Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3030, Did:0, useCase: 3

Saeima noraida iniciatīvu par Eirovīzijai paredzētā finansējuma novirzīšanu sportam

Agris Suveizda

Saeima noraida iniciatīvu par Eirovīzijai paredzētā finansējuma novirzīšanu sportam
Artūrs Šingirejs jeb Dons. Foto: LBS

LETA. Saeima šodien noraidīja iedzīvotāju iniciatīvu par Eirovīzijai paredzētā finansējuma novirzīšanu Latvijas sportam. Par iniciatīvas nodošanu izskatīšanai komisijās nobalsoja 32 deputāti, pret bija 24, bet 31 deputāts balsojumā atturējās.

Iniciatīvas autors Kristaps Bogdanovičs iepriekš Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā aicināja pārtraukt Latvijas dalību Eirovīzijā, jo esot visai apšaubāmi, vai Eirovīzija būtiski palīdzot Latvijas tēlam un reputācijai. Viņaprāt, cilvēki, kuri piedalās dziesmu konkursā, mēdz uzvesties "piedauzīgi un to arī afišē kā normu". Iniciatīvas autors akcentē, ka ir Eiropas valstis, kas Eirovīzijā nepiedalās dažādu iemeslu dēļ, tostarp finansiālo.

Bogdanoviča ieskatā, nav normāli, ka Latvijas Biatlona federācijai (LBF) ir jāvāc ziedojumi, lai startētu pasaules čempionātā, kas, pēc iniciatīvas autora domām, "pilnīgi noteikti ir svarīgāk par Eirovīziju". "Līdz ar sporta nostiprināšanu un vēl lielākiem sasniegumiem, arī jaunatnei būs aizvien vairāk tiešām pozitīvu piemēru - panākumus un atpazīstamību guvušu sportistu, kuriem līdzināties," domā iniciatīvas autors.

"Nekad neesmu bijis pret mūziku, pats esmu kultūras cilvēks," izteicās Bogdanovičs, tomēr uzstājot, ka no dalības Eirovīzijā neesot nekāds pienesums.

Latvijas Televīzijas (LTV) Programmu daļas direktore Jana Semjonova akcentēja, ka pretnostatīt mūziku un sportu ir nepareizi. Komentējot pārmetumus par to, ka Latvijas pārstāvjiem Eirovīzijā nav izcili rezultāti, Semjonova pauda, ka sportā ir salīdzinoši vienkāršāk redzēt un izmērīt rezultātus, taču arī sportisti tiek atbalstīti tad, kad viņiem nav tik labi rezultāti, kā vēlētos.

LTV pārstāve uzsvēra, ka Eirovīzija ir ļoti svarīga populārās mūzikas industrijai. Pēc Semjonovas vārdiem, ir sabiedrības daļa, kurai pasākums interesē, piemēram, Eirovīzijas pusfinālu un finālu Latvijā noskatījās vairāk nekā 200 000 cilvēku, savukārt nobalsoja par kādu valsti 55 000 balsotāju.

Latvijas Mūzikas attīstības biedrības pārstāve uzsvēra Eirovīzijas nozīmi Latvijas tēla stiprināšanā, jo finālu noskatījās 163 miljoni cilvēku.

Latvijas Radio 5 galvenais redaktors Toms Putniņš aicināja iniciatīvu nevirzīt tālāk, jo tā būtu iejaukšanās sabiedriskā medija redakcionālajā darbā. Arī Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) loceklis Jānis Eglītis uzsvēra, ka piedalīšanās Eirovīzijā ir sabiedriskā medija redakcionālā izvēle, jo sabiedriskie mediji izmanto sava budžeta finansējumu. Eglītis uzsvēra, ka juridiski šo iniciatīvu nav iespējams realizēt, jo valsts tiešā veidā nepiešķir līdzekļus Eirovīzijas rīkošanai.

Atbildot uz deputātu jautājumu, cik izmaksā "Supernova" un došanās uz Eirovīziju, LTV pārstāve atbildēja, ka kopumā "Supernova" izmaksājusi 190 000 eiro, savukārt dalība Eirovīzijā - 170 000 eiro.

Deputāts Edmunds Zivtiņš (LPV) pauda, ka sabiedrība esot neapmierināta ar pasākuma kvalitāti un propagandu, kas tur esot novērojama.

Parlamentārieša Edvīna Labanovska (P) ieskatā, iniciatīva neesot konstruktīva, jo nākotnē varētu sagaidīt vēl vairākas iniciatīvas, kas aicinātu atņemt naudu vienam, lai iedotu citam.

Deputāts Edgars Tavars (AS) uzskata, ka šādas iniciatīvas ir traksmes zvani par situāciju sportā, taču, viņaprāt, nevajadzētu pretnostatīt sportu un mūziku. Kādam varētu nepatikt Eirovīzija, bet tā ir iespēja mūzikas industrijai, pauda parlamentārietis, neatbalstot iniciatīvas tālāku virzīšanu.

