Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Āfrikas zonas regbija PK kvalifikācijas mači notiks Francijā

Juris Miņins
Juris Miņins

Āfrikas zonas regbija PK kvalifikācijas mači notiks Francijā
Foto:Reuters/Scanpix

2023. gada regbija Pasaules kausa Āfrikas zonas trešā kvalifikācijas kārta, kas tiks aizvadīta izslēgšanas maču formātā, norisināsies Francijā.

"World Rugby" ir nākuši klajā ar paziņojumu, ka Āfrikas zonas 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas maču trešā kārta norisināsies 2022. gada jūlijā, Francijā. Šāds lēmums pieņemts, apsverot iespējamos riskus un epidemioloģiskās drošības jautājumus, kas var būt aktuāli arī nākamā gada vasarā.

Šāds solis ir jāsauc par piesardzības mēru, tā kā šovasar notikušajā otrajā atlases turnīra kārtā nevarēja piedalīties Tunisija, kas ir starp reģiona konkurētspējīgākajām komandām, jo valstī bija Covid-19 uzliesmojums. Savukārt kvalifikācijas turnīra A apakšgrupas mači tika pārcelti no Namībijas uz Kotdivuāru, tā kā Namībijā ieviestie epidemioloģiskie ierobežojumi neļāva aizvadīt šādas spēles.

Atgādināsim, ka Āfrikas zonas kvalifikācijas turnīrā ir aizvadītas jau divas kārtas pēc kurām ir noskaidrojušās tās astoņas komandas, kas 2022. gadā piedalīsies izšķirošajā kvalifikācijas fāzē, t.i., izslēgšanas mačos cīnīsies par biļeti uz 2023. gada PK, kas arī norisināsies Francijā.

Pretendenšu pulkā ir gan PK jau spēlējušās Namībija, Zimbabve un Kotdivuāra, gan arī komandas, kas vēl nav cīnījušās par Viljama Veba Elisa vārdā nosaukto balvu – Kenija, Uganda, Senegāla, Alžīrija un Burkinafaso.

Šo izslēgšanas maču uzvarētāji saņems automātisko ceļazīmi uz 2023. gada Pasaules kausu, bet finālā zaudējusī komanda saņems uzaicinājumu uz "pēdējās cerības" turnīru, kurā četras labākās izlases, kurām globālās kvalifikācijas izskaņā vēl nebūs vietas Pasaules kausa dalībnieču grupā, cīnīsies par pēdējo uzaicinājumu uz Francijā ieplānoto turnīru.

2023. gada regbija PK dalībnieces

ReģionsKomandasKvalif.
ĀfrikaDĀR+1
AmerikaArgentīna+2
EiropaAnglija+2
Francija
Īrija
Itālija
Skotija
Velsa
ĀzijaJapāna(+1)
OkeānijaAustrālijaSamoa
Jaunzēlande(+1)
Fidži
Pasaule+1

Āzijas un Okeānijas reģions sadala vienu papildus vietu starp Āzijas čempionāta uzvarētājiem un Tongu. Zaudētājiem piešķir vietu "pēdējās cerības" turnīrā.

Izmantotie resursi:
https://www.rugbypass.com/
https://www.world.rugby/