Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Stupeļa ekipāžai pasaules čempionātā izstāšanās un 12. vieta

Juris Grīns
Juris Grīns

Stupeļa ekipāžai pasaules čempionātā izstāšanās un 12. vieta
Gerts Gordejevs un Kaspars Stupelis. Foto: Jenn Conner Photography

Blakusvāģu motokrosa pasaules čempionātā aizvadītas sezonas otrā posma sacensības, kas notika Čehijā. Gerts Gordejevs un Kaspars Stupelis pirmo braucienu nepabeidza, bet otrajā ierindojās 12. vietā, kamēr uzvaru divu braucienu summā sasniedza Koens Hermanss ar Nikolā Musē.

Loketas trasē uz sezonas otrā posma sacensībām pulcējās 36 komandas. Jau vēstījām, ka kvalifikācijā A grupas sacīkstē Gordejevs/Stupelis bija izcīnījuši piekto vietu. Šodien braucienos viņiem mainīgas sekmes.

Pirmajā braucienā Igaunijas un Latvijas apvienotā ekipāža jau ceturtajā aplī piedzīvoja izstāšanos, paliekot bez ieskaites punktiem. Otro braucienu starp 32 ekipāžām šis duets noslēdza 12. vietā, finišējot vienu apli aiz uzvarētājiem.

Koens Hermanss/Nikolā Musē kļuva par pirmā brauciena uzvarētājiem, tuvākos sekotājus Etjēnu Baksu/Ondreju Čermaku pārspējot par deviņām sekundēm. Trešo vietu ieņēma Gerts van Vervens/Bens van den Bogārts, kuri savukārt no uzvarētājiem atpalika jau 1 minūti un 17 sekundes.

Ļoti pārliecinoši otrajā braucienā triumfēja Julians Veldmans/Glens Jensenss, kuriem Hermansa/Musē duets finišā piekāpās 55 sekundes. Savukārt trešie finišēja Marvins Vanlušens/Robijs Bakss, kuri uzvarētājiem pazaudēja 1 minūti un 6 sekundes, bet sacīksti pabeidza tikai nedaudz vairāk par pussekundi priekšā Kertam Varikam/Lari Kunnasam.

Hermsanss/Musē šajā posmā guvuši pārliecinošu uzvaru, kamēr Veldmans/Jansenss, pēc ne tik sekmīga pirmā brauciena, summā ir otrie, ar tādu pašu punktu skaitu kā Van Vervena/Van den Bogārta ekipāžai. Gordejevs un Stupelis posmā izcīnījuši deviņus punktus un 17. vietu.

Sezonas kopvērtējumā Baksa ekipāža tagad vadībā ar trīs punktu pārsvaru pār Variku, trešajā vietā Van Vervens, bet Gordejeva/Stupeļa duets ierindojas 16. pozīcijā.

Pasaules čempionāta trešais posms tiks aizvadīts 25. un 26. jūnijā Beļģijā, Lommelas trasē. Kopumā šosezon paredzēti vēl četri posmi.

Posma kopvērtējums:

VietaEkipāžaPunkti
1.Hermanss/Musē47
2.Veldmans/Jansenss34
3.Van Vervens/Van den Bogārts34
4.Prunjē/Prunjē30
5.Variks/Kunnass29
6.Keubens/Rietmans29
7.Brauns/Čemberleins28
8.Bakss/Čermaks24
9.Heincers/Betšārs21
10.Vilemsens/Lebretons21
17.Gordejevs/Stupelis9

PČ kopvērtējums pēc 2. posma:

VietaEkipāžaPunkti
1.Bakss/Čermaks74
2.Variks/Kunnass71
3.Van Vervens/Van den Bogārts67
4.Veldmans/Jansenss66
5.Vilkinsons/Milards55
6.Keubens/Rietmans49
7.Hermanss/Musē47
8.Prunjē/Prunjē41
9.Heincers/Betšārs41
10.Brauns/Čemberleins39
16.Gordejevs/Stupelis25