Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Sportisti ar negatīvām Covid-19 analīzēm Latvijā drīkstēs startēt bez pašizolācijas

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Sportisti ar negatīvām Covid-19 analīzēm Latvijā drīkstēs startēt bez pašizolācijas
Einars Fogelis. Foto: Vladislavs Proškins/F64

Valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz, ka sportisti no ārzemēm Latvijā drīkstēs neievērot pašizolāciju, ja viņiem būs divas negatīvas Covid-19 analīzes, vēsta LETA.

Ierodoties Latvijā no valstīm, uz kurām tiek attiecināta prasība par 14 dienu pašizolāciju, sportisti drīkstēs šo nosacījumu neievērot, ja viņiem būs divas negatīvas Covid-19 analīzes. Pirmās jāveic vismaz trīs dienas pirms ierašanās Latvijā, bet otrās – dienu pēc ierašanās (pirmo 24 stundu laikā). Pašizolāciju drīkstēs neievērot tikai no brīža, kad būs saņemti Latvijā veikto analīžu negatīvie rezultāti. Ja sportists Latvijā uzturas ilgāku laika periodu, analīzes jāveic arī 5., 10. un 15. dienā no ierašanās brīža.

Izglītības un zinātnes ministrija atzīmējusi, ka runa ir tikai par starptautiskas nozīmes sporta sacensību, kas iekļautas attiecīgā sporta veida starptautiskās sporta federācijas sacensību kalendārā, kā arī starptautisko līgu sacensību norisi. Kā piemēri minēti MXGP sacensības motokrosā, Pasaules čempionāta rallijkrosā posms, Eiropas čempionāts pludmales volejbolā un starptautiskais Liepājas rallijs. Saraksts publiski būs pieejams Latvijas Sporta federāciju padomes mājaslapā lsfp.lv.

Ja valsts noteikto ierobežojumu dēļ sacensībās nevar piedalīties visi akreditētie sportisti, tam var būt dažādas negatīvas sekas. Piemēram, sacensībās nevar krāt reitinga punktus, lai kvalificētos olimpiskajām spēlēm, tāpat var tikt samazināts sacensību statuss vai pat sacensības nedrīkst norisināties.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2020-07-28 16:39, pirms gada
Juris nemeloja

     [+] [-]

, 2020-07-28 16:50, pirms gada
Labas ziņas visiem sporta mīļotājiem! Tas paver iespējas aizvadīt pilnvērtīgu EČ pludmales volejbolā (ar visiem reitinga punktiem), perspektīvā, ja situācija nepasliktinās, arī spēlēt hokeju Rīgā!

     [+] [-]

, 2020-07-28 16:58, pirms gada
IZM, Severs un Riekstiņš izdara visu darbu, bet titulbildē liekēdis Fogelis, kurš neko nav darījis. Tā mēs to kultu te uzturam.

     [+] [-]

, 2020-07-31 14:41, pirms gada
jauzaicina kaada italju volejbola komanda