Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Pļaviņam un Regžam pirmajā dienā uzvara un zaudējums

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Pļaviņam un Regžam pirmajā dienā uzvara un zaudējums
Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža
Foto: FIVB

Ar negaidītu zaudējumu Klāgenfurtes "Major" sērijas turnīru sākušie Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, kuri, esot favorītu lomā, ar 1-2 (21:18, 18:21, 9:15) piekāpās mājiniekiem Martinam Ermakoram un Moricam Pristauzam-Telsnigam, otrajā mačā ar 2-1 (19:21, 21:15, 15:12) pārspēja kanādiešus Džošu Binstoku un Semu Šahteru.

Pēc Latvijas čempionāta finālposma, kura finālspēlē tika atzīts Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa pārākums, Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža gatavojās startam Klāgenfurtes "Major" sērija pamatturnīrā. Tā pirmajā mačā latviešiem vajadzēja tikties ar kvalifikāciju pārvarējušajiem mājiniekiem Martinu Ermakoru un Moricu Pristauzu-Telsnigu.

Spēli apņēmīgi sāka austrieši, bet Regža nospēlēja ļoti labi blokā, izvirzot Latvijas duetu vadībā ar 4:2. Turpinājumā latviešiem izdevās vēl palielināt savu pārsvaru. Pēc Pļaviņa veiksmīgās darbības aizsardzībā sekoja ideāls māņu sitiens, dodot 10:6 vadību. Austrieši savu uzbrukumu sāka atvirzīt tālāk no tīkla, lai Regža netiktu klāt uzbrukuma bumbām. Pirms tehniskā pārtraukuma savu sitienu nerealizēja Ermakors, latviešiem dodoties atpūtā vadībā ar 13:8.

Pēc pārtraukuma Regža izšķīra seta likteni ar neparocīgām servēm. Sekoja samocīti pretinieku uzbrukumi, rezultāta starpībai sasniedzot septiņus punktus (15:8). Pateicoties Ermakora blokam, mājinieki sadeldēja deficītu līdz trīs punktiem. Regža piedzīvoja kritumu sniegumā, bet spēja savākties, lai Latvijas duets uzvarētu pirmo setu ar rezultātu 21:18.

Otrais sets sākās ar divreiz bloķēties Regžas uzbrukumiem, kā arī nepacietīgu Pļaviņa vēlmi uzlabot situāciju. Līdzjutēju atbalstīti mājinieki izvirzījās vadībā ar 4:0, piespiežot Pļaviņam un Regžam pieprasīt pārtraukumu. Latvijas duetam vajadzēja atspēlēt piecu punktu deficītu, kas pamazām dila, līdz austriešiem bija jāņem pārtraukums, atrodoties vadībā ar 8:6. Līdz tehniskajam pārtraukumam Pļaviņš un Regža arī atlikušo deficītu likvidēja, atjaunojot līdzsvaru uz tablo (9:9). Seta otrajā pusē cīņa ritēja līdzīgi punkts punktā. Pirmais vāji uzbrukumā nospēlēja Regža, principā uzdāvinot punktu pretiniekiem. Arī nākamo izspēli latvieši zaudēja, dodot Austrijas duetam jau trīs punktu pārsvaru (15:18). Šis sets galu galā arī tika zaudēts ar 18:21.

Tādējādi uzvarētāju vajadzēja noskaidrot trešajā setā. Tā sākumā austrieši rādīja ļoti lielu cīņassparu, velkot ārā fantastiskas bumbas. Ar to gan bija par maz, jo latvieši izvirzījās vadībā ar 3:1 un 5:2. Austrijas duets nedomāja padoties, atrodo veidu kā lauzt cīņas gaitu (6:6). Austrieši tīri spēlēja uz emocijām, un viņiem viss izdevās. Ermakors divas reizes pēc kārtas pārliecinoši bloķēja Regžas uzbrukumus, panākot 10:7. Drīz vien tas atkārtojās vēlreiz, izšķirot mača likteni. Pļaviņš un Regža nespēja īsā laikā atspēlēt četru punktu deficītu, atzīstot mājinieku pārākumu ar 1-2 (21:18, 18:21, 9:15).

