Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Mūžībā devies daudzkārtējais Latvijas motokrosa čempions Vitālijs Bobkovs

Juris Grīns
Juris Grīns

Mūžībā devies daudzkārtējais Latvijas motokrosa čempions Vitālijs Bobkovs
Vitālijs Bobkovs (1957-2021)

63 gadu vecumā miris panākumiem bagātais Latvijas motosportists Vitālijs Bobkovs, kurš savā karjerā kļuvis gan par Latvijas čempionu motokrosā, gan guvis augstus panākumus starptautiskā mērogā.

"Svētdien 63 gadu vecumā no mums aizgāja Vitālijs Bobkovs," vēstī sportista un trenera ģimenes locekļi. "Motosportists un cilvēks ar lielo burtu, uzņēmējs, vīrs, tēvs un vectētiņš. Paraugs ikvienam cilvēkam kā ar neatlaidību un smagu darbu sasniegt virsotnes."

Ar motokrosu sācis nodarboties 14 gadu vecumā, Bobkovs vēlāk kļuva par vairākkārtēju Latvijas čempionu motokrosā. Izcīnījis godalgotas vietas PSRS čempionātā motokrosā. Uzvarējis daudzos lielajos motokrosos Latvijā un ārpus tās. Spilgta personība motosporta jaunāko laiku vēsturē.

Bobkovs pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās, astoņdesmito gadu sākumā bija viens no tā laika talantīgākajiem jauniešiem, kurš pārsvarā startēja ar 125cm3 klases motociklu un savas karjeras laikā aizcīnījās līdz sešiem Latvijas čempiona tituliem.

Pēc aktīvo sportista gaitu beigšanas, Vitālijs darbu turpināja kā treneris. Viņa vadībā līdz panākumiem motosportā tika arī paša dēls Aigars Bobkovs, kura augstākais sasniegums ir izcīnītā ceturtā vieta pasaules motokrosa čempionātā MX3 klasē, tāpat viņš startējis pasaules čempionāta sacīkstēs lielākajā MX1 klasē.