Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Kravčenoka/Konstantinova triumfē un iesoļo "Queen of the Court" nākamajā fāzē

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Kravčenoka/Konstantinova triumfē un iesoļo "Queen of the Court" nākamajā fāzē
Anastasija Kravčenoka un Deniela Konstantinova. Foto: facebook.com/graudina.kravcenoka

Nīderlandes ceturtajā lielākajā pilsētā Utrehtā turpinās pludmales volejbola šovs, kas pirmoreiz ir pozicionēts kā Eiropas "Queen & King of the Court" finālturnīrs. Eiropas divkārtējā čempione Anastasija Kravčenoka un U20 Eiropas vicečempione Deniela Konstantinova šovakar uzvarēja izslēgšanas spēlē un iekļuva nākamajā fāzē.

"King of the Court" šovā izspēles risinās pēc pludmales volejbola ierastajiem noteikumiem, taču citādi sacensību gaita ir ļoti savdabīga un visai grūti saprotama ne tikai vidusmēra līdzjutējam...

Sieviešu sacensībās laukums ir sadalīts divās pusēs – karalieņu pusē un izaicinātāju pusē. Ar izlozes palīdzību tiek noteikts, kuras sāk karalieņu pusē, kuras – izaicinātāju pusē un kuras citas komandas gaida savu kārtu doties laukumā. Punktu iespējams gūt vienīgi karalieņu pusē – ja izspēlē, kuru vienmēr ar servi sāk izaicinātājas, uzvar karalienes, tad karalienes saņem vienu punktu, bet izaicinātājas dodas malā. Ja izspēlē uzvar izaicinātājas, tad karalienes dodas malā, izaicinātājas pāriet uz karalieņu pusi, taču punktu nesaņem. Ja izaicinātājas kļūdās servē, šis duets dodas malā, bet karalienes punktu nesaņem.

# 15 minūšu "play-off" četras komandas šovakar cīnījās par vienu ceļazīmi uz nākamo fāzi. Šeit spēkojās Latvijas duets Anastasija Kravčenoka/Deniela Konstantinova, spānietes Marija Karro/Sofija Gonsalesa, nīderlandietes Emma Pīrsma/Meksima van Drīla un polietes Jagoda Gruščinska/Aleksandra Vahoviča.

Konstantinova paņēma aizsardzībā un iesita labi, panākot nokļūšanu karalieņu pusē. Kravčenoka iesita mūsu pirmo punktu, bet Konstantinova sarūpēja otro. Konstantinova nobloķēja un vēlreiz atgriezās. Konstantinova iesita trešo un ceturto, Kravčenoka - piekto (tobrīd mūsējās izvirzījās pirmajā vietā), turklāt Konstantinova sagādāja sesto punktu. Konstantinova panāca atgriešanos, taču neizdevās papildināt punktu krājumu. Konstantinova efektīgi noslēdza ilgu izspēli un panāca atgriešanos, kā arī sarūpēja septīto punktu. Konstantinova iesita astoto un devīto (TV tiešraides komentētājs paslavēja, ka 17 gados tā spēlē). Kravčenoka neizmantoja labu iespēju, lai atgrieztos. Divas minūtes pirms beigām Latvijas duets joprojām bija pirmajā vietā. Spānietes guva devīto punktu, kā arī desmito tieši cīņā pret mūsējām, pārņemot vadību. Kravčenoka ar eisu panāca atgriešanos 45 sekundes pirms beigām, pretiniece aizservēja pāri laukumam (mums desmitais punkts un tobrīd jau pirmā vieta), Konstantinova iesita 11. un 12. punktu, spāniete aizservēja pāri laukumam (mums 13. punkts), bet pēdējo vārdu teica Kravčenoka. Pirmajā vietā Latvijas tandēms (14 punkti), otrās spānietes (10), trešās polietes (5).

9. septembrī plkst 14.30 risināsies izlēgšanas spēļu nākamā fāze, kur par trijām ceturtdaļfināla ceļazīmēm cīnīsies pieci dueti - slovēnietes Tjaša Kotnika/Tajda Lovšina, dānietes Klāra Vindelefa/Sofija Bisgārda, igaunietes Helēna Hollasa/Līsa Sometsa, ukrainietes Valentīna Davidova/Jevgeņija Bajeva un Latvijas pārstāves Anastasija Kravčenoka/Deniela Konstantinova.

Aizvadītajā vasarā Deniela Konstantinova/Līva Ēbere izcīnīja U20 EČ sudrabu, savukārt Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa atgriezās Eiropas čempioņu tronī. Pagājušajā nedēļā Konstantinova/Ēbere ieguva ceturto vietu U18 EČ, bet tikmēr Anastasija un Mihails iestūrēja laulības ostā.

Atgādinām, ka janvārī aizvadītajā "King of the Court" finālturnīrā Latvijas-Austrālijas duets Anastasija Kravčenoka/Fība Bela izcīnīja bronzu. Kravčenokas trešā vieta ir Latvijas līdz šim augstākais sasniegums "King of the Court" turnīrā. Pagājušā gada augustā Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ieguva ceturto vietu Utrehtas posmā.

Eiropas finālturnīra sākumā spēles varēja vērot youtube.com/c/CEVolleyball, bet no 8. septembra ir eurovolley.tv/en-int/schedule par maksu.

Izmantotie resursi:
kingofthecourt.com
cev.eu/beach/queen-king-of-the-court-european-finals

  +1 [+] [-]

, 2022-09-09 01:53, pirms 3 nedēļām
Konstantinovai izlaušanās turnīrs, ļoti labi nospēlēja!