Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Šmēdiņš/Rinkevičs noslēdz Eiropas "King of the Court" finālturnīru

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Šmēdiņš/Rinkevičs noslēdz Eiropas "King of the Court" finālturnīru
Jānis Šmēdiņš un Artūrs Rinkevičs. Foto: King of the Court / @samoilovssmedins

Nīderlandes ceturtajā lielākajā pilsētā Utrehtā sācies pludmales volejbola šovs, kas pirmoreiz ir pozicionēts kā Eiropas "Queen & King of the Court" finālturnīrs. Eiropas ekčempions Jānis Šmēdiņš un U22 Eiropas vicečempions Artūrs Rinkevičs izslēgšanas spēlē ierindojās trešajā vietā un neiekļuva nākamajā fāzē, noslēdzot sacensības.

"King of the Court" šovā izspēles risinās pēc pludmales volejbola ierastajiem noteikumiem, taču citādi sacensību gaita ir ļoti savdabīga un visai grūti saprotama ne tikai vidusmēra līdzjutējam...

Vīriešu sacensībās laukums ir sadalīts divās pusēs – karaļu pusē un izaicinātāju pusē. Ar izlozes palīdzību tiek noteikts, kuri sāk karaļu pusē, kuri – izaicinātāju pusē un kuri citi dueti gaida savu kārtu doties laukumā. Punktu iespējams gūt vienīgi karaļu pusē – ja izspēlē, kuru vienmēr ar servi sāk izaicinātāji, uzvar karaļi, tad karaļi saņem vienu punktu, bet izaicinātāji dodas malā. Ja izspēlē uzvar izaicinātāji, tad karaļi dodas malā, izaicinātāji pāriet uz karaļu pusi, taču punktu nesaņem. Ja izaicinātāji kļūdās servē, šis duets dodas malā, bet karaļi punktu nesaņem.

# Vīriešu pamatturnīrā šovakar startēja 2015. gada Eiropas čempions pludmales volejbolā Jānis Šmēdiņš un Artūrs Rinkevičs, kurš šovasar ar Kristianu Fokerotu nopelnīja U22 Eiropas sudrabu. C grupā cīnījās arī olimpiskie čempioni Anderss Mols/Kristians Serums (Norvēģija), šveicieši Adrians Heidrihs/Leo Diljē, nīderlandieši Metjū Immerss/Marts van Verhovens un kvalifikāciju pārvarējušie austrieši Pauls Paskariuks/Laurencs Leitners.

Divas minūtes pirms beigām Rinkeviča bloks ļāva atgriezties karaļu pusē, mūsējie ar diviem punktiem tobrīd bija pēdējā vietā, par trijiem punktiem atpaliekot no austriešiem. Šmēdiņš iesita mūsu trešo punktu, taču nākamais uzbrumums nebija sekmīgs. Austrieši nopelnīja sesto punktu, bet 40 sekundes pirms beigām Rinevičs ar eisu panāca atgriešanos. Rinkevičs guva ceturto punktu, Šmēdiņš ar bloku noformēja piekto, tomēr nebija iespējas turpināt, jo beidzās laiks. Pirmajā kārtā Latvijas duets sakrāja piecus punktus un ierindojās pēdējā vietā. Pietrūka viena punkta, lai panāktu šveiciešus un tiktu otrajā kārtā.

# 15 minūšu "play-off" četras komandas šovakar cīnījās par vienu ceļazīmi uz nākamo fāzi. Šeit spēkojās Latvijas duets Jānis Šmēdiņš/Artūrs Rinkevičs, lietuvieši Patriks Stankevičus/Audrjus Knašs, nīderlandieši Mēss Sengerss/Dirks Būle un izraēlieši Rivers Dajs/Kevins Kuzmičovs.

Latvijas duets sāka karaļu pusē. Šmēdiņš iesita mūsu pirmo punktu, Rinkevičs sarūpēja otro un trešo, bet tad pretinieks nobloķēja. Lietuvieši pārņēma vadību, savukārt nīderlandieši arī sakrāja piecus punktus. Šmēdiņš panāca atgriešanos karaļu pusē, taču lietuvietis izcēlās ar eisu. Rinkevičs neizmantoja labu izdevību, lai atgrieztos. Izaicinātāju pusē mūsējie ļoti iespaidīgi nocīnījās aizsardzībā un gandrīz nopelnīja atgriešanos. Lietuvieši sakrāja jau 13 punktus, tomēr kļūda cēlienā deva iespēju latviešiem. Rinkevičs iesita mūsu ceturto punktu, bet tad nīderlandietis nobloķēja. Atlika piecas minūtes, lai izcīnītu kāroto pirmo vietu. Cīnoties tieši pret mūsējiem, lietuvieši guva savu 14. punktu. Rinkevičs panāca atgriešanos karaļu pusē, Šmēdiņš iesita piekto, Rinkevičs pievienoja sesto, bet tad netrāpīja. Tobrīd palika pusotra minūte. Izskaņā laukuma saimnieki guva vairākus punktus pēc kārtas, pēdējā brīdī bija ļoti laba iespēja izraut uzvaru, taču sitiens izrādījās mazliet neprecīzs. Uzvarēja lietuvieši (15), otrie nīderlandieši (15), trešie latvieši (6).

Starptautiskajos turnīros kopš 2015. gada maija Šmēdiņa pārinieks vienmēr bijis Aleksandrs Samoilovs, taču šoreiz viņš nevar palīdzēt traumas dēļ. Samoilovs ir piedalījies visos līdzšinējos "King of the Court" turnīros, tostarp kopā ar Mārtiņu Pļaviņu, kad Šmēdiņam bija savainojums.

Atgādinām, ka pagājušā gada augustā Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ieguva ceturto vietu Utrehtas posmā.

Finālturnīra sākumā spēles varēja vērot youtube.com/c/CEVolleyball, bet no 8. septembra ir eurovolley.tv/en-int/schedule par maksu.

Izmantotie resursi:
kingofthecourt.com
cev.eu/beach/queen-king-of-the-court-european-finals
volejbols.lv

     [+] [-]

, 2022-09-08 20:33, pirms 3 nedēļām
Kāda iespēja bija nekvalificēties,ja mūsu abi pāri palika grupā pēdējie?!

  +1 [+] [-]

, 2022-09-08 20:49, pirms 3 nedēļām
n20 rakstīja: Kāda iespēja bija nekvalificēties,ja mūsu abi pāri palika grupā pēdējie?!
Ja nespēlētu, tad nekā.

     [+] [-]

, 2022-09-08 21:13, pirms 3 nedēļām
Kur var redzēt?

     [+] [-]

, 2022-09-08 21:34, pirms 3 nedēļām
picolino rakstīja: Kur var redzēt?
Tak youtube ar šo turnīru nav problēmu!

     [+] [-]

, 2022-09-08 21:40, pirms 3 nedēļām
iedosi linku?

     [+] [-]

, 2022-09-08 22:09, pirms 3 nedēļām
Šodien caur https://www.eurovolley.tv/
2,99 un skaties