Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3030, Did:0, useCase: 3

Olimpiskā kvalifikācija paukošanā norisināsies bez okupantvalstu sportistiem

Emils Ozerinskis

Olimpiskā kvalifikācija paukošanā norisināsies bez okupantvalstu sportistiem
Foto: AP/Scanpix

LETA. Agresorvalstu (krievu un baltkrievu) paukotāji nepiedalīsies Parīzes olimpisko spēļu sacensībās, otrdien paziņoja Eiropas Paukošanas konfederācijas (EFC) prezidents Džordžo Skarso.

Agresorvalstu pārstāvji nav pieteikušies dalībai olimpisko spēļu Eiropas zonas kvalifikācijas turnīram, kas šonedēļ norisināsies Luksemburgā. Tajā paukotāji cīnīsies par sešām kvotām dalībai Parīzes olimpisko spēļu sacensībās.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) decembrī, neņemot vērā agresoru militāro iebrukumu Ukrainā, atļāva krieviem un baltkrieviem Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.

Jūlijā pasaules čempionātā pēc cīņas ukrainiete Olga Harlana atteicās paspiest roku krievietei Annai Smirnovai, kura to nosauca par necieņu un atteicās pamest laukumu. Harlana par savu rīcību tika diskvalificēta un tā rezultātā viņa nevarēja uzlabot savu pozīciju olimpisko spēļu kvalifikācijā. Tomēr vēlāk SOK izmantoja savas tiesības un izņēmuma kārtā piešķīra Harlanai vietu olimpisko spēļu sacensībās.

Smirnova, kuras brālis ir okupantu armijas karavīrs, tika pie iespējas piedalīties pasaules čempionātā, neskatoties uz to, ka sportistu atbilstību neitrālā atlēta statusam vērtēja speciāli nolīgta drošības firma.

2024. gada Parīzes olimpiskās spēles norisināsies no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Izmantotie resursi:
LETA