Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Pastrana apdzen Larsonu un triumfē "Nitro RX" rallijkrosā

Juris Grīns
Juris Grīns

Pastrana apdzen Larsonu un triumfē "Nitro RX" rallijkrosā
Traviss Pastrana. Foto: Facebook.com/TravisPastrana

Pēc diviem Eiropā aizvadītiem posmiem un pēc tam sekojušā divu mēnešu pārtraukuma, rallijskrosa seriāls "Nitro RX" aizvadītās nedēļas nogalē turpinājās ar sacensībām ASV, Minesotā. Sezonas trešajā posmā uzvaru izcīnīja amerikānis Traviss Patrana.

“Nitro RX” pirmais posms jūnijā notika Anglijā, toreiz elektrisko spēkratu klasē “Group E” uzvarot Robinam Larsonam, bet “Supercar” klasē pirmo vietu finālā izcīnot Fraizeram Makkonelam. Jūlijā Zviedrijā notika nākamās čempionāta sacīkstes, par “Group E” uzvarētāju kļūstot Andreasam Bakerūdam, kamēr “SuperCar” klasē notika divi posmi, atkal uzvarot Makkonelam, kā arī Jurijam Beļevskim.

Pagājušās nedēļas nogalē notikušā posma ietvaros “ERX Motor Park” rallijkrosa trasē “Supercar” klases mašīnas uz starta nebija, bet tika aizvadītas cīņas “Group E” kategorijā. Finālā no pole position startēja “RX Cartel” komandu pārstāvošais Larsons, bet Pastrana drīz vien nokļuva viņam priekšā. Turpinājumā “Vermont SportsCar” vienības pilots demonstrēja lielisku sniegumu un uzvarēja ar vairāk nekā trīs sekunžu pārsvaru.

Trešo vietu izcīnīja Makkonels, taču viņa ceļš uz pjedestālu bija grūts. Sestdien treniņā sportists bija piedzīvojis pamatīgu avāriju un svētdien startēja ar citu mašīnu. Pēc tam “Dreyer & Reinbold JC” komandas braucējs aizcīnījās līdz uzvarai savā pusfinālā, bet finālā piekāpās tikai Pastranam un Larsonam. Aiz viņa palika Bakerūds, kurš bija iesaistīts minētajā avārijā ar Makkonelu.

Pirmo reizi šogad finālā startēja un piektais finišēja Olivers Benets, kuru Bakerūds veiksmīgi noturēja sev aizmugurē. Tālāk finišēja Endrjū Karlsons un Konels Martels, bet Olivers Ēriksons izstājās trešajā aplī.

Nākamās “Nitro RX” sacensības paredzētas oktobra beigās Kalifornijā, kur būs cīņas arī “Supercar” klasē.

Minesotas posma rezultāti:

Sezonas kopvērtējums "Group E" klasē:

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati