Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

Latvijas regbistēm trešā vieta pirmās konferences turnīrā Belgradā

Emils Ozerinskis

Latvijas regbistēm trešā vieta pirmās konferences turnīrā Belgradā
Foto: Latvijas Regbija federācija

Latvijas sieviešu izlase regbijā-7 svētdien Belgradā "Rugby Europe" turnīrā turnīrā pēc divu dienu cīņām turnīrā ierindojās trešajā vietā.

Turnīra noslēguma spēlē Latvijas dāmu regbijs-7 izlase tikās ar Luksemburgas regbistēm. Pirmās vadībā izvirzījās Luksemburgas sportistes, panākot 0:5, tomēr Latvijas dāmas pēc dažām minūtēm izlīdzināja rezultātu un īsā atpūtā ejot kaujiniecisks 5:5.

Šķiet, treneru korpuss Latvijas izlasi pārtraukumā bija “uzlicis uz pareizām sliedēm” - otro puslaiku ievērojami aktīvāk iesāka mūsu regbistes. Trīs minūtēs veikti divi piezemējumi un pieplusoti arī realizācijas sitieni nodrošināja pārsvaru ar 19:5. Arī mūsu cīņa bija uzņēmusi apgriezienus un nedeva nekādas iespējas pretiniecēm veiksmīgi veidot uzbrukumus. Visu otro puslaiku laukumā dominēja Latvijas sportistes un likumsakarīgs arī spēles beigu rezultāts - 24:5.

Sestdien grupu turnīrā latvietes ar 21:7 uzveica Maltu, ar 5:0 pārspēja Šveici, kā arī ar 26:7 bija pārākas pār Andoru. Šodien pusfinālā latviešu regbistēm stājās pretī turnīra galvenās favorītes un A apakšgrupas uzvarētājas – Austrijas sportistes un šī spēle izvērtās par sava veida “mazo finālu”.

Spēlē ar austrietēm Latvijas izlase cieta sakāvi ar 0:24, tomēr parādīja raksturu un gatavību cīnīties līdz pēdējai minūtei. Zināmu lomu šādā spēles iznākumā nospēlēja arī Sandras Lihovidas trauma. Sandra, neveiksmīgi krītot, guva savainojumu apakšgrupas pēdējā spēlē pret Andoras izlasi un nespēja palīdzēt komandai izšķirošajās cīņās.

Latvijas sieviešu regbijs-7 izlases sastāvs: Hanna Evelīna Neilande, Liene Dumpe, Zane Sirsniņa-Kukaine, Sandra Lihovida, Emija Verčinska, Stefānija Dzene (visas "Selena"), Marta Ozola, Daniela Šakociņa, Sindija Širaka (visas LSPA/"Livonia"), Elīna Švāgere, Krista Vītola (abas "Miesnieki"), Marta Puķīte ('Mītava"); rezervistes - Dita Kaša, Laura Maļukova, Alise Lakija Širve (visas LSPA/"Livonia").

Komandas galvenā trenere - Lāsma Šķēle, treneris/konsultants - Antonio Žuau Karvalju Abreu, daktere - Agnese Rekēviča

Informāciju sagatavoja:
Toms Ābele/Latvijas Regbija federācija.