Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 2

Par ko īsti cīnās Latvijas sportā? Naudu, varu, principiem?

Latvijas sporta sistēmā norisinās ilgstošas kaislības un intrigas, cīņas citam pret citu un cīņas par sevi - tas ir fakts, ko daiļrunīgi apliecina gan LOK prezidentu nomaiņas, gan prioritāro sporta veidu saraksta ieviešana, gan nesekmīgie mēģinājumi apvienot sporta nozari. Bet par ko tad īsti ir šīs cīņas? Ar šo savā ziņā klišejisko jautājumu portāls Sportacentrs.com vērsās pie Latvijas sporta piramīdas augšgala pārstāvjiem.
Jānis Buks. Foto: LOK
10

LOK prezidents vaino Čakšas komandu par politiskā spiediena izdarīšanu

LETA. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks vaino Izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai pietuvinātas personas par politiska spiediena izdarīšanu, trešdienas vakarā vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).
"Rīdzene" DSN komanda. Foto: LPF.

LČ peldēšanā junioriem labots rekords, Ozolai 5 zelti, Deičmanim un Čurgelim pa četriem

Aizvadītajā nedēļas nogalē Jelgavā notiekošajā Latvijas U20 čempionātā RBJSS Rīdzene dāmu kvartets labojis nacionālo rekordu 4x50m brīvā stila stafetē, tikmēr komandu ieskaitē uzvaras laurus plūca RBJSS Rīdzene Daugavas SN komanda, kura tādejādi ir triumfējusi visos trijos šīs sezonas vecuma posmu čempionātos. Savukārt ar zelta medaļu klāstu izcēlās rīdziniece Patrīcija Elizabete Ozola, kā arī jelgavnieks Nikolass Deičmans un daugavpilietis Valērijs Čurgelis.
Foto: twitter.com/JurmalaVolley
7

Kādēļ valsts dažiem dod 100%, bet dažiem nē? Personīga izrēķināšanās?

Jau ilgāku laiku kuluāros - bet nu arī arī publiskajā telpā - uzvirmojis jautājums par valsts līdzfinansējumu olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram pludmales volejbolā - Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Nāciju kausa finālturnīram. Caur Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) virzītais valsts līdzfinansējums paredzēts gandrīz divreiz mazāks par pieprasīto. Portāls Sportacentrs.com lūkoja skaidrot situācijas būtību.
Džozefs Skūlings. Foto: Olympics

Singapūras vienīgais olimpiskais čempions Skūlings beidz sportista karjeru

LETA--AFP. Peldētājs Džozefs Skūlings, kurš Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs 2016.gadā pārspēja ASV peldēšanas sporta leģendu Maiklu Felpsu, kļūstot par Singapūras pirmo un vienīgo olimpisko čempionu, otrdien sociālajos tīklos paziņoja, ka beidz profesionāla sportista karjeru.
Aivars Platonovs. Foto: Romāns Kokšarovs/LOK

Platonovs nekandidēs uz trešo termiņu - septembrī LPF vēlēs jaunu prezidentu

Vakar, 28.martā, Latvijas Peldēšanas federācijas biedru kopsapulcē vienbalsīgi apstiprināts 2023. gada darbības pārskats, LPF aktivitāšu un ieņēmumu-izdevumu plāns 2024. gadam, kā arī apstiprināts 2024. gada pārskata-vēlēšanu sesijas norises datums un vēlēšanu nolikums. Vienlaikus LPF prezidents Aivars Platonovs informēja biedrus, ka pieņēmis lēmumu nekandidēt uz trešo termiņu prezidenta amatā, motivējot biedrus laikus meklēt un uzrunāt jaunus kandidātus.
LSFP prezidents Einars Fogelis un LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks. Foto: LOK
6

LOK biedri neatbalsta LOK un LSFP apvienošanās procesa uzsākšanu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) biedri šodien Ģenerālās asamblejas sesijā (aizklātā balsojumā) nolēma neatbalstīt kārtību, kādā Latvijas Sporta Federāciju padome (LSFP) tiktu apvienota ar LOK.

