Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 2

Latvijas U17 ūdenspolo izlase. Foto: Latvijas Peldēšanas federācija
5

Latvijas U-17 ūdenspolo izlase Ziemeļvalstu čempionātā sagrauj Igauniju un ieņem piekto vietu

LETA. Latvijas U-17 ūdenspolo izlase aizvadītajā nedēļas nogalē ieņēma piekto vietu Dānijā notikušajā Ziemeļvalstu čempionātā, vēsta Latvijas Peldēšanas federācija (LPF).

Video: #3 "(Bez)maksas sports": sports jauniešiem - cik pieejams Latvijā?

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums 12 sērijās par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.3. epizodes tēma: SPORTS JAUNIEŠIEM - CIK PIEEJAMS LATVIJĀ?Vesela un veselīga jaunatne ir mūsu nākotne, taču pēdējā laikā bieži izskan runas, ka jauniešu interese par sportu sarūk, sporta nodarbības ir maz apmeklētas, un jaunieši rod cita veida izklaides. Kādai jābūt valsts politikai un pieejai jauniešu sportam? Cik izmaksā sporta nodarbības bērnu vecākiem? Un vai bērnu vecākus varam nodēvēt par Latvijas sporta ģenerālsponsoriem? Kāda ir sporta veidu pieejamība lielajās un mazajās Latvijas pilsētās? Kuri sporta veidi ir finansiāli vispieejamākie? Ar kādām problēmām saskaras sporta skolas un to vadītāji?Studijā: Ēriks Miļuns (HK Prizma) un Miks Vilkaplāters (Sporta skola Metta).Sportacentrs.com · #3 "(Bez)maksas sports": sports jauniešiem - cik pieejams Latvijā?

Video: Jauniešu skaits sporta skolās: vai kvantitāte vienmēr nozīmē arī kvalitāti?

Piedāvājam fragmentu no sarunu un diskusiju raidījuma “(Bez)maksas sports”, kura šīs nedēļas tēma – jauniešu sports – cik pieejams Latvijā? Kas par to maksā? Raidījumā piedalās HK “Prizma” galvenais treneris Ēriks Miļuns un Sporta skolas “Metta” vadītājs Miks Vilkplāters.Raidījums pilnā garumā jau otrdien (21. novembris) plkst. 21.00 būs skatāms kanālā TV4 un arī portālā Sportacentrs.com.
Ieva Maļuka. Foto: AFP/Scanpix
2

Maļuka uzlabo savu augstskolas rekordu 200 jardu kompleksajā peldējumā

LETA. Latvijas peldētāja Ieva Maļuka ceturtdien Grīnsboro Ziemeļkarolīnas Valsts universitātes sacensībās uzlaboja viņas pārstāvētās Arizonas Universitātes vienības "Sun Devils" rekordu 200 jardu kompleksajā peldējumā un izcīnīja pirmo vietu.
Ieva Maļuka. Foto: Arvis Ertmanis

Maļuka ASV labo augstskolas rekordu 200 jardu kompleksajā peldējumā

LETA. Latvijas peldētāja Ieva Maļuka ceturtdien Grīnsboro Ziemeļkarolīnas Valsts universitātes sacensībās laboja persoīgo un viņas pārstāvētās Arizonas Universitātes vienības "Sun Devils" rekordu 200 metru kompleksajā peldējumā.
Gatis Jahovičs. Foto: Mikus Kļaviņš, VEF Rīga

Klausītava | Diskusija par profesionālā sporta finansēšanu Latvijā

Piedāvājam "Sporta Studijas Aizkulises" diskusiju par profesionālā sporta finansēšanu. Diskusijas viesi - Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Arnis Tunte, “VEF Rīga” prezidents Gatis Jahovičs, "Rīgas Zeļļi" prezidents Edgars Buļs, Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks sporta jautājumos un Latvijas Telpu futbola izlases Trenera asistents Guntis Apīnis.Diskusiju vada LTV sporta žurnālists Andris Auziņš.

