Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

WRC piedāvā Latvijai 2024. gadā uzņemt pasaules čempionāta rallijā posmu

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

WRC piedāvā Latvijai 2024. gadā uzņemt pasaules čempionāta rallijā posmu
Foto: Red Bull Content Pool

Starptautisku autosporta sacensību rīkotājs RA Events saņēmis vēstuli no FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) rīkotāja "WRC Promoter", kurā pausts ilgtermiņa sadarbības piedāvājums ar mērķi 2024. gadā Latvijā sarīkot WRC posmu. RA Events uzsācis sarunas ar Latvijas valdību un nozares ministrijām, Latvijas reģionu pilsētām un novadiem, kā arī sadarbības partneriem, lai kopīgi izvērtētu ieguvumus, ko sniegtu WRC posma uzņemšana Latvijā, kā arī lemtu par tehniskām un finansiālām iespējām sacensību sarīkošanai.

Jau iepriekš ziņots, ka 2021. gada izskaņā notiks FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) rīkotāja maiņa, šos pienākumus pārņemot esošajam FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) organizatoram "WRC Promoter". Lai noskaidrotu Latvijas posma statusu jaunā rīkotāja plānā, RA Events uzsāka sarunas ar "WRC Promoter" par "Rally Liepāja" turpmāku iekļaušanu ERC kalendārā, kā arī tika skatīta rallija turpmākā attīstība, izvērtējot iespēju Latvijā sarīkot vienu no WRC posmiem.

Šo pārrunu rezultātā RA Events saņēma oficiālu WRC Promoter vēstuli, kurā izteikts ilgtermiņa sadarbības piedāvājums turpmākos trīs gadus Latvijā sarīkot starptautiskas nozīmes autorallijus – RA Events uzticot 2022. un 2023. gadā ERC posma sarīkošanu, bet 2024. gada sezonā Latviju iekļaujot WRC kalendārā. Vienlaicīgi WRC Promoter arī norādījis jomas un veicamos priekšdarbus, kurus nepieciešams izpildīt, lai turpinātu detalizētākas sarunas un noslēgtu ilgtermiņa vienošanos, kas oficiāli apstiprinātu Latvijas iekļaušanu gan Eiropas, gan pasaules rallija čempionāta kalendārā.

''Man ir liels pagodinājums, ka jaunais čempionāta rīkotājs – WRC Promoter – organizācija, kas ir paveikusi ļoti daudz, lai veicinātu pasaules rallija čempionāta izaugsmi – ir novērtējusi mūsu līdzšinējo darbu, atzinīgi izsakoties par mūsu sarīkoto sacensību kvalitāti! Šāda uzticēšanās un ilgtermiņa sadarbības piedāvājuma izteikšana mūsu sadarbības pirmsākumā ir augsts novērtējums mūsu iepriekš paveiktajam darbam.''

''Esam jauna un vēl nebijuša ceļa sākumā. Lai gan šobrīd mums izteikts piedāvājums, ar rūpīgu un mērķtiecīgu darbu mēs varam panākt, ka Latvija tiek oficiāli uzņemta FIA pasaules rallija čempionāta saimē. Bet, lai tā notiktu, mums visiem kopā būs jāveic ļoti garš un ārkārtīgi sarežģīts sagatavošanās posms – tajā būs jāatrod jauni risinājumi un jaunas sadarbības formas, kas ļautu sarīkot tik plašas un vērienīgas sacensības kā FIA pasaules rallija čempionāta posms. Tas nozīmē, ka sacensību sarīkošanā būs nepieciešams palielināt valsts un pašvaldību un to pārvaldīto institūciju iesaisti un atbildību. Arī esošajiem rallija dienestiem būs jāveic būtiska restrukturizācija, lai spētu parūpēties par drošu un veiksmīgu sacensību sarīkošanu.''

''Un tomēr, jau vairāk nekā desmit gadus Latvijā rīkojot starptautiskas nozīmes autosporta sacensības, esmu pārliecināts, ka mūsu sporta sabiedrība ir gatava spert šādu nozīmīgu soli un uzņemties šo izaicinājumu pilno procesu, lai, plānveidīgi un mērķtiecīgi strādājot, Latvija 2024. gadā spētu sarīkot nevainojumu WRC posmu,” tā RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Unbedahts

Slēpts komentārs: Leons_Dravnieks

     [+] [-]

, 2021-08-16 12:51, pirms 2 mēnešiem
Popularitāte jau tik ļoti nokritusies, ka paši piedāvā?

  +4 [+] [-]

, 2021-08-16 12:55, pirms 2 mēnešiem
Manuprāt, lieliska iespēja, ko bijām pelnījuši jau sen! Jautājums tik, vai valdība un pašvaldības ir ieinteresētas.

  -3 [+] [-]

, 2021-08-16 14:00, pirms 2 mēnešiem
Šis vairs nav prestiži. Jāmeklē kas nopietnāks.

  -2 [+] [-]

, 2021-08-16 14:24, pirms 2 mēnešiem
Nevajg
Pilnīgi pietiek ar RX UN MXGP

  -2 [+] [-]

, 2021-08-16 14:51, pirms 2 mēnešiem
Nu nezinu ,manuprāt visas/daudzas starptautiskās federācijas ir sapratušas ,ka LV var iesmērēt visādus čempjus kas nav komerciāli izdevīgi , jo šeit šaurs ieinteresēto personu loks caur politiķiem var nolobēt pozetīvu lēmumu ! Pēctam caur visādām aģentūram, viesnīcam , pakalpojuma sniedzējiem,barotājiem,pārvadātājiem utt atsit piķi un neviens gailis pakaļ nedzied!

     [+] [-]

, 2021-08-16 15:08, pirms 2 mēnešiem
ice F-1 rakstīja: Nevajg
Pilnīgi pietiek ar RX UN MXGP
jo vairak, jo labak

     [+] [-]

, 2021-08-16 16:07, pirms 2 mēnešiem
Žel lasīt negatīvus komentārus, kurus raksta cilvēki, kam pilnīgi nav saprašana par autosportu.
WRC izkonkurēs i RX, i MXGP. (ja nebrauktu latvieši, sen nekāda interese nebūtu par MXGP- ar retiem moto fanātiem, bet ar viņiem nepietiek), ar katru gadu krīt skatītāju apmeklētība (neskaitot Covid laiku). RX - ja būs latviešu bāliņiem naudiņa viss būs, ja ne, arī interese skatītājiem zudīs.
WRC - interese būs milzīga, bet...par kādām naudiņām būs ieejas biļetes (vai ģimenes var pavilkt tādu pasākumu, jo pa lielam tas ir ģimenes pasākums vairākām dienām). Galvenais lai nepatraucē Covid ierobežojumi.
un pats galvenais cik palīdzēs valsts un sponsori. bez naudiņas nekādi..