Video: #12 "(Bez)maksas sports": sporta primārais mērķis Latvijā

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums 12 sērijās par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.12. epizodes tēma: sporta primārais mērķis Latvijā – pašapziņas, patriotisma un valsts atpazīstamības pasaulē veicināšana vai veselīgs dzīvesveids? Vai sporta mērķis ir savā ziņā salīdzināms ar kultūras nozari vai tomēr ar veselības jautājumiem? Kā mērīta sporta atdeve dažādu mērķu sasniegšanai? Vai jebkādi mērījumi par tik plašiem jautājumiem vispār ir iespējami?Studijā: skeletona treneris un brāļu Martina un Tomasa Dukuru tēvs Dainis Dukurs un Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.Sportacentrs.com · #12 "(Bez)maksas sports": sporta primārais mērķis Latvijā
Foto: LOK

Sporta saime lems un balsos par LOK un LSFP apvienošanu

27. marta rītā uz Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) asambleju pulcēsies Latvijas sporta sabiedrība. Sesija šoreiz iztiks bez prezidenta vēlēšanām, kas plānotas jau rudenī, taču divi aktuālākie jautājumi būs LOK statūtu jaunās redakcijas apstiprināšana, nostiprinot tajos papildināto LOK biedru struktūru un balsošana par reorganizācijas līgumu, kas paredz kārtību, kādā Latvijas Sporta Federāciju padome (LSFP) tiks pievienota LOK. Vienkāršiem vārdiem sakot, Latvijas sporta saime balsos par vai pret divu organizāciju apvienošanu.
Latvijas peldētāji un treneri Baltijas čempionātā. Foto: sportafoto.com/Roberts Voskāns

Viļņā krīt Latvijas rekords stafetē peldēšanā un jauns junioru rekords Aleksejevam 200m tauriņstilā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Lietuvas galvaspilsētā norisinājās Baltijas valstu čempionāts peldēšanā, kurā mūsu peldētāji sasniedza jaunu nacionālo rekordu 4x100m brīvā stila stafetē, bet Elijs Aleksejevs laboja Latvijas junioru rekordu 200m tauriņstilā. Kopumā mūsu peldētājiem 47 godalgas, tai skaitā 15 zelta.
Džeja Delanija Patrika. Foto: Latvijas Peldēšanas federācija.

Patrikai 28. vieta NCAA finālsacensībās daiļlēkšanā

LETA. Latvijas sportiste Džeja Patrika sestdien Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmās divīzijas finālsacensībās ierindojās 28. pozīcijā daiļlēkšanā no torņa.
Ieva Maļuka. Foto: Arvis Ertmanis

Maļukai 28. vieta NCAA finālsacensībās 200 jardu peldējumā brīvajā stilā

LETA. Latvijas peldētāja Ieva Maļuka piektdien Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmās divīzijas finālsacensībās ierindojās 28.pozīcijā 200 jardu peldējumā brīvajā stilā.
Ieva Maļuka. Foto: Swimming.lv

Maļukai 18. vieta NCAA finālsacensībās 200 jardu kompleksajā peldējumā

LETA. Latvijas peldētāja Ieva Maļuka ceturtdien Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmās divīzijas finālsacensībās ierindojās 18.pozīcijā 200 jardu kompleksajā peldējumā.
Foto: Roberts Voskāns.

Latviju BČ peldēšanā Viļņā pārstāvēs 49 sportisti, arī Feldbergs, Rullis un Deičmans

Šajā nedēļas nogalē, 23.-24.martā, Lietuvas galvaspilsētas jaunākajā olimpiskā izmēra peldbaseinā norisināsies Baltijas valstu čempionāts peldēšanā, kurā trīs valstu konkurencē startēs 234 sportisti, bet Latvijas pārstāvju vidū līderi būs Ģirts Feldbergs, Reds Rullis un Nikolass Deičmans.
Parīzes spēlēs būs 300 000 prezervatīvu. Foto: TZM Sports
18

300 000 prezervatīvi sportistiem un sportistēm Parīzes olimpiskajās spēlēs

Parīzes olimpiskajās spēlēs sportistu rīcībā būs 300 000 prezervatīvu, kas ir otrais augstākais rādītājs vērienīgo sacensību vēsturē. Vairāk bija tikai Riodežaneiro spēlēs.

