sezonā "Amore & Vita – Prodir" iekļāvusi 15 riteņbraucējus no piecām valstīm (Latvijas, Itālijas, Francijas, Šveices un Argentīnas). No mūsu valsts sportistiem komandas godu aizstāvēs: Viesturs Lukševics, Kaspars Serģis, Deins Kaņepējs, Ēriks Toms Gavars, Kristaps Pelčers un Kristers Ansons. Ne Pelčers, ne Ansons kontinentālā līmeņa komandas līdz šim nav pārstāvējuši, bet vislielākā pieredze ir Viesturam Lukševicam, kurš "Amore & Vita – Prodir" komandu pārstāvēs jau piekto gadu.

Jauno sacensību sezonu kā pirmais no šo vienību pārstāvošajiem Latvijas riteņbraucējiem uzsāks kuldīdznieks Viesturs Lukševics, kurš janvāra izskaņā un februāra sākumā piedalīsies Maljorkas viendienu velobraucienu sērijā. Šeit sezonas pirmos startus aizvadīs arī pasaules čempions Alehandro Valverede, kā arī mūsu riteņbraucēji: Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins un Māris Bogdanovičs. Februārī iespēja sevi apliecināt augstas raudzes sacensībās būs arī pārējiem Latvijas sportistiem.

Kontinentāla līmeņa šosejas riteņbraukšanas komanda Latvijā atgriežas pēc viena gada pārtraukuma. Iepriekš neatsveramu ieguldījumu riteņbraukšanas sporta attīstībai mūsu valstī deva "Rietumu banka – Rīga" vienība. No šīs komandas nākuši visi šobrīd labākie mūsu velosportisti ar Tomu Skujiņu, Kristu Neilandu un Emīlu Liepiņu priekšgalā.

Izmantotie resursi:
lrf.lv

     [+] [-]

, 2019-01-07 16:51, pirms 3 gadiem
Laba ziņa,dīvaini,ka nav minēts Latvijas sponsors un summa.
Veiksmi puikām!

     [+] [-]

, 2019-01-07 18:17, pirms 3 gadiem
Japiņš malacis, vismaz kkas..

     [+] [-]

, 2019-01-07 18:28, pirms 3 gadiem
Tā arī neviens nav atbildējis kas ar Gati....

  +1 [+] [-]

, 2019-01-07 19:10, pirms 3 gadiem
Vai kāds var sīkāk paskaidrot, ko tas nozīmē "startēt zem Latvijas karoga" un kādēļ šī komanda to darīs? Jo bāzējas Itālijā, nosaukumā arī laikam nav Latvijas uzņēmumu. Kādēļ komandas vadība šo soli veica?

Visā visumā gan prieks, ka būs vēl vairāk riteņbraucēji, kuriem būs iespēja startēt augsta līmeņa mačos.

     [+] [-]

, 2019-01-07 19:51, pirms 3 gadiem
skubi doo rakstīja: Tā arī neviens nav atbildējis kas ar Gati....
Slikti,kas tad vēl. Ja no world tour komes aizej uz kontinentālo un arī tur neesi nekāds līderis....gan jau ko līdzīgu Marseļai atradīs

     [+] [-]

, 2019-01-08 01:33, pirms 3 gadiem
Tā dara daudzas komandas, kad piereģistrē komandu citā valstī, tas saistībā ar licenzēm, utt. Šajā gadījumā tas ir LRF ir par labu un cerams kad šiem sešiem, komanda dos izspēju pierādīt daudzās sacensībās. Galvenās sacensības kur es domāju visi seši brauks kopā būs Lv čempis vasarā, sastrādājoties komandā var arī vinnēt mūsu pro braucējus.
Kaut kāda 2010 gadā manliekas, bija Marseļas komanda piereģistrēta Latvijā arī, tas bija vienas sezonas projekts nu līdzīgi kā šis.
Varbūt G Smukulis pievienosies kādai no Latvijas komandām, mums šeit arī ir dažas spēcīgas amatieru komandas, bet nu cerams kad tomēr šosezon brauks profos.