Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Pēc desmit gadu pārtraukuma prestižajā Dakāras rallijā startēs latvietis

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Pēc desmit gadu pārtraukuma prestižajā Dakāras rallijā startēs latvietis
Didzis Zariņš. Foto: ''Kreda'' komanda

Kā ziņo lietuviešu komanda ''Kreda'', tad 2022. gada Dakāras rallijā, kurš Saūda Arābijā notiks no nākamā gada 2. līdz 14. janvārim, pirmo reizi desmit gadu laikā piedalīsies Latvijas autosportists. Par to kļuvis Didzis Zariņš, kurš kopā ar lietuvieti Antanu Jukneviču sēdīsies Toyota ''Hilux'' automašīnā.

Dakāras rallijs notiek kopš 1979. gada un vienu reizi 2008. gadā politisku apstākļu dēļ tika atcelts. Vēsturiski rallijs notika maršrutā Parīze- Dakāra, bet dažādu apstākļu dēļ pēdējos gados vietas tiek mainītas no Eiropas un Āfrikas uz Dienvidameriku, bet šogad tas norisināsies Saūda Arābijā.

21. gadsimta sākumā vairāki latviešu autosportisti ar dažādām sekmēm ir piedalījušies šajās izaicinošajās sacensībās. Latviešu labākais sasniegums Dakāras rallijā ir 2007. gadā Jāņa Vintera izcīnītā 6. vieta un 2006. gadā 10. vieta motociklu kategorijā. Tāpat latvieši bija pirmie, kas aizveda elektroauto uz Dakāras ralliju ''OSCar EO''. Elektrisko rallija auto vadīja Andris Dambis, bet par stūrmani bija Māris Saukāns.

Pēc desmit gadu pārtraukuma kāds no latviešiem atkal startēs rallijā. Par to kļuvis Didzis Zariņš, kuram šī būs sestā dalības reize prestižajās sacensībās. Viņš startēs kopā ar lietuvieti Antanu Jukneviču. Līdz šim labākā iegūtā vieta ir 26. pozīcija kopā ar Andri Dambi. Tāpat sportistis piedalījies ''Transorientale Rally'' 2008. gadā, ''Silk Way Rally'' 2009. gadā un ''Baja de France'' 2007. gadā. Pirmajos divos rallijos sportists finišējis sestais, bet ''Baja de France'' otrais. Zariņš bijis arī Latvijas čempions Rallija reidā, Latvijas autosporta meistars un Latvijas čempions ''adventure endure''.

“Liels prieks ka pēc ilga laika Dakāras rallijā būs arī Latvijas vārds, tas ir lepnums ne man vienam, bet visiem kopā - mums kā valstij,'' komentāru par atgriešanos Dakārā sāka Zariņš. ''Kad Antans mani uzrunāja, par kļūšanu par viņa stūrmani, man nebija ilgi jādomā, es uzreiz piekritu, jo tas ir neaizmirstams piedzīvojums un katra Dakāra paliek spilgtā atmiņā,'' turpināja sportists.

''Antans Dakārā būs jau 13. reizi, un viņš ir viens no pieredzes bagātākajiem lietuviešu braucējiem. Esmu priecīgs, ka varēsim kopā iekarot Saūda Arābijas tuksnesi, un ticu, ka mums izdosies veiksmīgi startēt kopā. Lietuviešu ''Kreda'' komanda ir pieredzējusi, un tas būs jauns izaicinājums izbaudīt kā strādā mūsu kaimiņu komanda, salīdzināt un apmainīties pieredzē,'' par gaidāmo startu noslēdza Zariņš.

2022. gada Dakāras rallijs sāksies 2. janvārī un ilgs līdz 14. janvārim.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Zariņš
''Kreda'' komandas preses sekretārs

     [+] [-]

, 2021-12-06 11:51, pirms 7 mēnešiem
Forši, būs iemesls pasekot līdzi rallijam. Lai veicas.

     [+] [-]

, 2021-12-06 12:15, pirms 7 mēnešiem
Mūsu biezie biznesmeņi negrib izaicinājumu Dakārā? Lietuvieši tur saauguši kā sēnes. Mūsējie pērk superkārus un vāko tos uz šosejām. Būtu labāk sevi pierādījuši šajā disciplīnā.

     [+] [-]

, 2021-12-06 12:27, pirms 7 mēnešiem
guntis86 rakstīja: Mūsu biezie biznesmeņi negrib izaicinājumu Dakārā? Lietuvieši tur saauguši kā sēnes. Mūsējie pērk superkārus un vāko tos uz šosejām. Būtu labāk sevi pierādījuši šajā disciplīnā.
Tur jau neviens neredz ,tikai smiltis un aborigēni. Ir arī tādi , kuri nopērk superkāru un degvielu lej tikai pa naktīm par 10 euro lai citi neredz

     [+] [-]

, 2021-12-06 12:37, pirms 7 mēnešiem
Ak, Kungs! jau 10 gadi pagājuši? Šitā ārti līdz kapa malai var nonākt =D

     [+] [-]

, 2021-12-06 13:05, pirms 7 mēnešiem
Ekk, bija laiki, kad varēja sekot līdzi brāļiem Vinteriem un OSCariem.

     [+] [-]

, 2021-12-06 14:12, pirms 7 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Ekk, bija laiki, kad varēja sekot līdzi brāļiem Vinteriem un OSCariem.
Jaa, man pat vintera plakats kkur metajas