Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

"World Rugby" noraida Spānijas apelāciju, uz PK dosies Rumānija

Juris Miņins
Juris Miņins

"World Rugby" noraida Spānijas apelāciju, uz PK dosies Rumānija
Foto: Reuters/Scanpix

Starptautiskā regbija savienība, jeb "World Rugby", šodien ir nākusi klajā ar galīgo paziņojumu par Spānijas izlases situāciju 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra kontekstā. Spāņu iesniegtā apelācija ir noraidīta un uz PK dosies Rumānija

Iepriekš jau ziņojām, ka Spānijas regbija izlase bija saņēmusi 10 punktu sodu par to, ka 2022. gada Eiropas čempionāta mačos tā sastāvā iekļāva un laukumā izlaida Dienvidāfrikas Republikā dzimušo Gavinu Van Der Bergu. Kā izrādījās, Spānijas regbija savienība nebija izdarījusi visu, lai uzbrucējs legāli varētu pārstāvēt šo valsti, kuras klubos Van Der Bergs spēlēja ne pirmo gadu.

Kā tādos gadījumos pienākas, Spānijas izlasei tika atņemti tie kopvērtējuma punkti, kas izcīnīti mačos ar nelegāli iespēlētā regbista palīdzību, kas šajā gadījumā nozīmēja desmit punktu noņemšanu.

Eiropas čempionāta kontekstā tas, protams, bija nepatīkami, taču ne kritiski, taču daudz lielākas problēmas sākās 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kontekstā, proti, 2021. un 2022. gada EČ bija arī Eiropas zonas kvalifikācijas turnīrs 2023. gada Pasaules kausam. Zaudētie punkti spāņiem atņēma iespēju spēlēt četrgades lielākajā starptautiskā regbija turnīrā, lai arī viņi bija izcīnījuši šādas tiesības.

Pēc sākotnējā lēmuma, ko pieņēma neatkarīgu ekspertu komisija, Spānijas regbija federācija pārsūdzēja spriedumu, taču šodienas preses relīzē minēts, ka spāņi tā arī nav varējuši izskaidrot kāpēc viņu izlasē spēlēja regbists, kurš to nav drīkstējis darīt. Tieši tāpēc iepriekš pieņemtais lēmums ir atstāts nemainīgs.

Interesanti, ka Spānijas regbija izlase jau otro reizi pēc kārtas tiek diskvalificēta no dalības Pasaules kausā. Arī 2019. gada turnīrā viņi nepiedalījās, jo bija savā nacionālajā komandā iespēlējuši Francijā dzimušus un naturalizācijas procesu neizgājušus regbistus.

Līdz ar galīgo lēmumu par Spānijas statusu nu ir skaidrs, ka no Eiropas kvalifikācijas zonas kā otrā labākā komanda uz Francijā ieplānoto PK dosies Rumānija. Tā sastādīs kompāniju Eiropas spēcīgākajai izlasei, Gruzijai.

Savukārt tas vai Eiropai būs vēl viena dalībniece Pasaules kausā noskaidrosies rudenī, kad Portugāle aizvadīs savas cīņas tā sauktajā "pēdējās cerības" turnīra, kur četras labākās, bet bez biļetes uz PK palikušās, izlases viena apļa turnīrā cīnīsies par pēdējo ceļazīmi uz Franciju.

Izmantotie resursi:
https://www.world.rugby/

     [+] [-]

, 2022-06-28 04:59, pirms mēneša
Naturāli dulburi tajā Spānijas federācijā sēž. Otro reizi īsā laikā uz tiem pašiem grābekļiem... 😂