Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

Lesteras "Tigers" atgriežas regbija Premjerlīgas čempionu tronī

Juris Miņins
Juris Miņins

Lesteras "Tigers" atgriežas regbija Premjerlīgas čempionu tronī
Lesteras "Tigers", Foto:Reuters/Scanpix

Šodien noslēdzās 2021./2022. gada Anglijas regbija Premjerlīgas sezona, kuras finālā, dramatiskā mača izskaņā, Lesteras "Tigers" spēja salauzt Londonas "Saracens" pretestību un svinēt panākumu ar 15:12.

Šodien ar Lesteras "Tigers" un Londonas "Saracens" cīņu finālā tika noslēgta 2021./2022. gada Anglijas regbija sezona. Jāsaka, ka šo maču gaidīja daudzi, jo sezonas svarīgākajā spēlē tikās visu laiku titulētākā komanda, Lestera, un "Saracens", kura dominēja gan Anglijā, gan Eiropas laukumos, taču algu budžeta noteikumu pārkāpumu dēļ iepriekšējo sezonu bija spiesta pavadīt zemākā līgā, jeb "Championship" turnīrā.

Sezonas finālmačs, lai arī nebija diez ko rezultatīvs, taču attaisnoja visas cerības.

"Saracens", kuriem neskatoties uz sezonu zemākā līgā izdevās saglabāt ne vienu vien titulu maču pieredzējušo komandas kodolu, pēc Ovena Farela soda sitiena atklāja spēles rezultātu, taču Aleds Deivīss pirmā puslaika otrajā daļā tika nosūtīts uz "soda turzu", t.i., saņēma dzelteno kartīti un tas ļāva lesteriešiem ne tikai gūt punktus, bet arī iekrāt pārsvaru. Arno Lībenbergs guva piezemējumu Deivīsa soda laikā, bet vēl līdz lielajam pārtraukumam ar vēl vienu piecu punktu uzbrukuma noslēgumu izcēlās Jespers Veisī. Londonieši uz to atbildēja vien ar Eliota Deilija trim punktiem.

Otrajā spēles daļā cīņa turpinājās un, lai arī "Tigers" diezgan meistarīgi un veiksmīgi tika galā ar "Saracens" uzbrukumiem, neļaujot saviem pretiniekiem gūt piezemējumus, Farels ar diviem precīziem soda sitieniem spēja rezultātu izlīdzināt – 12:12.

Tas arī bija rezultāts ar kādu sākās mača pamatlaika pēdējā minūte, kuru Lestera, starp citu, sagaidīja ar viena vīra deficītu, jo sodu izcieta Metjū Skots. Tas gan šīssezonas regulārā turnīra labākajai komandai neliedza doties uz priekšu un censties izraut uzvaru.

Mača atrisinājums tika sagaidīts, kad pēc ilgāka un, lai arī dinamiska, taču pozicionāla uzbrukuma bumbu izdevīgā pozīcijā saņēma Fredijs Bērnss, kurš, kā jau no viņa tika gaidīts, izšķīrās par labu dropsitiena izpildei un tas sasniedza mērķi.

Londonas "Saracens" komandai vairs nepietika laika, lai kaut ko glābtu, turklāt, arī Farela sitiens maču atsākot nonāca lesteriešu rokās un viņi, saprotot, ka spēles pamatlaiks arī ir beidzies, vienkārši raidīja bumbu ārpus laukuma.

Lesteras "Tigers" regbija komandai šis ir 11. Anglijas Premjerlīgas čempionu tituls. Tiesa, iepriekšējo reizi viņi par čempioniem kļuva pirms deviņiem gadiem. Tuvākajiem sekotājiem čempionu titulu skaita ziņā, Bātai un "Wasps", ir tikai pa sešiem tituliem.

Trešajā vietā ir "Saracens", kuri šodien neizmantoja iespēju pacelties uz dalītu otro vietu visu laiku tituliem bagātāko Premjerlīgas komandu reitingā.

Anglijas regbija Premjerlīga, fināli (2013.-2022.)

GadsČempionsFinālistsRezultāts
2022.TigersSaracens15:12
2021.HarlequinsChiefs40:38
2020.ChiefsWasps19:13
2019.SaracensChiefs37:34
2018.SaracensChiefs27:10
2017.ChiefsWasps23:20 (OT)
2016.SaracensChiefs28:20
2015.SaracensBāta28:16
2014.SaintsSaracens24:20 (OT)
2013.TigersSaints37:17