Video: #11 "(Bez)maksas sports": sports un studijas ārzemēs - finansiālie apsvērumi

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums 12 sērijās par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.11. epizodes tēma: sports un studijas ārzemēs - finansiālie apsvērumi. Ar ko jāsaskaras un kādas izvēles jāizdara jaunajiem sportistiem, kuri vēlas studēt ārzemēs. Vai pilnu stipendiju var iegūt jebkurš vai tikai izredzētie? Kam jānotiek un ar ko rēķināties, lai sportošanu apvienotu ar studijām ASV? Profesionāls sportists Eiropā vai sports un studijas ASV. Plusi un mīnusi, par un pret.Studijā: sportisti, kuri studijas ārzemēs pratuši apvienot ar sportu - pludmales volejboliste Tīna Graudiņa un bijušais basketbolists Haralds Kārlis.Sportacentrs.com · #11 "(Bez)maksas sports": sports un studijas ārzemēs - finansiālie apsvērumi
Tokijas olimpisko spēļu čempions Nauris Miezis. Foto: Reuters/Scanpix
22

LOV vasaras sastāvā apstiprina 132 sportistus no 32 sporta veidiem

Latvijas Olimpiskā vienība paziņojusi, ka šī gada vasaras sastāvam apstiprināti 132 sportisti no 32 dažādiem sporta veidiem. No tiem 20 iekļauti zelta sastāvā, 38 sudraba, bet veseli 74 - bronzas. Daļai sportistu neiekļūšanas gadījumā Parīzes olimpiskajās spēlēs atbalsts tiks pārtraukts.
Eneli Jefimova. Foto: Latvijas Peldēšanas federācija.

Peldētājam Deičmanam trešais junioru rekords, labākā – Eiropas čempione Jefimova

Latvijas Jauniešu un junioru čempionāta noslēdzošajā sesijā Nikolass Deičmans labojis trešo junioru rekordu šajās sacensībās, bet sacensību augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Eneli Jefimova, kas pārsniedza 900 gūtu punktu robežu.
Kristaps Čilipāns. Foto: Latvijas Peldēšanas federācija.

Peldētājam Čilipānam zelts un Eiropas junioru čempionāta normatīvs

Par trešās dienas rīta sesijas pārsteigumu parūpējās Ādažu BJSS audzēknis Kristaps Čilipāns, kurš 50m brasā izpildīja normatīvu dalībai Eiropas junioru čempionātā, tādējādi pievienojoties Nikolasam Deičmanam, kas to paveica dienu iepriekš.

Video: 6. Latvijas junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā. 3. dienas vakara sesijas ieraksts

6. Latvijas junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā. 3. dienas vakara sesijas ieraksts

Video: 6. Latvijas junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā. 3. dienas rīta sesijas ieraksts

6. Latvijas junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā. 3. dienas rīta sesijas ieraksts
Foto: Latvijas Peldēšanas federācija.

Otrajā dienā peldēšanas čempionātā Ķīpsalā dominē igauņi, Deičmanam atkal rekords

Latvijas junioru un jauniešu čempionātā peldēšanā, kas norisinās RTU Ķīpsalas peldbaseinā, otrajā sacensibu dienā domminēja Igaunijas peldētāji ar titulēto Eneli Jefimovu priekšgalā, bet Nikolass Deičamans sasniedza vēl vienu sacensību rekordu.

Video: 6. Latvijas junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā. 2. dienas vakara sesijas ieraksts

6. Latvijas junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā. 2. dienas vakara sesijas ieraksts

Video: 6. Latvijas junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā. 2. dienas rīta sesijas ieraksts

6. Latvijas junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā. 2. dienas rīta sesijas ieraksts
Foto: Latvijas Peldēšanas federācija.

No Latvijas peldētājiem augstvērtīgākais rezultāts Brenčam, Deičmanam vēl viens rekords

Aizvadīta VI Latvijas jauniešu un junioru čempionāta otrās dienas pirmās puses sesija,kurā noskaidroti finālisti un kaklā kārtas medaļas Latvijas sportistu ieskaitē. Starp Latvijas sportistiem augstvērtīgāko rezultātu sasniedza Kristians Brenčs, bet no ārvalstu sportistiem labākais rezultāts arī šodien Eiropas pieaugušo un junioru čempionei no Igaunijas Eneli Jefimovai. Savukārt Nikolasam Deičamanm vēl viens rekords.

