Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Siliņš un Vinters gūst augstus rezultātus Eiropas enduro čempionātā

Juris Grīns
Juris Grīns

Siliņš un Vinters gūst augstus rezultātus Eiropas enduro čempionātā
Edgars Siliņš un Jānis Vinters
Foto: Jāņa Vintera personīgais arhīvs

Aizvadītajā nedēļas nogalē Slovākijā, Košices apgabalā Gelnicē norisinājās Eiropas čempionāta noslēguma ceturtais posms enduro. Šajā posmā tika noskaidroti arī Eiropas čempioni. Trīs dienu garumā arī mūsu sportisti no Latvijas, Edgars Siliņš un Jānis Vinters, devās trasē un guva augstus panākumus.

Šogad abi sportisti aizvadījuši četrus spraigus un tehniski sarežģītus Eiropas enduro čempionāta posmus, kas notika Portugālē, Igaunijā, Vācijā un Slovākijā.

Senioru E1 klases sportists Edgars Siliņš ("Motosports RT") Eiropas čempionāta kopvērtējumā ieguva trešo vietu, kas ir viņa līdz šim augstākais sasniegums enduro disciplīnā. Portugāles posmā pirmajā dienā sportists ieguva otro vietu, taču Vācijas posmā saņēma 19 soda minūtes. Igaunijas posms bija fiziski vissmagākais, bet Slovākijas posms bija emocionāli visatbildīgākais. Siliņam tas pagāja bez kritieniem, stabils un pārliecinošs, par ko priecājas arī pats sportists.

"Par vienu ierakstu manā sportista CV vairāk," stāsta Siliņš. "Emocijas neaprakstāmas. Šogad Eiropā gāja kā pa kalniem, gan tiešā un pārnestā nozīmē. Slovākijas posmā trase nebija viegla, visu laiku reljefs: stāvi, bīstami nobraucieni un tikpat stāvi uzbraucieni kalnā. Trasē bija lieli celmi, akmeņi, saknes un gleznainas kalnu upītes. Skats bija skaists, bet ne tajā brīdī, kad jābrauc "gonkā" ar pilnu gāzi."

Sportistam katru dienu izdevās uzlabot rezultātu, jo labi atcerējies trases sarežģītākos posmus: "Sāku labi iejusties kalnos. Otrajā dienā aizkavējos vienā no testiem, jo pirms testa gribēju mazliet atpūsties, un pēc tam steidzos uz kontrollaiku, lai nenokavētu. Vienā nobraucienā piecu metru attālumā no manis taku pārlēca milzīgs alnis, viens no otra nobijāmies. Slovākijas posms no pārējiem atšķīrās ar trešo dienu, kurā visi pa klasēm brauc motokrosu. Vairāku nāciju sportisti stāvējām pie viena "bomja". Tas brīdis, kad krita barjera un katrs grib uzvarēt, jo visi esam līdzvērtīgi, bija ļoti emocionāls. Krosa trase, kalna pakājē ļoti tehniska un ātra. Vislielāko paldies vēlos teikt savai draudzenei Anitai un ģimenei."

Veterānu klases sportists, Eiropas enduro čempionāta kopvērtējuma piektās vietas ieguvējs Jānis Vinters ("JVE Mototeam") stāsta: "Sacensības Slovākijā bija nopietnas un ļoti tehniskas. Bija ārkārtīgi tehniski elementi, nepierasti apstākļi. Visi pārbraucieni, trases, pat noslēguma motokross notika kalnos, dažādos slīpumos un reljefos. Līdzenumu praktiski nebija."

Sportists brauca pa meža takām, ceļiem, šaurām vietām, kas bija klātas ar akmeņiem un mazliet māla. Bija grūti izbraucamas vietas ar stāviem nobraucieniem: "Vienā ātrumposmā uzmetu kūleni. Bija tik stāvs nobrauciens, ka motocikls vienkārši apgāzās un uzkrita virsū. Pašam viss kārtībā, pusminūti laikam pazaudēju, bet viss beidzās labi."

Sportists pirmajā dienā klasē ieguva sesto vietu, bet otrajā dienā, lai iegūtu labāku rezultātu, uzlika motociklam standarta amortizatorus, vēlamo rezultātu ar to nesasniedzot, jo braukt bija vēl grūtāk.

"Rīts bija auksts, amortizatori auksti, un sacensības sākās ar ekstrēmo testu – akmeņi, riepas, baļķi un citi elementi," stāsta Vinters. "Laiki bija salikti tā, lai paspētu ieliet vien degvielu un notīrīt brilles. Diezgan ātra trase, nebija ne mirkli vaļas atslābināties. Bija jābrauc uzmanīgi, jo visapkārt koki, slīpumi un akmeņi. Tikko kā neieraugi kaut ko, tā viens, divi, no kalniem lejā, kokos iekšā."

Jānis Vinters lepojas arī ar Edgara Siliņa panākumiem Eiropas čempionātā: "Cepuri nost par sniegumu."

Visi Eiropas čempionāta enduro rezultāti apskatāmi šeit: FIM Europe Official Results

Informāciju sagatavoja:
Luīze Mīkstā