Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Jonass pēc nelielas operācijas plāno šonedēļ piedalīties Argentīnas posmā

Agris Suveizda

Jonass pēc nelielas operācijas plāno šonedēļ piedalīties Argentīnas posmā
Pauls Jonass. Foto: Bavo Swijgers

Latvijas motosportists Pauls Jonass pēc nelielas operācijas veikšanas gatavojas startēt Starptautiskās Motosporta federācijas (FIM) pasaules motokrosa čempionāta trešajā posmā, pirmdien sarunā ar ziņu aģentūru LETA stāstīja Jonass.

Marta pirmās nedēļas nogalē notikušajās sacensībās Itālijas pilsētā Mantujā Jonass MXGP klasē otrā posma pirmajā braucienā finišēja desmitajā vietā, bet otrajā neizgāja uz starta, jo pirmā brauciena laikā atnāca vaļā šuves, kuras sportistam bija uzliktas pēc nesen veiktās plaukstas locītavas operācijas. "Pirmajā braucienā Mantujā pats pat nepamanīju, ka ir kas noticis. Pēc brauciena novilku cimdus un ieraudzīju asinis. Noņēmu plāksteri, un šuves bija atnākušas vaļā," atceras Pauls Jonass.

Viņš stāsta, ka Beļģijā ārsts veica vēl vienu nelielu operāciju, kuras laikā tika pārgrieztas vecās šuves, iztīrīta savainojuma vieta un sašūta par jaunu - citādā veidā un ciešāk, ar lielāku skaitu šuvju. Otrdien plānota vēl viena vizīte pie ārsta, lai pārliecinātos, vai viss ir kārtībā. "Veselība uzlabojas. Šodien jau aizvadīju pirmo treniņu un plānoju trešdien lidot uz Argentīnu," saka Jonass. "Treniņā jutos diezgan labi. Sākumā, protams, roka bija pastīva un jutīga, taču, kad iekustējos, jutos daudz labāk." Viņš norāda, ka pēdējā mēnesī ir bijis maz treniņu ar motociklu, taču fiziskā gatavība ir laba.

Pirmā operācija ietekmēja startu pirmajā posmā, ko nācās izlaist vētras "Jūnisa" dēļ. Operācija iekaisušām cīpslām plaukstas locītavā bija plānota pēc pirmā pasaules čempionāta posma, taču vētras dēļ posms Lielbritānijā tika pārcelts par nedēļu vēlāk - uz februāra beigām. "Pirms veselības problēmu sākuma, gribētu teikt, ka biju labākajā sportiskajā formā, kādā jelkad esmu bijis," vērtējot sportisko formu, saka motobraucējs. "Operācijas un piespiedu atpūta ir atsviedušas mani atpakaļ. Šobrīd neesmu labākajā formā, it sevišķi braukšanā ar motociklu, taču fiziski jūtos labi."

Viņš atkārtoti uzsver braukšanas ar motociklu izjūtu trūkumu un min, ka būs vajadzīgs laiks, lai iebrauktos un sasniegtu labāko formu. Tam būs nepieciešams vismaz mēnesis. "Kopumā trauma maniem mērķiem patraucēs, un tā noteikti ir ietekmējusi mērķu sasniegšanu. Tomēr lielais mērķis - katrā posmā cīnīties par goda pjedestālu - nekur nav pazudis. Pirmajos posmos gan to būs grūtāk sasniegt," saka Jonass.

Trešais posms plānots šīs nedēļas nogalē Argentīnā. Pasaules čempionāta kopvērtējumā ar 94 punktiem līderis ir slovēnis Tims Gajsers, kurš uzvarējis abos pirmajos posmos. 82 punkti un otrā vieta ir spānim Horhem Prado, kamēr trešajā pozīcijā ar 77 punktiem atrodas francūzis Maksims Reno. Jonass ar vienā braucienā iegūtajiem desmit punktiem ieņem 21.vietu. Jonass šosezon pārstāv "Standing Construct Husqvarna Factory Racing" komandu.

2021.gada čempionātā uzvarēja nīderlandietis Džefrijs Herlingss, aiz sevis atstājot francūzi Romēnu Fevru un Gajseru. Jonass, kurš sezonas gaitā piedzīvoja smagus kritienus un cīnījās ar traumām, sezonu noslēdza astotajā pozīcijā. Šosezon iecerēti 20 posmi, un sestais no tiem 24.aprīlī notiks Ķegumā.

Izmantotie resursi:
LETA

  +2 [+] [-]

, 2022-03-14 19:44, pirms 2 gadiem
Nezinu gan vai atmaksāsies šī braukšana ar sašūtu roku uz špricēm.

  -1 [+] [-]

, 2022-03-14 20:58, pirms 2 gadiem
Interesanta komanda. Lai pilnībā sadakteretu sevi un varētu maukt uz 100 %, šis ākstās. Operē rokas starp braucieniem un cer ka viss būs kartībā. Da Tu ko galvu saspiedis. Rokai,kura ir zem slodzes visu braucienu tas ir nereāli. Diez dakteri to ķipa nezināja. Varētu padomat ka pats to nezini. Sezona pašam to saprotot jau ir sa*ista. Visu sezonu varēsi tā akstities

 -10 [+] [-]

, 2022-03-14 21:09, pirms 2 gadiem
markkomartins rakstīja: Interesanta komanda. Lai pilnībā sadakteretu sevi un varētu maukt uz 100 %, šis ākstās. Operē rokas starp braucieniem un cer ka viss būs kartībā. Da Tu ko galvu saspiedis. Rokai,kura ir zem slodzes visu braucienu tas ir nereāli. Diez dakteri to ķipa nezināja. Varētu padomat ka pats to nezini. Sezona pašam to saprotot jau ir sa*ista. Visu sezonu varēsi tā akstities
protams, racionāli būtu sakārtot veselību un viņi to noteikti labi apzinās. Mēs nezinām visus apsvērumus, kādēļ Pauls tomēr ir izlēmis riskēt. Varam tikai vēlēt veiksmi.

  -1 [+] [-]

, 2022-03-14 23:22, pirms 2 gadiem
TOP6 arī šogad nespīd.

     [+] [-]

, 2022-03-15 09:44, pirms 2 gadiem
Nu diez vai šis ir prātīgs solis! Šo posmu noteikti vajadzētu izlaist, un tad jau nākamajā būtu 100% gatavs braukt!