Video: #2 "(Bez)maksas sports": liela nauda Latvijas sportā

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums (12 sērijās) par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.2. epizodes tēma: liela nauda Latvijas sportā. Bankrotējis profesionāls sportists mūsdienās nav retums. Kāpēc tā notiek? Kā tiek veicināta finanšu pratība dažādās līgās, čempionātos un valstīs? Ieguldījumi un investīcijas dažādos projektos jau karjeras laikā – cik bieži šādu soli izvēlas sportisti?Studijā: olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Agnis Čavars un “BluOr Bank” investīciju direktors Pauls Miklaševičs.Sportacentrs.com · #2 "(Bez)maksas sports": liela nauda Latvijas sportā

Video: "(Bez)maksas sports": sportistiem patīk sevi atalgot ar lielākiem tēriņiem

Piedāvājam fragmentu no raidījuma “(Bez)maksas sports” jaunākās epizodes, kurā tiek runāts par lielu naudu Latvijas sportā. Studijā olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Agnis Čavars un “BluOr Bank” investīciju direktors Pauls Miklaševičs.Raidījums jau šovakar (7. novembris) plkst. 21.00 būs skatāms kanālā TV4 un arī portālā Sportacentrs.com.
Trīs zvaigžņu balva. Foto: Lauris Vīksne / olimpiade.lv

"Trīs zvaigžņu balvā" būs vēl viena nominācija, apbalvošana notiks 17. janvārī

Pienācis laiks izvērtēt sporta nozares sasniegumus, lai šī gada sporta izcilības godinātu svinīgā ceremonijā – "Trīs zvaigžņu balvā 2023", informē Latvijas Olimpiskā komiteja. No 6. novembra tiek izvirzīti nominanti pirmajās desmit nominācijās, šis pirmās kārtas process ilgs visu nedēļu līdz pat 10. novembrim. Tam, kā ierasts, sekos tautas balsojums, bet balvu pasniegšanas ceremonija risināsies 17. janvārī Hanzas peronā.
Augsvērtīgo sešu rezultātu uzrādītāji. Foto: Latvijas Peldēšanas federācija.

Rīgas sprintā peldēšanā dominē igauņi, no Latvijas labākie Bobrovs un Feldbergs

XI Starptautiskajā peldēšanas sprinta festivālā “Rīgas Sprints 2023” augstvērtīgākos rezultātus sasnieguši Igaunijas klubu pārstāvji, savukārt starp Latvijas peldētājiem ar identisku augstvērtīgāko rezultātu izcēlās Daniils Bobrovs un Ģirts Feldbergs.

Video: 11. Starptautiskais Sprinta festivāls peldēšanā “Rīgas Sprints 2023”. 2.dienas vakara sesijas ieraksts

11. Starptautiskais Sprinta festivāls peldēšanā “Rīgas Sprints 2023”. 2.dienas vakara sesijas ieraksts

Video: 11. Starptautiskais Sprinta festivāls peldēšanā “Rīgas Sprints 2023”. 2.dienas rīta sesijas ieraksts

11. Starptautiskais Sprinta festivāls peldēšanā “Rīgas Sprints 2023”. 2.dienas rīta sesijas ieraksts

Video: 11. Starptautiskais Sprinta festivāls peldēšanā “Rīgas Sprints 2023”. 1.dienas vakara sesijas ieraksts

11. Starptautiskais Sprinta festivāls peldēšanā “Rīgas Sprints 2023”. 1.dienas vakara sesijas ieraksts

Video: 11. Starptautiskais Sprinta festivāls peldēšanā “Rīgas Sprints 2023”. 1.dienas rīta sesijas ieraksts

11. Starptautiskais Sprinta festivāls peldēšanā “Rīgas Sprints 2023”. 1.dienas rīta sesijas ieraksts
Foto: Roberts Voskāns.

"Rīgas Sprintā" peldēšanā startēs teju 400 dalībnieku no Latvijas un kaimiņvalstīm

Šajā nedēļas nogalē, 3. un 4. novembrī, sporta nama “Daugava” peldbaseinā norisināsies 11. starptautiskais sprinta festivāls “Rīgas Sprints 2023”, kurā šogad pulcēsies teju 400 sportistu no Latvijas, kā arī kaiminvalstīm.

