Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:295, Did:0, useCase: 0

Kā ietaupīt naudu uz bērna sporta nodarbībām?

Mārcis Martini
Mārcis Martini

Neskatoties uz to, ka sporta nodarbības, kas parasti norisinās vairākas reizes nedēļā, nāk par labu jūsu bērna veselībai, tās var krietni patukšot jūsu maciņu. Nodarbības, tērps, ekipējums, veselīgas uzkodas un dzērieni, kā arī transporta izdevumi vai degviela, kas nepieciešama bērna transportēšanai uz un no sporta nodarbībām, kopumā izmaksā diezgan dārgi. Lai vai kā, šie izdevumi vienmēr būt mazāki. Kā to panākt? Iepazīstieties ar vienkāršiem padomiem, kuru ievērošana palīdzēs jums ietaupīt naudu bērna sporta nodarbībām, kā arī aizmirst par tādām lietām kā ātrie kredīti.

1. Pērciet lietotu

Ja jūsu bērns izvēlētajā sporta veidā ir sācis darboties tikai nupat, nav nozīmes pirkt pilnīgi jaunu sporta tērpu un ekipējumu. Mūsdienās ir pieejamas daudz un dažādas interneta vietnes un sociālo tīklu grupas, kurās iespējams iegādāties lietotus sporta apģērbus un ekipējumu. Lai ietaupītu naudu uz apģērbu un ekipējumu, sekojiet līdzi atlaidēm un izpārdošanām sporta veikalos, iepērkot nepieciešamās lietas par ievērojami zemākām cenām.

2. Pārdodiet vecās lietas
Lai iegādātos kaut ko jaunu, visupirms pārdodiet veco. Ja jūsu bērns ir iekļuvis nākamajā līmenī vai ir pāraudzis savu ierasto apģērbu, pārdodiet to un tikai tad pērciet jaunu. Noteikti atradīsies kāda ģimene, kurai jūsu bērna nevajadzīgais apģērbs un ekipējums būs nepieciešams un noderīgs, neskatoties uz to, ka tas ir lietots.

3. Mainieties ar lietām
Mainīšanās ar nepieciešamajām lietām ir lieliska iespēja tiem, kuriem ir vairāki bērni un kuru ģimenes draugiem arī ir vairāki bērni. Jūsu bērniem augot lielākiem, un rodoties vēlmei izmēģināt dažādus sporta veidus, mainieties ar šiem sporta veidiem nepieciešamajām lietām ar ģimenes draugiem. Kad jūsu bērni atkal ir izauguši no iemainītajām lietām, dodiet tās atpakaļ. Šī pieeja ļauj ietaupīt naudu abām ģimenēm.

4. Īrējiet ekipējumusp
Atkarībā no sporta veida, jūs varat izīrēt sporta ekipējumu kā no privātpersonām, tā ao rī norta klubiem. Īrējiet tikai tādu ekipējumu, kuram parasti ir augsta cena un kuru jūs neplānojat lietot ilgstoši. Īrēt ekipējumu varat arī tādā gadījumā, kad jūs vēl tikai izmēģināt kādu sporta veidu un vēl skaidri nezināt, vai nodarbosities ar to pastāvīgi, lai iegādātos nepieciešamo ekipējumu savā īpašumā.

5. Piesakieties sporta pasākumiem ātrāk
Vai esat ievērojuši, ka sporta pasākumu dalības maksa vairākumā gadījumu sākotnēji ir zemāka, bet, tuvojoties sporta pasākuma dienai, tā paaugstinās, sporta pasākuma dienā sasniedzot maksimumu. Ja jūsu bērns vēlas piedalīties kādā sporta pasākumā, piesakieties tam un samaksājiet dalības maksu tik ātri, cik vien tas ir iespējams, neatliekot reģistrēšanos uz pēdējo brīdi.

6. Piesakiet bērnu skolas sporta komandā
Skolas sporta nodarbības un darbošanās skolas sporta komandā parasti ir bez maksas. Tā ir lieliska iespēja iemēģināt sevi dažādos sporta veidos, neko par to nemaksājot. Painteresējieties, kādas sporta nodarbības piedāvā jūsu bērna skola – iespējams, skola piedāvā kā dažādu sporta veidu pulciņus, tā arī iespējas darboties skolas sporta komandās.

