Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

LČ regbijā-7: ''Brander/Livonia'' finālā pārspēj ''Cover Power/Ķekava''

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

LČ regbijā-7: ''Brander/Livonia'' finālā pārspēj ''Cover Power/Ķekava''
Miķelis Jurevičs ar bumbu. Foto: LRF

Spītējot 32 grādu karstumam, svētdien, 26.jūnijā Upesciemā tika aizvadīts ikgadējā Latvijas Čempionāta regbijā-7 pirmais posms.

Pirmajā posmā piedalījās sešas komandas: divi Livonia kluba sastāvi - ''Brander/Livonia'' un ''Garkalne/Livonia'', ''Cover Power/Ķekava'', ''Fēnikss'', ''Jūrmala'' un ''Baldone''/ĶNSS.

Komandas bija izvietotas divās apakšgrupās pa trīs komandām katrā apakšgrupā.

A apakšgrupā Brander/Livonia pārliecinoši uzvarēja abās spēlēs - ar 41:0 pārspēts Fēnikss un ar 50:0 Jūrmala regbisti.

Savukārt B apakšgrupas spēlēs intriga saglabājās līdz pat apakšgrupas pēdējās spēles finālsvilpei. Abu galveno grupas favorītu - ''Cover Power/Ķekava'' un ''Baldone''/ĶNSS - duelis noslēdzās neizšķirti 7:7. Līdz ar to, lai noskaidrotu apakšgrupas spēcīgāko komandu, bija jāskatās abu komandu spēle ar ''Garkalne/Livonia''. Salīdzinot rezultātus, noskaidrojās, ka par 1 punktu labāka savstarpējo punktu attiecība ir ''Cover Power/Ķekava''.

Pusfinālā tikās divi pāri: ''Brander/Livonia'' - ''Baldone/ĶNSS'' un ''Cover Power/Ķekava'' - ''Fēnikss''.

''Brander/Livonia'' un baldoniešu duelī pārāki ar 28:0 izrādījās pirmie. Savukārt otrajā pusfinālā ''Cover Power/Ķekava'' ar pavisam nelielu pārsvaru 19:14 pārspēja ''Fēnikss'' regbistus. Valmierieši spēles sākumā bija vadībā, bet otrajā puslaikā iniciatīvu tomēr pārņēma Miesnieki (Ķekava).

Kā pēc spēles komentēja ''Fēnikss'' galvenais treneris Kristaps Staņa, spēlētājiem pietrūka ticības saviem spēkiem, ka viss izdosies. Adrenalīns un spriedze bija pārāk augsti, lai noturētu pārsvaru.

Attiecīgi spēlē par trešo vietu tikās ''Baldone''/ĶNSS un ''Fēnikss''. Šķiet, valmierieši bija izšāvuši visu pulveri pusfināla cīņā. Līdz ar to Baldone izcīnīja pārleicinošu uzvaru ar 24:5.

Dienas noslēdzošajā spēlē, kad uz laukuma valdīja saule un jau pat 33 grādu karstums, attiecības devās skaidrot ''Brander/Livonia'' un ''Cover Power/Ķekava''.

Spēles pirmais puslaiks piederēja livoniešiem - divi bezatbildes piezemējumi un Livonia pirmais sastāvs izvirzījās vadībā ar 12:0. Bet regbijs-7 ar to arī ir interesants, ka tajā spēles gaita var spēji mainīties un viss ir iespējams. Otrajā spēles nogrieznī ''Cover Power/Ķekava'' regbisti vairāk kontrolēja bumbu un palielināja spiedienu uz pretinieku aizsardzību. Papildus tam dzelteno kartīti izpelnījās viens no livoniešiem, savukārt Donavans Durants iedzīvojās traumā un spēli pabeidza uz rezervistu soliņa. Miesnieku Toms Asejevs veica piezemējumu un samazināja rezultāta starpību līdz 12:5.

Miesnieki turpināja izdarīt spiedienu, bet pēdējās minūtēs nespēja vēlreiz pārvarēt
''Brander/Livonia'' aizsardzības mūri. Līdz ar to spēles beigu rezultāts - 12:5.

Čempionāta otrais posms jau pēc nedēļas - Baldonē.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Regbija federācija