Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Namiķes "Stetson" triumfē konferencē, kvalificējoties NCAA finālturnīram

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Namiķes "Stetson" triumfē konferencē, kvalificējoties NCAA finālturnīram
Karolīna Ferariša un Anete Namiķe. Foto: ASUN Volleyball

2020. gada U20 Eiropas čempione pludmales volejbolā Anete Namiķe un latvietes pārstāvētā Delendas "Stetson" šovakar uzvarēja ASUN konferences finālā, izcīnot ceļazīmi uz NCAA finālturnīru.

ASUN konferences finālā spēkojās galvenās favorītes - ranga 18. numurs "Stetson" uzvarēja Fortmaiersas "Florida Gulf Coast" jeb FGCU (#20). Komandu otro spēcīgāko duetu mačos pirmkursniece Anete Namiķe un brazīliešu izcelsmes itāliete Karolīna Ferariša pieveica Leksiju Hamiltoni/Džesiju Kārpenteri (21:16, 21:10), kas izrādījās izšķirošais panākums "Stetson" 3-0 uzvarā.

Zelta punktu guva Anete Namiķe ar eisu.

Namiķe un Ferariša izpelnījās ASUN čempionāta labākā dueta balvu.

"Stetson" ir viena no divām NCAA komandām ar milzīgu ārzemnieču īpatsvaru. Namiķes pārstāvētajā vienībā no 16 spēlētājām 10 ir ārzemnieces (divas kanādietes, divas čehietes, poliete, norvēģiete, izraēliete, angliete, itāliete un latviete). Šajā komandā akcents tradicionāli tiek likts uz salīdzinoši īsa auguma pludmales volejbolistēm.

Savā pirmajā sezonā Namiķe spēlēja pārsvarā spēlēja otrajā duetā (bilance 28-6), kā arī aizvadīja dažus mačus pirmajā (1-3) un trešajā (0-1). Namiķe sakrājusi labāko bilanci komandā (29-10).

"Stetson" šosezon nav izcīnījusi nevienu uzvaru pār "top 13" komandu, šajā ziņā lielākais panākums bija 1. aprīļa uzvara cīņā pret "South Carolina" (#14). "Stetson" sezonas bilance šobrīd ir 23-16.

Pirms trijiem gadiem "Stetson" ar 3-1 pieveica Tīnas Graudiņas USC vienību - ESPN skatījumā tā joprojām ir lielākā sensācija NCAA pludmales volejbola finālturnīru vēsturē. Salīdzinot ar 2019. gada modeli, "Stetson" tagad ir vājāka, taču iekļuva NCAA finālturnīrā, kur pirmoreiz sacentīsies 16 pludmales volejbola komandas, nevis astoņas.

4.-8 maija NCAA finālturnīrs atkal notiks Alabamas kurortpilsētiņā Galfšorsā. Šosezon oficiāli ir apstiprināts jaunums - attiecīgās konferences čempionāta uzvarētāja nopelnīs ceļazīmi uz NCAA pludmales volejbola finālturnīru. Divām vājākajām konferencēm ("Southland" un "Ohio Valley") tā ir liela dāvana, savukārt trešajā vājākajā konferencē (ASUN) divas komandas vismaz atrodas "top 20" ranga apakšā.

Lai kvalificētos NCAA finālturnīram, Kristīnes Briedes "Pepperdine" (#16) un Anetes Namiķes "Stetson" (#18) obligāti jāizcīna savas konferences čempioņu tituls. "Stetson" bija neliela galvenā favorīte ASUN konferencē, taču Briedes pārstāvētajā "West Coast" izteikta galvenā favorīte ir "Loyola Marymount" jeb LMU (#4).

ASV studējošo pludmales volejbola finālturnīrā līdzšinējais rekords ir vienlaicīgi divas spēlētājas no Latvijas - 2012. un 2013. gadā piedalījās Jekaterina Stepanova un Dagnija Mediņa, bet tolaik šim sporta veidam vēl nebija NCAA statusa. NCAA pludmales volejbola finālturnīrā spēlējušas tikai divas latvietes - Tīna Graudiņa (2018, 2019, 2021) un Anete Briņķe duetā ar Graudiņas tagadējo pārinieci Hārvardu (2017). Šobrīd izskatās, ka NCAA finālturnīrā pirmoreiz būs divas mūsējās.

27.-29. datumā risināsies Graudiņas pārstāvētās "Pac-12" konferences čempionāts, savukārt Briedes "West Coast" konferences čempionāts ieplānots 29.-30. aprīlī. NCAA finālturnīra komandas tiks oficiāli nosauktas naktī uz 1. maiju.

Izmantotie resursi:
Stetson - gohatters.com
asunsports.org