Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3030, Did:0, useCase: 3

LOK prezidents vaino Čakšas komandu par politiskā spiediena izdarīšanu

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

LOK prezidents vaino Čakšas komandu par politiskā spiediena izdarīšanu
Jānis Buks. Foto: LOK

LETA. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks vaino Izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai pietuvinātas personas par politiska spiediena izdarīšanu, trešdienas vakarā vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).

Buks atklāja, ka LOK attiecības ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) pasliktinājušās pēc tam, kad LOK atteikusies noslēgt sadarbības līgumu ar izdevniecību "Rīgas Viļņi", kurā iepriekš strādājis Čakšas padomnieks Raivis Bergs. Savukārt kopš pagājušā gada oktobra izdevniecības operatīvā vadītāja esot Berga māsa Elīna.

Berga noliedza, ka būtu bijušas sarunas par sadarbības iespēju, taču Buks izcēla, ka sarunas ar izdevniecību bijušas vēl pirms Berga kļuva par operatīvo vadītāju, norādīja LTV.

Viņš skaidroja, ka neilgi pēc tam, kad jūlijā tika ievēlēts par LOK prezidentu, esot saņēmis no IZM uzstādījumu, ka ir nepieciešams atbrīvot no amata vairākus ilggadējus LOK darbiniekus.

"Ja es vēlos produktīvu sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministriju, tad man no darba ir jāatlaiž Dace Gulbe, Raitis Keselis un Lilita Mitrofanova, kas ir Raita Keseļa dzīvesbiedre," raidījumam teica Buks.

"Man šo nodeva trešās personas. Savukārt pēc tam, 12.augustā, kad man bija jau viens pret vienu tikšanās ar Raivi Bergu, viņš man personiski atkārtoja tieši šos pašus vārdus un uzvārdus un tieši šo pašu uzdevumu," viņš turpināja.

Šobrīd LOK vairs nestrādā tikai Gulbe, taču Buks atklāja, ka viņas aiziešanai no LOK bijuši citi iemesli.

Buks apgalvoja, ka ultimāts izvirzīts arī izvēloties Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vadītāju. Atklātā konkursā visaugstāko novērtējumu saņēma Daniēls Nātriņš, kurš vienlaikus ir IZM pakļautībā esošā Nacionālā sporta centra vadītājs. LOK vēlējās, lai LOV vadītājs strādā pilna laika darbu, taču sludinājumā to nebija norādījusi.

Savukārt, kad LOK komiteja nav vēlējusies apstiprināt Nātriņu amatā, Bukam tika izteikts ultimāts, ka līdz 29.decembrim Nātriņš esot jāapstiprina kā LOV valdes loceklis. "Ja neapstiprināsim, tad sportistiem finansējums tiks nogriezts," piebilda Buks, kurš piekāpies spiedienam un nav vēlējies olimpiskajā gadā pakļaut sportistus riskam.

Čakšas padomnieks Bergs apstiprinājis, ka ar Buku ir runājis, taču noliedza jebkādus pārmetumus, norāda LTV.

Saskaņā ar Olimpisko hartu Buka apgalvojumiem var būt nopietnas sekas, jo, ja apstiprināsies tas, ka LOK ir pakļāvusies politiskajam spiedienam, organizācijai draud atzīšanas apturēšana, par ko lemj Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja.

Izmantotie resursi:
LETA

  +5 [+] [-]

, 2024-04-10 22:34, pirms 2 mēnešiem
Čakša ļoti nekaunīga, viņai sen laiks atkāpties.😡😡😡

  +4 [+] [-]

, 2024-04-11 00:11, pirms 2 mēnešiem
Kur iet Čakša & Co, tur drīz sāk nelabi ost.

  +5 [+] [-]

, 2024-04-11 06:57, pirms 2 mēnešiem
IZM nav neviena kurš kaut mazliet no sporta kaut ko sajēgtu. Ne viņi zin kas ir hanbols,nu tā kā tajā latviēšu filmā.

  +3 [+] [-]

, 2024-04-11 08:01, pirms 2 mēnešiem
Čakša sapisa veselības ministriju, nu ir laiks Izglītības.
Nekad dzīvē neesmu sapratis, kā ministrs, teiksim, kas ir labs veselības ministrijā, var strādāt pēkšņi izglītības, vai Gerharda kungs, cik jau ministrijas izmēģinājis?
Tas būtu tā, biju skolotājs sporta, tagad būšu ģimenes ārsts.

  -4 [+] [-]

, 2024-04-11 08:25, pirms 2 mēnešiem
Vēl beigsies ar to, ka būs jāstartē bez sava karoga (Pučes sapnis) vienā komandā ar neitrālajiem...

  -3 [+] [-]

, 2024-04-11 08:26, pirms 2 mēnešiem
D-Mob augšāmcēlies rakstīja: Čakša sapisa veselības ministriju, nu ir laiks Izglītības.
Nekad dzīvē neesmu sapratis, kā ministrs, teiksim, kas ir labs veselības ministrijā, var strādāt pēkšņi izglītības, vai Gerharda kungs, cik jau ministrijas izmēģinājis?
Tas būtu tā, biju skolotājs sporta, tagad būšu ģimenes ārsts.
Viņi visi tur taču ir tikai marionetes (biksīšu ieliktnīši).
Slēpts komentārs: Damokla_zobens_23

  -1 [+] [-]

, 2024-04-11 11:37, pirms 2 mēnešiem
eh tie politiķi Vienotības jenoti, galīgi bremzes atlaiduši

  -3 [+] [-]

, 2024-04-11 12:04, pirms 2 mēnešiem
Jātaisa ārkārtas vēlēšanas un tautai jābeidz vienreiz dauņus tēlot ... savādāk 30 gadus Jūs aiz deguna Vienotība vazā ...

  +1 [+] [-]

, 2024-04-11 21:19, pirms 2 mēnešiem
Latvijas SOK laiks saprast ,ka pa vecam saimniekot jābeidz un pareizi Puče un Janševics pateica ,ka tie laiki ,kad SOK cer uz nodokļu naudas sadali jāizbeidz.Valsts [izglītības ministrija] naudiņu sporta federācijām var izmaksāt apejot SOK kantori.