Nākamajā spēlē Pļaviņš un Regža tikās ar kanādiešiem Džošu Binstoku un Semu Šahteru, kuri Kanādas duetu cīņā ar 0-2 (17:21, 21:23) piekāpās Čeimam Šalkam un Benam Saktonam.

Spēles pirmajā setā cīņa ritēja pāriem meklējot veidus, ka lauzt tās gaitu. Kanādieši centās mainīt serves virzienus, bet latvieši koncentrējās uz Binstoka traucēšanu. Pie rezultāta 8:9 Pļaviņš atņēma Binstoka uzbrukumu, bet pats pēc tam atdūrās viņa blokā. Tam sekoja vēl trīs zaudēti punkti pēc kārtas, kas tehniskajā pārtraukumā lika doties iedzinējos ar 9:12. Pēc atpūtas latviešiem izdevās divus punktus atspēlēt, kad uzbrukumā kļūdījās Binstoks. Kādu laiku spēle ritēja punkts punktā, bet tad perfekts eiss starp spēlētājiem padevās Binstokam, kurš tādējādi atjaunoja trīs punktu pārsvaru (16:13). Pēc Regžas kļūdas uzbrukumā bija skaidrs, pirmo setu uzvarēt neizdosies, bet latvieši cīnījās, sadeldēja deficītu līdz minimumam, Pļaviņš tika pie iespējas panākt neizšķirtu, bet sita autā. Galu galā Latvijas duets piekāpās kanādiešiem vien ar 19:21.

Otro setu labāk sāka latvieši, pēc Regžas bloka un pretinieku kļūdas panākot 3:0. Kanādieši ar viltīgiem sitieniem centās lauzt cīņas gaitu, bet tā rezultātā nonāca iedzinējos ar 2:8. Pēc pārtraukuma spēle ritēja kā pa viļņiem, duetiem apmainoties ar kļūdām, kas kanādiešiem galu galā ļāva sadeldēt deficītu līdz četriem punktiem (7:11). Seta otrajā pusē latvieši noturēja uzņemto kursu, atjaunojot sešu punktu pārsvaru. Līdz seta beigām kanādieši īsti tuvāk netika, Latvijas duetam esot pārākam ar 21:15.

Līdz ar to Pļaviņam un Regžam priekšā bija vēl viens trešais sets šajā turnīrā - pietam lietus apstākļos, kas salīdzinājumā ar pirmajiem diviem setiem palika spēcīgāks. Seta ievadā latviešiem bija iespēja tikt pie divu punktu pārsvara, bet uzbrukumu ar punkta guvumu nenoslēdza Pļaviņš. Cīņa turpināja ritēt līdzīgi, duetiem apmainoties ar pabūšanu vadībā. Pirmie divu punktu pārsvaru ieguva latvieši, kad autā sita Šahters (8:6). Tā vietā, lai iegūtu trīs punktu pārsvaru, Regža divās epizodēs neguva punktu, atjaunojoties neizšķirtam. Latvieši vēlreiz ieguva divu punktu pārsvaru, kuru likvidēt varēja Šahters, bet viņa servētā bumba nevēlami nepārvēlās pāri tīkla malai. Ne bez grūtībām Pļaviņš un Regža noturēja vajadzīgo pārsvaru, kas ļāva svinēt uzvaru ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:15, 15:12).

Pļaviņš un Regža grupu turnīru noslēgs rīt ar spēli pret jau minētajiem Čeimu Šalku un Benu Saktonu, kuri arī otrajā mačā pret austriešiem tika pie uzvaras - 2-1 (20:22, 21:14, 19:17). Spēles laiks noskaidrosies vēlāk.

  +5 [+] [-]

, 2016-07-28 13:14, pirms 6 gadiem
no 6-3 zaudet 9-15 3. setaa. nice dzeki.

  +3 [+] [-]

, 2016-07-28 13:46, pirms 6 gadiem
ja jau spēlē bez smadzenēm ko tur var gribēt, ne vienmēr izdodas viss ar trulu spēku

     [+] [-]

, 2016-07-28 18:34, pirms 6 gadiem
nav ko kanādiešiem darīt tajās RIO smiltīs...,lai tik atdod mums to vietu

     [+] [-]

, 2016-07-28 19:56, pirms 6 gadiem
cerams, ka PĻA un REG parādīja, kā spēlēt ar šahtjoriem