Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Neilands pārspēj Skujiņu un Blūmu, triumfējot "Veloprofs" Latvijas kausā

Toms Markss
Toms Markss

Neilands pārspēj Skujiņu un Blūmu, triumfējot "Veloprofs" Latvijas kausā
Krists Neilands. Foto: Grand Prix de Wallonie

Digitālajā platformā ''Zwift'' trešdienas vakarā aizvadīts ''Veloprofs'' Latvijas kauss šosejas riteņbraukšanā. Uzvaru pēdējos metros sev nodrošināja ''Israel Start – Up Nation'' pasaules tūres komandas riteņbraucējs Krists Neilands, kuram sekoja Toms Skujiņš un Mārtiņš Blūms.

Laikā kamēr nav iespējams rīkot riteņbraukšanas sacensības ārtelpās, Latvijas Riteņbraukšanas federācija un veikals ''Veloprofs'' apvienoja spēkus, lai organizētu “Veloprofs” Latvijas kausa sacensības šosejas riteņbraukšanā. Tās notika digitālajā ''Zwift'' programmā. Sportisti atradās katrs savā mājvietā, startējot ar velosipēdiem, kas atradās uz velotrenažieriem.

Kopumā startēja 70 Latvijas riteņbraucēji. Viņu vidū arī visi valsts vadošie šosejas un MTB velosportisti, tostarp Toms Skujiņš, Krists Neilands, Emīls Liepiņš, Mārtiņš Blūms, Oskars Muižnieks, Māris Bogdanovičs un citi. Dalībnieku vidū arī virkne Latvijas jaunatnes izlašu sportistu, kā arī amatieri un dāmas. '

Riteņbraucēji veica 40 kilometru garu distanci pa Austrijas pilsētas Insbrukas ielām un apkārtnes ceļiem. Tika veikti vairāki apļi ar izteiktu kāpumu katrā no tiem. Pirmās 15 minūtes riteņbraucēji veica kopīgi vienā lielā peletonā. Tomēr jau uzreiz pēc tam temps kļuva ļoti liels. Solo atrāvienā devās Artūrs Sisoļatins, kurš pēc vairākiem kilometriem tika panākts. Pamazām līderu grupa kļuva mazāka. Tempu tās priekšgalā kurināja gan Toms Skujiņš, gan arī Krists Neilands un Mārtiņš Blūms. Tieši šī trijotne arī spēja aizmukt no tuvākajiem sekotājiem.

Beigu daļā solo atrāviens padevās 2017. gada Pasaules kausa ieguvējam MTB XCO krosā U23 grupā Mārtiņam Blūmam, tomēr Krists Neilands un Toms Skujiņš sekoja vien pāris sekundes vēlāk. Pēdējos metros dramatiskā cīņā uzvaru izraut izdevās Neilandam. Otro vietu ieguva no Spānijas startējušais Toms Skujiņš, kamēr trešo vietu ieguva ļoti aktīvu sniegumu demonstrējušais Mārtiņš Blūms. Labāko sešiniekā iekļuva arī – Artūrs Sisoļatins, Kaspars Serģis un Māris Bogdanovičs.

Izmantotie resursi:
lrf.lv