Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

90 gadu vecumā mūžībā devies Harijs Japiņš

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

90 gadu vecumā mūžībā devies Harijs Japiņš
Harijs Japiņš. Foto: LETA

Savā ''Facebook'' profilā Igo Japiņš paziņojis, ka 90 gadu vecumā pēc cīņas ar slimību mūžībā devies viņa tēvs Harijs Japiņš, kurš divas reizes uzvarējis PSRS treka riteņbraukšanas čempionātā, bet 1951. gadā kļuva par PSRS sporta meistaru.

Harijs Japiņš ir divas reizes izcīnījis uzvaru PSRS čempionātā treka riteņbraukšanā. 1951. gadā kļuva par PSRS sporta meistaru. Laikā no 1950. līdz 1955. gadam bijis PSRS riteņbraukšanas izlases komandā. Viņš ir pirmā Baltijas daudzdienu velobrauciena uzvarētājs un olimpisko spēļu dalībnieks.

1966. gadā absolvējis LVFKI Treneru skolu. Laikā no 1953. līdz 1970. gadam Harijs Japiņš bija sporta biedrības "Dinamo" vecākais riteņbraukšanas treneris, pēc tam līdz 1985. gadam bijis Republikas augstākās meistarības skolas vecākais treneris. 1962. gadā kļuvis par Latvijas PSR Nopelniem bagāto treneri, 1966. gadā — PSRS Nopelniem bagāto treneri. Harijs trenējis daudzus izcilus riteņbraucējus, viņu vidū pasaules čempioni šosejā Emīliju Sonku un pasaules čempionu trekā Dzintaru Lāci.

Portāls Sportacentrs.com izsaka visdziļāko līdzjūtību Harija Japiņa tuviniekiem.

Izmantotie resursi:
https://lrf.lv/index.php/soseja/akt...