Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Točs/Fokerots zaudē norvēģiem un Turcijā nesasniedz pamatturnīru

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Točs/Fokerots zaudē norvēģiem un Turcijā nesasniedz pamatturnīru
Edgars Točs. Foto: CEV

Latvijas pludmales volejbolisti Edgars Točs un Kristians Fokerots piedzīvojuši zaudējumu "Beach Pro" tūres "Challenge" posma kvalifikācijas izšķirošajā kārtā. Latvieši ar 1-2 piekāpās norvēģiem Matiasam Berntsenam un Hendrikam Molam, paliekot bez kārotās dalības pamatturnīrā.

• Točs un Fokerots mēģinājumu iekļūt Turcijā noteikošajā "Challenge" posma pamatturnīrā sāka ar pārliecinošu uzvaru pār Omānas pludmales volejbolistiem Haitamu Alšereiki un Mazinu Alhašmi. Lai sasniegtu mērķi, vajadzēja uzvarēt kvalifikācijas otrajā kārtā, kurā pretī stājās Norvēģijas pludmales volejbolisti Matiass Berntsens un Hendriks Mols, kuriem pirmā kārta bija brīva.

• Spēles ievadā dueti cīnījās līdzīgi, bet tad latviešiem izdevās iegūt divu punktu pārsvaru. Tas gan tā nepalika ilgi, jo Fokerots atdūrās Mola blokā. Arī nākamā izspēle beidzās latviešiem neveiksmīgi, rezultātam esot 9:8 Norvēģijas dueta labā. Līdz tehniskajam pārtraukumam norvēģi palielināja savu pārsvaru līdz trim punktiem (12:9). Lai kā seta otrajā pusē latvieši centās lauzt cīņas gaitu, norvēģi spēja noturēt vadības grožus savās rokās, ieguva trīs setbumbas, no kurām pirmo ar eisu realizēja Berntsens - 21:17.

• Otrajā setā Latvijas duets bija gatavs revanšam, pēc Toča bloka panākot 9:6. Pirms tehniskā pārtraukuma latviešiem izdevās vēl vairāk nosttiprināt vadību, iekrājot piecu punktu pārsvaru (13:8). Pēc atpūtas norvēģi ieguva iniciatīvu un atspēlējās līdz 13:15. Molam bija iespēja vēl sadeldēt deficītu, bet viņš raidīja bumbu autā. Brīdi vēlāk ar bloku atzīmējās Točs, bet seta galotnē latviešiem izdevās nosargāt drošo pārsvaru un gūt panākumu ar 21:16.

• Trešais sets sākās ar Toča kļūdu uzbrukumā, bet Fokerots nebija tālu no tās. Tomēr nepārliecinošie uzbrukumi lika nonākt iedzinējos ar 1:3. Atbildi sniedza Točs, kurš ar bloku atjaunoja līdzsvaru uz tablo. Mols ar eisu seta vidū panāca 7:5, bet Fokerota centieni atspēlēt bumbu aizsardzībā nebija sekmīgi. Veiksme uzsmaidīja arī Berntsenam, kurš tika pie eisa, bet Fokerots atbildēja ar neveiksmīgu uzbrukumu un nepaņemtu servi. Ar to arī spēles liktenis bija izšķirts, Točam un Fokerotam zaudējot spēli ar 1-2 (17:21, 21:16, 9:15) un neiekļūstot pamatturnīrā.