Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Skujiņš: "Būs grūti pārspēt 2018. gada sasniegumus"

Ints Megnis
Ints Megnis

Skujiņš: "Būs grūti pārspēt 2018. gada sasniegumus"
Toms Skujiņš. Foto: Trek - Segafredo komandas arhīvs

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš, gatavojoties jaunajai sezonai, intervijā "cyclingnews.com" atzīst, ka 2018. gads bija veiksmīgākais viņa karjerā un tagad būs grūti pārspēt pērn gūtos panākumus.

"Vēlos progresēt katrā braukšanas aspektā, kā to daru katru gadu," Skujiņš paudis, gatavojoties savai ceturtajai sezonai Pasaules tūres līmenī.

"Es tiecos kļūt par braucēju, kurš var braukt jebkurā sacīkstē un darīt visu, kas komandai nepieciešams. Vai tie būtu kalni, bruģis, vai vienalga kas. Domāju, ka līdz šim jau to esmu sasniedzis un vairākas reizes to pierādījis. Vēlos būt uzticams braucējs un turpināt progresēt," intervijā saka Skujiņš, kurš atzīst, ka pašā sezonas sākumā neko daudz no sevis negaida, jo tad nekad nav braucis labi.

"Būs grūti pārspēt 2018. gadu, jo tajā bija daudz īpašu brīžu. Tas sākās uz augstas nots, kas tā arī nenokrita zemāk, bet tikai turpināja kāpt arvien augstāk. Tas noteikti bija gads, ko tik drīz neaizmirsīšu," saka latvietis, kurš pauž, ka ir grūti izvēlēties vienu no pērna gada panākumiem. Viņa atbilde žurnālistiem bijusi negaidīta, jo Skujiņš atzinis, ka "Tour de France" bērnībā nebija viņa sapņu sacīkste. "Es nebiju no bērniem, kuri izauga, skatoties tūri. Es vairāk biju sporta fans. Šo sacīksti sāku skatīties varbūt 18 vai 19 gadu vecumā, tāpēc man tā nav tik nozīmīga. Kad tiku izvēlēts dalībai "Tour de France" saņēmu tik daudz apsveikumu, ka tikai tas man atvēra acis cik daudz cilvēku īstenībā seko šīm sacīkstēm un ko tās viņiem nozīmē. Mana draudzene un viņas tētis vienmēr skatījušies tūri. Viņi ir amerikāņi, bet tāpat celsies agri un skatīsies tūri televizorā - katru gadu kopš agras viņas bērnības. Cilvēku skaits ceļa malā "Tour de France" laikā bija iespaidīgs."

"Nevēlos būt sprinteris. Nevēlos būt individuālā brauciena speciālists. Nevēlos būt daudzdienu sacīkšu braucējs. Tas viss ir diezgan garlaicīgi. Tomēr kādā savas karjeras posmā vēlētos sasniegt labu rezultātu kādā īsā daudzdienu sacīkstē, bet dažreiz tās ir pārāk smagas un to nevaru paveikt," Skujiņš saka, ka viņam vislabāk patīk viendienas. "Zinu sava ķermeņa robežas, ka nekad neuzvarēšu milzīgos kalnos. Ir tikai 10-15 puiši, kuri var uzvarēt nedēļu garas vai trīs nedēļu sacīkstes. Nav tā, ka mēs pārējie netrenējamies, vienkārši viņi ir labāki. Jāsaprot savi limiti."

"Šogad mani galvenie mērķi būs Ardēnas (trīs viendienas sacīkstes aprīlī), Latvijas čempionāts, iekļūt "Tour de France" komandā un braukt pasaules čempionātā. Pasaules čempionāts Jorkšīrā būs foršs," pauž Skujiņš. "Tiešām vēlos nobraukt labi Ardēnās, kas vienmēr bijis mans mērķis. Man tur bijuši labāki un arī sliktāki braucieni. Tāpat būtu jauki uzvarēt Latvijas čempionātā - abās sacīkstēs. Kāpēc gan ne? Tāpat atkal iekļūt "Tour de France" komandā. Šajā gadā arī būs jāvāc Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas punkti."

Skujiņš pērn vasarā nokļuva pasaules mediju uzmanības lokā, kad piedalījās prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" piektā posma centrālajā atrāvienā un kļuva par līderi Kalnu karaļa ieskaitē. Viņš kļuva par vēsturē pirmo Latvijas riteņbraucēju, kurš uzvilcis kādu no "Tour de France" līderu krekliņiem, Kalnu karaļa godu saglabājot piecos posmos, līdz sākās "īstie kalni". Tomēr ar to Skujiņš neaptājās un sacensību 15. etapā izcīnīja ļoti augsto, piekto, vietu, kas ir Latvijas augstākais sasniegums kopš 2003. gada, kad vienā no posmiem piektais bija arī Romāns Vainšteins.

Tāpat Skujiņš gada sākumā Spānijā triumfēja 1.1 kategorijas sacensībās "Trofeo Lloseta - Andratx", bet maijā viņš uzvarēja Pasaules tūres ietvaros iekļautā Kalifornijas velobrauciena etapā. Kaut Kalifornijā kādā no etapiem viņš uzvarēja trešo reizi, pirmoreiz tas notika Pasaules tūres ietvaros. Iepriekšējo reizi kāds Latvijas sportists uzvaru Pasaules tūrē bija svinējis 2011. gadā, kad Gatis Smukulis bija labākais vienā no Katalonijas tūres posmiem.

Jāņu laikā Skujiņš Rīgā ar lielisku ātrumu svinēja uzvaru Latvijas čempionāta individuālajā braucienā, bet sezonas izskaņā viņš uzvarēja arī HC kategorijas velobraucienā "Tre Valli Varesine". Pēc lieliskā gada Skujiņš ieņem 95. vietu pasaules rangā un arī šogad viņš pārstāvēs Pasaules tūres komandu "Trek - Segafredo".

Izmantotie resursi:
Skujins: It will be hard to trump 2018 |...

  +2 [+] [-]

, 2019-01-17 20:22, pirms 3 gadiem
Lai izdodas!!!

  +1 [+] [-]

, 2019-01-17 21:02, pirms 3 gadiem
Gatis gan Katalonijas tūrē uzvarēja posmu nevis Kalifornijā.