7. Nebrauciet mājās
Ja jūs bērna sporta nodarbību laikā nebraucat mājās, jūs ietaupāt ne vien naudu, bet arī laiku. Piemēram, jūsu bērns spēlē futbolu 1 stundu 20 minūšu attālumā no mājas. Vai jūs viņu aizvedīsit, brauksit mājās un pēc tam atkal brauksit pakaļ? Visticamāk, ka nē – jūs paliksit automašīnā un, piemēram, lasīsit, atbildēsit uz e-pastiem, sērfosit internetā u.tml. Nebraucot mājās, jūs varat iegūt veselu stundu laika nodarbēm, kuras jūs nevarētu paveikt, braucot no sporta nodarbībām un atpakaļ.

8. Izvēlieties vienu sporta veidu
Izvēloties tikai vienu sporta veidu, jūs ne vien ietaupīsit naudu, bet arī pasaudzēsit savu bērnu, jo, kā zināms, sports prasa daudz laika un piepūles. Ja bērns nevar izšķirties par labu vienam sporta veidam, samaziniet abu sporta veidu nodarbību skaitu tā, lai bērns nepārpūlējoties pagūst apmeklēt abas.

9. Kļūstiet par bērna personīgo treneri
Ja jūs esat gana spēcīgi kādā sporta veidā, ko vēlas apgūt arī jūsu bērns, nevediet bērnu uz maksas sporta nodarbībām, bet kļūstiet par sava bērna personīgo treneri. Šai pieejai ir vairāki ieguvumi – jūs ietaupīsit naudu uz sporta nodarbību rēķina, jūs varēsit savu bērnu apmācīt tik daudz, cik vien tas būs nepieciešams, kā arī jūs varēsit pavadīt vairāk laika ar savu bērnu.

10. Pamēģiniet individuālos sporta veidus
Pastāv daudz un dažādas sporta aktivitātes, kas teju neko nemaksā, jo ir individuālie, nevis komandas sporta veidi. Divi no šādu aktivitāšu piemēriem ir skriešana un velobraukšana. Lai sāktu nodarboties ar kādu no šiem sporta veidiem, nav nepieciešamas lielas investīcijas vai pat kredīts ar negatīvu kredītvēsturi, kā arī ar tiem ir iespējams nodarboties jebkurā laikā un jebkurā vietā, nepiedaloties citiem cilvēkiem.

     [+] [-]

, 2016-06-22 12:28, pirms 5 gadiem
Arī šeit ir sākusies bezjēdzīgo "kā labāk dzīvot" tekstu sērija sadarbībā google translate...

     [+] [-]

, 2016-06-22 12:58, pirms 5 gadiem
Atvainojos, bet kas tas par sū.du, Sportacentrs?!
Biju domājis palasīt ko interesantu, bet saņēmu tikai pilnīgi bezvērtīgu ātro kredītu reklāmu.
Vai Sportacentrs sācis nodarboties ar Affiliate Marketing ātrajiem kredītiem vai kas tas par mēslu tagad?!
Būs jāsāk izmantot citi sporta ziņu avoti. Kvalitāte nekāda, reāli dzīvojat tikai uz to, ka nav konkurences Latvijas sporta žurnālistikā.

  +2 [+] [-]

, 2016-06-22 14:10, pirms 5 gadiem
To visu varēja uzrakstīt vienā teikumā: "Ja jums ir kaut nedaudz smadzeņu, Jūs pats izdomāsiet kā ietaupīt."

     [+] [-]

, 2016-06-22 14:52, pirms 5 gadiem
1. Sportot var arī džinsās un ielas apavos!
2. Sportot var arī pagaglmā uz asfalta!
3. Sportot var arī mājās, pie Playstation!
4. Alus ir lēts izotonisks dzēriens! Divu litru pudelē - lētāk!
5. Fizkultūra ir vislabākais ārsts, bet, lai veselību sabeigtu pilnībā, nodarbojieties ar sportu!
6. Netērējiet naudu trenerim! Iedodiet bērniem BUMBU, un lai DZER!

     [+] [-]

, 2016-06-22 15:52, pirms 5 gadiem
kā arī aizmirst par tādām lietām kā ātrie kredīti.

Autors ielicis saiti uz ātrajiem sūdiem