Reklāmraksts: Jūrmalā diskutēs, kā mazināt noslīkušo skaitu visā Eiropā

Šī gada 11. un 12. novembrī Eiropas Peldēšanas federācija (European Aquatics) sadarbībā ar Latvijas Peldēšanas federāciju (LPF) rīkos pirmo starptautisko konferenci "Learn to Swim" (“Mācīties peldēt”). Konferences galvenais mērķis ir dalīties pieredzē un uzsākt kopīgu darbu, lai mazinātu noslīkšanas gadījumu skaitu un uzlabotu iedzīvotāju peldētprasmi visas Eiropas līmenī. Reģistrācija konferencei līdz 3. novembrim vietnē https://conference.swimming.lv/.
Latvijas komanda. Foto: Latvijas Peldēšanas federācija.
2

Latvijai godalgas Baltijas mākslas peldēšanas čempionātā

Igaunijas pilsētā Tartu norisinājies II Baltijas čempionāts mākslas peldēsanā, kurā Latviju pārstāvēja 15 jaunās sportistes no mākslas peldēšanas skolas “Artistic Swimming Latvia”, izcīnot vairākas godalgotas vietas, tajā skaitā arī uzvaras.
Foto: Kaspars Teilans

Izdota Latvijas vēsturē pirmā grāmata par sporta tiesībām

Izdota Latvijas vēsturē pirmā grāmata – zinātniskā monogrāfija par sporta tiesībām “Sporta tiesības. Aktuālās problēmas, izaicinājumi un jaunākās tendences”. Grāmatā, kuras autores ir Ekonomikas un kultūras augstskolas asociētās profesores Dr. Marina Kameņecka-Usova un Dr.Karina Zalcmane, skatītas aktuālās problēmas, izaicinājumi un jaunākās tendences sportā tiesībās, ārvalstu pieredze un aktualitātes Latvijā.
Vladimirs Šteinbergs. Foto: IZM
6

IZM negrasās atkāpties no plāniem mainīt sporta finansēšanas kārtību

“Protams, kā jau pirms jebkurām pārmaiņām, bija un būs neapmierinātie,” atbildot uz Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) šodien izplatītajā paziņojumā teikto par izmaiņām sporta finansēšanas kārtībā, sarunā ar portālu Sportacentrs.com pauda Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sporta departamenta vadītājs Vladimirs Šteinbergs.
1

Video: #1 "(Bez)maksas sports": karjeras izvēle - profesionāls sportists

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums (12 sērijās) par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.1. epizodes tēma: karjeras izvēle - profesionāls sportists. Kas motivē jaunieti kļūt par profesionālu sportistu? Slava, nauda vai bauda? Vai ar neierobežotiem naudas līdzekļiem var izaudzināt augsta līmeņa atlētu? Vai virzīt mērķi “mans bērns būs profesionāls sportists” ir pieļaujami?Studijā: Tomass Dukurs un Askolds Uldriķis.Sportacentrs.com · #1 "(Bez)maksas sports": karjeras izvēle - profesionāls sportists
Jelgavas SPS komandas peldētāji. Foto: Jelgavas SPS.

Pirmajā LČ peldēšanā U13 individuāli labākā Monokandilose, komandām – Jelgavas SPS

Pagājušajā nedēļas nogalē Jūrmalā norisinājās pirmais Latvijas U13 čempionāts peldēšanā, kurā augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Ķīpsalas peldbaseina audzēkne Darija Monokandilose, bet neoficiālajā komandu vērtējumā vissekmīgākā bija Jelgavas Specializētā peldēšanas skola (SPS).
Daniils Bobrovs. Foto: Latvijas Peldēšanas federācija.

Bobrovam un Feldbergam Pasaules kausa pēdējā posmā vietas aiz labāko desmitnieka

"World Aquatics" Pasaules kausa noslēdzošajā posmā Budapeštā Latvijas izlases peldētāji ieņēmuši vietas uzreiz aiz pirmā desmitnieka – Daniils Bobrovs izcīnījis 11. vietu 200m brasā, tikmēr Ģirtam Feldbergam 13. vieta 100m uz muguras, informē Latvijas Peldēšanas federācija.
7

Jauns sporta analītiskais raidījums kanālā TV4 - "(Bez)maksas sports"

Profesionālais sports un nauda - lietas, kas bieži vien soļo roku rokā un savijas arvien ciešāk. Jaunais TV4 kanāla raidījums "(Bez)maksas sports", kas savu pirmizrādi piedzīvos 24. oktobra vakarā, pievērsīsies tieši sporta finansiālo jautājumu analīzei un izvērtēšanai, to darot 12 stāstu un diskusiju sērijās.
Foto: Reuters/Scanpix

Kenijas peldētāji pēc četru gadu diskvalifikācijas drīkstēs atgriezties starptautiskajā apritē

LETA--AFP. Kenijas peldētāji pēc četru gadu diskvalifikācijas varēs atgriezties Starptautiskās Peldēšanas federācijas ("World Aquatics") rīkotajās sacensībās.
No kreisās: Vladimirs Šteinbergs, Anda Čakša, Jānis Buks un Kārlis Lejnieks. Foto: IZM
2