Bijušais kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) pauda, ka Eirovīzija jau sen vairs neesot dziesmu konkurss, jo tā muzikālā un mākslinieciskā vērtība "nav diži augsta". Deputāta ieskatā, nebūtu liels zaudējums, ja arī pāris gadus Latvija nepiedalītos Eirovīzijā.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2024-06-20 17:48, pirms mēneša
Kārtēja absurda teātra ainiņa... Deputāti pilnā nopietnībā spriež par šo te sūūdu (lai piedod Bogdanovičs... Lai gan domāju, ka šī iniciatīva no viņa puses bija humors)!!!! Un balsojumā piedalījās daudz vairāk tēlu, nekā nereti ir tiešām svarīgos balsojumos.
Slēpts komentārs: Artis39

  -1 [+] [-]

, 2024-06-20 23:13, pirms mēneša
Drīzāk Saiemai būtu jāiejaucas MK lēmumos viena gada laikā dāsni atbalstot sporta dižpasākumus. Šie teju 400 000 eirovīzijai ir pirdiens tukšā arēnā salīdzinot ar visām olimpiskajām kvalifikācijām. Drīzāk trauksmes zvans ir tajā, ka basketbols saņem miljonus laikā, kad biatlons nevar aizsūtīt savus kadrus uz PČ.

  +9 [+] [-]

, 2024-06-20 23:21, pirms mēneša
To ko Dons reklamēja tas ātri aizmirstas jo visi tur it kā reklamē bet jēgas notā maz itsevišķi noskatoties priekšnesumu.Bet skatoties to pašu biatlonu vismaz ir prieka sajūta,ka kautkur augšējās tabulu ailēs un trasē katru ziemas vīkendu redzi sarkanbalto karodziņu un Latvijas vārds tiek bieži pieminēts.

  +9 [+] [-]

, 2024-06-21 01:05, pirms mēneša
to ko demonstrē tas konkurss, ir grūti nosaukt par kultūru vai mākslu. tas ir deģenerātisms

  +7 [+] [-]

, 2024-06-21 08:31, pirms mēneša
400tk arī ir nauda, ko varētu ieguldīt bērnu un jauniešu sporta attīstībā. Gan Dons, gan viņa komanda brīnišķīgi taču saprot, ka tas nav dziesmu konkurss, kurā viņš piedalās, bet gan minoritāšu, transpersonu utt karnevāls, kur uzvarētāju nosaka varavīksnes alianses dažādās valstīs...

  -2 [+] [-]

, 2024-06-21 09:43, pirms mēneša
#22924 rakstīja: 400tk arī ir nauda, ko varētu ieguldīt bērnu un jauniešu sporta attīstībā. Gan Dons, gan viņa komanda brīnišķīgi taču saprot, ka tas nav dziesmu konkurss, kurā viņš piedalās, bet gan minoritāšu, transpersonu utt karnevāls, kur uzvarētāju nosaka varavīksnes alianses dažādās valstīs...
Ja tā turpināsies, tad mēs drīz būsim minoritāte...

  +1 [+] [-]

, 2024-06-21 18:06, pirms mēneša
Damokla_zobens_23 rakstīja: Ja tā turpināsies, tad mēs drīz būsim minoritāte...
Geji nāk!

  +4 [+] [-]

, 2024-06-22 12:12, pirms 4 nedēļām
Artis39 rakstīja: Dons Eirovīzijā Latviju popularizēja daudz vairāk nekā biatlonisti pa visiem gadiem kopā. Vairāk izbrīna, ka tik daudzi nobalsoja PAR šo absurdo "iniciatīvu".
Eirovīzijā popularizē tikai LGBT...

  -1 [+] [-]

, 2024-06-23 18:05, pirms 4 nedēļām
Nu tad,nākamgad sūtām Kašeru,tikai,neaizmirstam nodokļus nomaksāt

  +1 [+] [-]

, 2024-06-23 18:06, pirms 4 nedēļām
pūce rakstīja: to ko demonstrē tas konkurss, ir grūti nosaukt par kultūru vai mākslu. tas ir deģenerātisms
Tā ir perversija

  +1 [+] [-]

, 2024-06-24 14:26, pirms 4 nedēļām
Pederastija ir Eiropas vērtība un Latviešiem nav vārda brīvības - visu nosaka rietumi.

     [+] [-]

, 2024-06-27 17:19, pirms 3 nedēļām
Acīm redzot ir spēcīgs lobijs valdībā, ja nepieņēma, un turpinās atbalstīt šo pasākumu, kam ar mūziku paliek arvien mazāka nozīme.