Video: 6. Latvijas junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā. 1. dienas vakara sesijas ieraksts

6. Latvijas junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā. 1. dienas vakara sesijas ieraksts
Jaunais rekordists Nikolass Deičmans. Foto: Latvijas Peldēšanas federācija.

Peldētājs Deičmans uzstāda Latvijas rekordu 200m uz muguras

Nikolass Deičmans Latvijas jauniešu un junioru čempionāta pirmajā dienā laboja Latvijas rekordu 200m peldējumā uz muguras pieaugušajiem, finiša sienai pieskaroties pēc divām minūtēm un 02,65 sekundēm (2:02,65).
Nikolass Deičamns. Foto: Sportafoto.com

Junioru izlases līderim Deičmanam uzvara, pirmās dienas labākais rezultāts Eiropas čempionei

VI Latvijas jauniešu un junioru čempionātā sadalīti pirmie medaļu komplekti, kā arī noskaidroti vakara sesijas finālisti, kas cīnīsies par godalgām atklātajā ieskaitē. Starp Latvijas sportistiem rīta sesijā augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja jelgavnieks Nikolass Deičmans, bet no ārvalstu sportistiem pārliecinoši labākais rezultāts Eiropas čempionei Eneli Efimovai.

Video: 6. Latvijas junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā. 1. dienas rīta sesijas ieraksts

6. Latvijas junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā. 1. dienas rīta sesijas ieraksts
Ieva Maļuka. Foto: f64

Peldētājai Maļukai trešā vieta NCAA sacensībās

LETA. Latvijas sportiste Ieva Maļuka ceturtdien izcīnīja trešo vietu 200 jardu kompleksajā peldējumā ASV Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) "Pac-12" konferences čempionātā.
Foto: swimming.lv

Atklātajā jauniešu un junioru čempionātā dalībnieku rekords un Eiropas čempione, tiešraide TV4

Šajā nedēļas nogalē no 1. līdz 3. martam Ķīpsalas peldbaseinā norisināsies VI Latvijas atklātais jauniešu un junioru čempionāts peldēšanā, kurā pulcēsies rekordliels dalībnieku skaits. Sacensībās startēs vairāk nekā 580 pašmāju jaunie peldētāji, kā arī 160 sportistu no Azerbaidžānas, Somijas un Igaunijas, kuras klubu rindās būs arī Eiropas čempione Eneli Jefimova.
1

Video: #10 "(Bez)maksas sports": valsts nauda lieliem sporta pasākumiem – vai lietderīgi?

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums 12 sērijās par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.10. epizodes tēma: Pēdējā piecgadē Latvijā aizvadīti un arī šogad norisināsies vairāki lieli starptautiski sporta pasākumi, kuri saņēmuši un vēl saņems ievērojamu valsts finansiālo atbalstu. Cik lietderīga ir valsts naudas tērēšana šādiem sporta forumiem? Kāda ir šo investīciju atdeve īstermiņā un ilgtermiņā?Studijā: LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava un "Eurobasket 2025" izpilddirektors Kristaps Janičenoks. Viedokļus izsaka LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs un LPF prezidents Aivars Platonovs.Sportacentrs.com · #10 "(Bez)maksas sports": valsts nauda starptautisku sporta pasākumu organizēšanai – vai lietderīgi?
1

Video: Lielie sporta turnīri Latvijā - var salīdzināt ar "Michelin" žūriju tūrismā

Piedāvājam fragmentu no raidījuma “(Bez)maksas sports” šīs nedēļas epizodes, kurā tiek runāts par lielu starptautisku sporta pasākumu organizēšanu par valsts naudu. Studijā: "EuroBasket 2025" izpilddirektors Kristaps Janičenoks un LIAA Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava. Viedokļus raidījumā paudīs arī Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs un LOK viceprezidents, Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs.Raidījuma "(Bez)maksas sports" 10. epizodi pilnā garumā skaties TV4 kanālā otrdien, 27. februārī, plkst. 21:00, kā arī portālā Sportacentrs.com.