IZM smalkāk skaidro sporta organizāciju jauno finansēšanas kārtību

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sporta departamenta vadītājs Vladimirs Šteinbergs šodien sarunā ar portālu Sportacentrs.com smalkāk izskaidroja vakar izskanējušo informāciju par valsts finansējuma sporta federācijām sadali un plānoto kārtību, kā tas varētu notikts 2024. gadā. Viņš kliedēja runas, ka tiks veidota jauna “aģentūra”, kas veiks šīs funkcijas.
Reds Rullis. Foto: Roberts Voskāns/Latvijas peldēšanas federācija.

LK 2. posmā peldēšanā Rullim otrā uzvara junioros, jauniešiem labākā Hoļme

Latvijas kausa izcīņas otrajā posmā peldēšanā Jelgavā, pulcējot vairāk kā 340 dalībnieku no visas Latvijas, savu uzvaras gājienu junioros turpināja valmierietis Reds Rullis, savukārt jauniešu konkurencē kausa ieskaitē pie pirmās uzvaras tika mājiniece Eva Hoļme.
Ģirts Feldbergs. Foto: Latvijas Peldēšanas federācija.

Feldbergam 11. vieta Pasaules kausā peldēšanā 100 metros uz muguras

LETA. Latvijas peldētājs Ģirts Feldbergs aizvadītajā nedēļas nogalē Berlīnē ieņēma 11. vietu Pasaules kausa posma peldēšanā 100 metru distancē uz muguras, informē Latvijas Peldēšanas federācija (LPF).
Foto: Swimming Masters Latvia .

Latvijas peldētāja izcīna pilnu medaļu komplektu Ziemeļvalstu atklātajā vecmeistaru čempionātā

Dānijā notikušajā Ziemeļvalstu atklātajā vecmeistaru čempionātā peldēšanā "Nordic Open Masters 2023" no trim Latvijas pārstāvjiem sekmīgāk nostartēja Marta Annija Goberga, kura nopelnīja pilnu medaļu komplektu.
Foto: Latvijas Peldēšanas federācija.

Pasaules kausā peldēšanā Berlīnē startēs astoņi Latvijas pārstāvji

World Aquatics jaunās sezonas pirmajā pasaules kausa posmā, kas šajā nedēļas nogalē norisināsies Berlīnē, startēs astoņi Latvijas pārstāvji.
Foto: Shutterstock

Izgāžas peldētāju iniciatīva izveidot visiem dzimumiem vienoto sacensību kategoriju

Pasaules kausa izcīņā peldēšanā Berlīnē nav saņemts neviens pieteikums dalībai tā sauktajā atklātajā kategorijā, kur drīkstēja sacensties visu dzimumu pārstāvji, atzinusi pasaules peldēšanas vadošā organizācija "World Aquatics".
Foto: Roberts Voskāns/SportaFoto.com/Latvijas Peldēšanas federācija.

Latvijas kausa I posmā peldēšanā uzvar Grīnberga un Rullis

Latvijas kausa izcīņas jaunās sezonas pirmajās sacensībās, kas aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās Ķekavā, uzvaras laurus plūca mājiniece Karla Grīnberga un Valmieras sporta skolas audzēknis Reds Rullis.

Nedēļas nogalē sāksies Latvijas kausa jaunā sezona peldēšanā

Šajā nedēļas nogalē, 22. un 23. septembrī, Ķekavā sāksies Latvijas kausa jaunā sezona peldēšanā, kur sacentīsies jauniešu un junioru vecuma peldētāji.
Ruslans Nakoņečnijs. Foto: Andrejs Terentjevs, F64

Sportiskā ģimene Nakonečniji atklās jaunu peldēšanas apmācību centru Rīgā

Svētdien, 10. septembrī, pludmales sporta un atpūtas centrā “Palms Beach Club”, Ruslans Nakonečnijs, kurš pārstāvējis Latviju olimpiskajās spēlēs modernajā pieccīņā, ar sievu Alīnu svinīgā un draudzīgā atmosfērā atklās mūsdienīgu peldēšanas centru “SWIM Baltic”, kas būs domāts gan aktīvā dzīvesveida piekritējiem, gan arī profesionāļiem. Šajā peldēšanas centrā pieredzējuši speciālisti nodrošinās peldēšanas prasmju apmācību arī bērniem.